Gönderen Konu: Trabzon "şampiyonları" bekliyor  (Okunma sayısı 1363 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ay Işığı

• Ziyaretçi
Trabzon "şampiyonları" bekliyor
« : Nisan 23, 2015, 04:12:34 ÖS »

Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi, Guatemala'da yapılan Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonası'nda şampiyon olan takımı bekliyor.

Trabzon'un Erdoğdu Mahallesi'nde bulunan lisenin giriş kısmına "Okulumuz sizinle gurur duyuyor" yazılı pankart asıldı. Okul yönetimi ise karşılama programı hazırlığı yapıyor.

Eğitim-öğretimin devam ettiği okulda, futbolculardan oluşan 11-G sınıfı ise boş kaldı. Yaş gruplarına göre sporcular iki farklı yerde ders görürken küçük bir sınıf olan 11-G sınıfı futbolda büyük başarıya imza attı. Şampiyon takımın, okul yanındaki toprak sahada da antrenmanlar yaptıkları ifade edildi.

Okul Müdür Yardımcısı Abdulkadir Acuner, takımın başarısından dolayı çok duygulandıklarını söyledi.

Tarif edilemez bir sevinç yaşadıklarını ve takımı Trabzon'da beklediklerini dile getiren Acuner, şöyle devam etti:

"Çocuklarımız onların verdiği emekleri boşa çıkarmadı. Ülkemizi, şehrimizi çok iyi temsil ettiler, gururluyuz. Bunda başta müdürümüz, beden eğitimi öğretmenimiz Adem Cebeci, rehber öğretmenimiz Turgut hocamız olmak üzere herkesin payı var. Biz elimizden gelen yardımı yaptık. Onlar da bunu boşa çıkarmadılar. Tüm ülkeyi, şehri mutlu ettiler. Teşekkür ederiz."

Takımlarının yarın gece veya perşembe günü Trabzon'da olacağını ifade eden Acuner, okul olarak heyecanla takımı karşılayacaklarını anlattı.

Okullarının, şehirdeki popüler liselerden biri olmadığını dile getiren Acuner, "4 sene önce böyle bir yola girdik. Madem futbolla iç içe bir şehiriz, futbolla yatıp futbolla kalkıyoruz, bununla ilgili bir şey yapabiliriz diye düşündük. Hocamız Adem Bey futbolu çok seven, ilgilenen bir arkadaşımız. Çocuklarla diyaloğu üst düzeyde, onları bir araya getirdi. Böyle bir sinerji yakaladık ve sonucu elde ettik" diye konuştu.

"Olumsuzluktan etkilenmediler, kupayı getirdiler"

Rehber öğretmenlerden Turgut Küçükibrahimoğlu ise başarının Türkiye'ye ait bir başarı olduğunu dile getirdi.

Küçükibrahimoğlu, geçen yıl Türkiye ikincisi takımın bu yıl Türkiye şampiyonu olduğunu vurgulayarak, "Guatemala'ya gidip ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak bize nasip oldu. Bayrağımızı göndere çektiler. Bu kupa Türkiye'nin kupasıdır" ifadelerini kullandı.

Basında "Silahların, mafyanın gölgesinde bir şampiyona yapıldı" şeklindeki haberlere ilişkin ise Küçükibrahimoğlu, şunları söyledi:

"Bu konuda onlarla zaman zaman görüştük. Onlar da bulundukları kamp ortamının, tatil köyünün çok iyi bir yerde olduğunu, onun dışına maçlara çıkarken polis ve özel hareket eşliğinde gittiklerini söylüyordu. Böyle bir ülkede düzenlenmesi tartışılır ama neticede biz zoru başarmayı seven insanlarız. Olumsuz olaydan etkilenmeyerek bize kupayı getirdiler. Bir gerginlik, korku olduğunu sanmıyorum. Bunu dile getirmediler. Paylaştıkları fotoğraflardan, videolardan keyifli olduklarını gördük. Sahada kolbastı oynayarak, Türk bayrağı açarak bunu gösterdiklerine inanıyorum."

Oyuncuların derslerinin iyi olduğunu belirten Küçükibrahimoğlu, "Bu çocukların oynadığı kulüple de irtibat halindeyiz. İdman, ders saatleri dışında bir sıkıntı olmuyor. Derslerinde de başarılılar. Bizim için sadece futbol değil, eğitim de önemli. Eğitim olmadan futbolu bir yere getiremeyiz. Bizim elimizdeki futbolcular çok özel. Bu oyuncular da eğitimin önemini biliyor" ifadelerini kullandı.

Rehber öğretmen Turgay Bayram da "Çok gururluyuz. Heyecanla takımımızı bekliyoruz. Dünya şampiyonasında bütün maçları adım adım takip ettik. Dört gözle onları bekliyoruz, o heyecanı yaşamak için. İnanılmaz, tarif edilemeyen bir duygu" diye konuştu.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz de, Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonası'nda Brezilya temsilcisini finalde 2-1 yenerek şampiyon olan Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesini kutladı.

Öz, yaptığı yazılı açıklamada, dünya şampiyonu olan Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi ile gurur duyduklarını belirtti.

AA