Gönderen Konu: 2010 YILINDA İŞE ALINACAKLARDA ARANACAK ŞARTLAR !..  (Okunma sayısı 824 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
2010 YILINDA İŞE ALINACAKLARDA ARANACAK ŞARTLAR !..
« : Aralık 31, 2009, 11:43:36 ÖÖ »
   Konu  :  2010  YILINDA  İŞE  ALINACAK  PERSONELDE  ARANACAK  ŞARTLAR.

Sayın  Başbakanım, Recep  Tayyip  ERDOĞAN

Ve  Bakanlar  Kuruluna    T.B.M.M.     -   A N K A R A                                                                

Çalışmalarınızda  başarılarınızın  devamını  yüce  Allah' tan  diliyorum. Saygılar  sunuyorum.  2010  yılında  yaklaşık  80  bin  civarında  personel  istihdam  edeceğinizi  bildirmiş  olmanız  halkımızı  son  derece  memnun  etmiştir. Alınacak  işler  için  şartları  tutanlar  müracaatlarını  yapacak  ve  imtihanda  başaranlar  sırası  ile  işe  alınacaktır.

Ben  acizane  olarak  bir  görüş  beyan  etmek  istiyorum. Türkiye  birçok  yenilikte  dünya  ile  yarış  halindedir.. İnşallah  bunu  başaracaksınız.

SİGARA  ile  ilgili  yaptığınız  çalışmalardan  ödün  vermeden  bu  şekilde  takip  edlip  devam  ederse  ülkemiz  halkı  SİGARA  zehirinden  kısmen  kurtulmuş  olacaktır.. SİGARA  içme  işi  bundan  böyle  bizden  daha  geri  kalmış  ülkelerde  kalacak. Gelişmiş  ülkeler  bu  sorunu  çözmelidir.. Çünkü  SİGARA' nın  zararlarını  hiçte  gereksiz  anlatmaya  lüzum  yok.. Çevre  kirliliği  ve  orman  yangınlarına  sebebiyet  vermesi  sadece  yeter  ve  artar  bir  durumdur.  İnsanları  KANSER  yapması  ve  o  yüzden  çok  büyük  rakamlarla  bütçeye  yük  olması  da  ayrıca  külfettir.  Bu  ekonomi  kaybı  SİGARA  içmeyenlerin  gelirlerine  de  eksi  yönde  yansımaktadır..  Araştırıldığında  ne  demek  istediğim  anşalılacaktır..

Şimdi  görüşümü  ve  düşüncemi  sonuyorum :

YENİ  İŞE  ALINACAK  PERSONELİN  KÖTÜ  ALIŞKANLIK  SAHİBİ  OLMAMASI. ( MESELA  SİGARA  İÇMEMESİ..)

Personel  alım  şartlarında  neler  varsa, bir  şartta  bu  teklif  eklenmelidir.  Ancak  SİGARA  ile  savaş  gerçekleşebilir.  Sigara  içenlerde  işe  girmek  için  hemen  SİGARA' yı  bırakırlar..Bu  dediğimden  SİGARA  içenler  asla  kızmasınlar  vede  üzülmesinler.  Onlarda  memnun  olacaklar.. Çünkü  kötü  alışkanlıktan  kurtarmış  olacaklar..

SİGARA  içememesi  gereken  bazı  personeli  burada  yazmak  istiyorum :  Doktorlar, Öğretmenler, İmamlar (Din  görevlileri), başta  olmak  üzere; ANNELER, Babalar, ...SİGARA  içmemelidir. Kendisi  kötü  alışkanlık  sahibi  olan  kişi  hitap  ettiği  kişilere  siz  SİGARA  içmeyin  diyebilir  mi  ?.. Derse  bir  önemi  kalır  mı ?.. Bizlerin  hareketleri  ile  konuşmaları  birbirine  uymadıkça  gerçekçi  olamayız.. Çocuklara  iyi  örnek  olamayız..

Bu  genel  dilekçemin  dikkate  alınacağını  ümitle  bekliyor, tekrar  saygılar  sunuyorum..

NOT :  Bu  açık  dilekçemi  veya  benzerini  SİGARAYLA  SAVAŞMAK  isteyen  tüm  izleyenler  çoğaltıp, ilgili  makamlara  sunmalıdır.. Böylece  ASRIN  zehirinden  topyekün  kurtulmanın  çaresini  bulmuş  oluruz. İlgilenen  herkese  teşekkürler..  Sayın  SİGARA  içenler  !!.. Ne  olursunuz  bana  asla  kızmayınız !!.. Siz  çok  değerlisiniz.. İsteyerek  zehir  almıyorsunuz.. Bu  SİGARA  içme  olayı  da  bir  nevi  hastalıktır.. Tedavi  olmalısınız.. Göreceksiniz  rahat  edeceksiniz.. Sağlıklı  olacaksınız.. Çevreyi  ve  yakınlarınızı  da  korumuş  olacaksınız.. Teşekkürler.

Yazan  ( Akköşe  Yazarı )  :  Hacı  Ahmet  ÜSTÜNBAŞ  -  Sigarayla  Savaşanlar  Vakfı  Üyesi  -  KIRIKHAN - HATAY
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
Ynt: 2010 YILINDA İŞE ALINACAKLARDA ARANACAK ŞARTLAR !..
« Yanıtla #1 : Ocak 04, 2010, 12:32:49 ÖÖ »

Öncelikle yeni yılın tüm islam alemine hayır getirmesini dileklerimle başlamak istiyorum. Ahmet ÜSTÜNBAŞ ağabeyimiz maşallah bir derya. Yazılarını okuyorum. Sigara konusunda Sayın Başbakana olan önerisi dikkate alınmaya değer.

