Gönderen Konu: Uzungöl'de ördekler aç kaldı  (Okunma sayısı 1554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kibar

• Ziyaretçi
Uzungöl'de ördekler aç kaldı
« : Şubat 06, 2010, 04:06:12 ÖS »
Uzungöl'de ördekler aç kaldı
06 Şubat 2010 / 11:51
Uzungöl'de aç kalan ördekler vatandaşlar tarafından yem atılıyor.
Karadeniz ve Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Uzungöl bu günlerde soğuk kış günlerini yaşarken, aç kalan ördekler gölü ziyarete gelen vatandaşlar tarafından yemleniyor.

Özellikle kış günlerinde yem bulmakta sıkıntı yaşayan yabani ördekleri ziyaretçilerin attıkları ekmek ve benzeri gıdalarla beslenirken ördeklerin yemi almak için birbirleri ile mücadeleleri ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Ördeklerin göl üzerinde toplu olarak gezmeleri göle ayrı bir güzellik verirken, avlanmalarının da yasak olduğu vurgulandı.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Ynt: Uzungöl'de ördekler aç kaldı
« Yanıtla #1 : Şubat 06, 2010, 04:30:00 ÖS »
   Kış  nedeni  ile  aç  kalan  ÖRDEK' lere  vatandaşların  yem  atması  çok  güzel  bir  insanlık  örneği..

Aç  kalan  insanlara  da,  varlıklı  insanlar  keşke    yiyecek  verse  ne  iyi  olurdu.. Öyle  değil  mi  ?..

Yardımlaşmak  insanların  insanlık  görevi dir.  Tok  olan  insan  aç  olanın  halinden  anlamalıdır !!....
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı battal

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
« Yanıtla #2 : Şubat 06, 2010, 05:03:04 ÖS »
Aç Kalır ya eskiden uzun göl idi şimdi uzun havuz oldu etrafına yapılan havuz duvarı sayesinde doğal göl olma özelliğini yitirdi malesef işte bunu ancak türk insanı yapar elinde olan hazine nin kıymetini bilmez ben her yıl uzun havuz diyorum siz uzun göl anlayın yazları dört ay orada calışıyorum ve kahr ediyorum bu ülkede neden herkes mesleğini yapmaz anlaşılır gibi deyil niye dedim böyle çünkü orada yapılan iş proje bir mühendisin yapacağı işdeyil hangi meslek mensubu olduğunu da merak etmekteyim vel hasıl gitti güzelim uzungöl,

Kibar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 06, 2010, 05:13:08 ÖS »
evet çok doru