Gönderen Konu: Mektup  (Okunma sayısı 712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Mektup
« : Mayıs 26, 2011, 01:25:58 ÖS »
Adamın biri paraya çok sıkışmış. Her türlü çareye başvurmuş, yardım eden olmamış.
Son çare olarak, 'Allah, sıkışan kuluna yardım eder' deyip, Allah'a mektup yazmaya karar vermiş. Durumunu anlatan bir mektuğ yazmış ve 'Allah'ım ne olur bana bir yüz lira gönder,' diye bitirmiş. Zarfın üzerine de 'Esirgeyip bağışlayan Yüce Allah' diye yazıp postaya vermiş.
Postacılar mektupları ayırırken, adresi görünce zarfı açmışlar. Mektup sahibine acımışlar ve aralarında para toplayıp yardım etmeye karar vermişler. 80 lira toplayaıp göndermişler. Parayı alan adami, hemen Allah'a bir mektup daha yazmış.
Postacılar, 'Allah' adresli iknici mektubu da açmışlar. Mektupta şöyle yazıyormuş:
'Allah'ım gönderdiğin parayı aldım, teşekkür ederim. Ama bundan sonra para gönderirken, Meleklerinle gönder, hırsız postacılar paranın 20 lirasını çalmış.'
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.