Bilindiği üzere sigara gelişmekte olan ülkelerde ki halkın daha çok itibar ettiği, genellikle eğitim seviyesi düşük ülke halklarının vazgeçilmez tutkusu. Eğitim seviyesi arttıkça bu oranın düştüğünü görüyoruz. Yoksa üzerinde sağlığa zararlıdır yazdığı halde bu içmek herhelde aklın karı değildir.

İslam alimlerinin bir kısmı mekruh bir kısmı haram desede mekruhta ısrar etmenin haram olduğundan yola çıkarak sonuca varmak son derece kolaydır. Ama bu bir alışkanlıktan ziyade bir hastalık olarak ele alındığında tedavisinin mümkün olacağı kanaatindeyim. Devletin bu konuda daha dikkatli bir strteji geliştirmesi milletimizin hayrına olacaktır.

İnsanımızında artık Allahın verdiği aklı kullanması gerekir diye düşünüyorum. Öyle ya üzerinde sağlığa zararlıdır yazdığı halde ısrar etmeyi başka bir şekilde izah edemiyorum.
        Kalın sağlıcakla. sigarasız, sağlıklı ve haramdan uzak durulan nice günlere.
       (Kaynak : Bu  yazı  03.01.2010  tarihinde  Eğridere  Köyü  İnternet  sitesinin  ziyaretçi  defterinde Mehmet  Gönan  imzası  ile yayınlandı.)
« Son Düzenleme: Ocak 04, 2010, 12:34:37 ÖÖ Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 18, 2010, 12:22:20 ÖS »
   YETKİLİLERİN  DİKKATİNE  SUNULUR  !!!!..

Şu  anda  elimde  boş  bir  yabancı  menşeli  " BOND " markalı  bir  SİGARA  kutusu  var.
    Üzerinde  yazan  yazıyı  aynen  yazıyorum.  Bir  yüzünde  :

"SİGARA  İÇMEK  SİZE  VE  ÇEVRENİZDEKİLERE  CİDDİ  ZARARLAR  VERİR" diyor.

Diğer  yüzünde  da  aynen  şöyle  yazıyor :

" SİGARA  İÇMEK  DAMARLARI  TIKAR, KALP  KRİZİNE  VE  FELÇLERE   NEDEN  OLUR"

Bu  yazıları  SİGARA  içen  kişi  hiç  okumuyor  !..
    Okusa  bile  gülüp  geçiyor  ve  içmeye  devam  ediyor..

Bu  kişi  akıllı  ise  ki  akıllıdır..
    SİGARA' dan  dolayı   hasta  olup  tedavi  yapıldığı  zaman.. Tedavi  giderlerini  Devlet  karşılamaması  gerekir...

Bu  hususta  ilgililer  düşünmelidir  !!!!..

SİGARA   BIRAKILMALIDIR..
    BU  BİR  NEVİ  HASTALIKTIR,  TEDAVİ  EDİLMELİDİR...
    HASTANELERDE  TEDAVİ  MERKEZLERİ  VAR..BU  MERKEZLERE  GİDİLMELİDİR  !!.

Yazan  :  Hacı  Ahmet  ÜSTÜNBAŞ   Sigarayla  Savaşanlar  Vakfı  Üyesi    HATAY.
« Son Düzenleme: Ocak 18, 2010, 12:24:17 ÖS Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »

Çevrimdışı ispirli_asım

• Banned
  • *
  • Rep Puanı: +18/-0
« Yanıtla #3 : Ocak 18, 2010, 12:30:51 ÖS »
insanlarımız bakar kör hepsi hayatlarıyla dalga geçiyolar resmen ölüme meydan okuyolar.
Allah'ın bize bahşettiği bu bedeni zehirliyolar sonra kolu bacagı organları gidiyo bu sigara yüzünden ... Allah sormaz mı peki bunlara zamanı gelince ;

- ''benim size verdiğim bedeni iyilik güzellik dışında kullanıpta kendinizi nasıl zehirlersiniz diye''

bütün organlarımız öte tarafta dile gelmiycekler mi? sonra bizden davacı olmiycaklar mı?

onları kötü kullandıgımız için bizden şikayetçi olmiycaklar mı ? öte tarafta kimse neden bunlarıda düşünmüyo?

herkes bu dünya için yaşıyo bu dünyanın insanı herkes öte tarafı unutuyolar ilahi yolu unutuyolar sigara içenler zaten öte taraf için hazırlık yaptıklarınız sanmam insan kendine zarar vere vere ahiret için mi çalışır hiç ? zaten ahireti gözlerinin önünden hiç gitmese arada da olsa hatırlasa o mereti bırakırlardı !
Demek ki vahim bi durum çıkıyo ortaya !

ama sigara zamlarından sonrada öyle peynir ekmek gibi gitmiyo artık sigaralar insanlar ister istemez azaltmak zorunda kaldılar şu sigaraya her ay zam yapsalar kısa zamanda içenlerde azalma gözle görülür bi şekilde olur !