Gönderen Konu: 29 yıllık evli çifte şok dava  (Okunma sayısı 775 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
29 yıllık evli çifte şok dava
« : Haziran 14, 2010, 03:51:43 ÖS »
14 Haziran 2010
29 yıllık evli çifte şok bir dava ile yıkıldılar...
ZONGULDAK’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesesi’nde elektrik teknikeri olarak çalışan 44 yaşındaki Mehmet Uzun ile 47 yaşındaki Nazire Uzun 29 yıl önce evlendi. Çiftin 4 çocuğu bir de torunu oldu. Hep birlikte mutluydular. Ta ki geçtiğimiz gün Çaycuma Aile Mahkemesi’nden gelen yazıyı okuyana kadar...

Mahkemeden gönderilen yazıda çiftin kardeş olduğu bu yüzden de evliliklerinin geçersiz sayılması için dava açıldığı yazıyordu. Uzun çiftinin büyük bir şok yaşamasına neden olan olay ise şöyle gelişti: “Uzun çifti teyze çocuklarıydı. Aynı zamanda anneleri ikiz kardeşti. Çaycuma Nüfus Müdürlüğü, ikiz kardeşlerin ikisinin de adını kayıtlara “Durkadın” olarak geçirdi. Böylece ikiz kardeşlerin tüm nüfus bilgileri aynı oldu. Yapılan incelemede “kayıtlara göre kardeş olan iki kişinin evlendiği” fark edilince Nüfus Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Başsavcılık ise Çaycuma Aile Mahkemesi’ne dava açtı. Mehmet-Nazire Uzun çiftinin Durkadın Uzun isimli annenin çocukları olduğunu öne süren Başsavcılık, Medeni Kanun gereği kardeşlerin evlenmesinde yasal engel olduğunu, bu nedenle 29 yıl önce yapılan evliliğin hiç yapılmamış sayılmasını istedi. Mahkeme çağrısı karşısında şok yaşadıklarını beliren Mehmet Uzun “Hem şaşırdık, hem de gerçekten çok üzüldük. Eşimle kardeş olmadığımızı kanıtlayabilmek için yasal hakkımızı arayacağız” dedi.

alıntıdır
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı xardas

• Forumun Gülü
  • *
  • Rep Puanı: +145/-10
  • ••Sessiz Sedasız••
Ynt: 29 yıllık evli çifte şok dava
« Yanıtla #1 : Haziran 15, 2010, 12:36:18 ÖÖ »
:o Çok ilginçç. Daha nelerle karşılaşacağız kimbilir  :-\ teşkkrler nigner ilk defa böyle bir haber duydum.. \)

Çevrimdışı lazrail_67

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +23/-0
« Yanıtla #2 : Haziran 15, 2010, 12:38:32 ÖÖ »
olay zonguldakta olmuş xD bndezonguldaktayım xD

bide soyadlarıda uzun :( bizim uzunlarla akrabalıgımız varyakından akrabımız oluyolar :D şimdi şaşırdım gerçkten saol ablam yarın bn bunu sorarım

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #3 : Haziran 15, 2010, 03:21:26 ÖS »
:o Çok ilginçç. Daha nelerle karşılaşacağız kimbilir  :-\ teşkkrler nigner ilk defa böyle bir haber duydum.. \)
evet ki şirinem..Rabbım hep hayırlı işlerle karşılaştırsın..ben daha önce tv de buna benzer bir haber izlemiştim...

hadi burada isim benzerliğinden ötürü bir yanlış anlaşılma durumu söz konusu...lakın birde hani şu tüp bebek ve bebek bankaları olayında günümüzün ve de geleceğimizin tehlikesi diyebileceğimiz bir olgu bu... Allah korusun kim kimin kardeşi ve kim kiminle evlenirken acabamı? hep bir soru işareti olacağı kanısı var insanlarda..konu dışı ama hani yinede hatırlattı ne bilim.. Allah korusun...

bu aileyede Allah yardım etsın umarım doğruca sorun çözülür..

olay zonguldakta olmuş xD bndezonguldaktayım xD

bide soyadlarıda uzun :( bizim uzunlarla akrabalıgımız varyakından akrabımız oluyolar :D şimdi şaşırdım gerçkten saol ablam yarın bn bunu sorarım
 eğer tanıdıksa vs böyle bişeyse bilgi edinebilirsen paylaş bizimle lazrail..merak ettim bende... Allah kolaylık versın...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH