Gönderen Konu: Umut Bulut (ilgili bütün paylaşım ve yorumlar)  (Okunma sayısı 2707 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dj_steelserkan

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +5/-0
  • HAYATTA EN BÜYÜK SERVET AKILDIR
Umut Bulut (ilgili bütün paylaşım ve yorumlar)
« : Şubat 22, 2008, 08:48:41 ÖS »

Cola Turka ile Futbolcu Günlüğü” köşesinin yeni konuğu golcü oyuncumuz Umut Bulut… Takımın yaşadıkları ve geleceğe dönük mesajlarıyla Umut’un günlüğünü nefes almadan okuyacaksınız… İşte Umut Bulut’un Cola Turka Futbolcu Günlüğü için yaptığı açıklamalar:

“Trabzonspor’un bana olan ilgisi yaklaşık iki yıl öncesine kadar uzanıyor. Ancak, hem o dönemde bonservis bedeli olarak önerilen rakamın düşük olması, hem de Ankaragücü’nün iki yıl üst üste küme düşmeme mücadelesi vermesi transferimin gerçekleşmemesinde önemli rol oynadı. Fakat bu yıl Trabzonspor işi çok ciddi tuttu. Önce kulüpler seviyesinde anlaşma oldu, ben de daha sonra Başkanımız Nuri Albayrak’la şartları netleştirince transferim gerçekleşti”

“Hollanda’nın Ajax ve Belçika’nın Anderlecht kulüpleri önce benim maç kasetlerimi istemişler, daha sonra da kulübe faks yoluyla transfer teklifi yapmışlar. Trabzonspor’a gelme sebebim, öncelikle büyük bir kulüp olması, ayrıca da burada birçok yakın arkadaşımın bulunması”

“Geldikten sonra hiç uyum sorunu yaşamayacağımı düşünüyordum ve yanılmadım. Ankaragücü’nde ne kadar rahatsam burada da öyleyim. Yabancılık çekmiyorum ve bütün arkadaşlarımla iletişimim çok iyi”

“Trabzonspor gibi büyük bir kulübün büyük oyuncuları olması normal. Ama ben de buraya Ankaragücü’nde oynadığım futbolla geldim. Sonuçta hepimiz Trabzonspor’un menfaatleri için çalışıyoruz. Kendi adıma Trabzonspor’a faydalı olmak için elimden geleni yapıyorum”

“Ben boş alan bulduğum zaman bunu iyi değerlendiren bir futbolcuyum. Bu tür pozisyonları bulduğumda daha çok gol atabileceğimi düşünüyorum. Ankaragücü’nde oynarken rakip defans bana odaklanıyordu ama Trabzonspor’da skoru her an değiştirebilecek oyuncular olduğunu düşünürsek, bana daha fazla hareket alanı kalıyor. Genelde goller ide böyle pozisyonlarda buluyorum. Boş alan bulduğum zaman topla önemli işler yapabiliyorum, en beğendiğim özelliğim bu. Beğenmediğim tarafım ise topu çok iyi saklayamamam”

“Kendimi Ankaragücü taraftarlarına sevdirmiştim. Aynı şekilde, oynadığım futbolla Trabzonspor taraftarlarının da kalbini kazandığıma eminim”

“Futbola 11 yaşında Petrolofisi’nin altyapısında başladım. Petrolofisi’nde çalışan amcam eniştemle birlikte beni kulübe götürüp yazdırdı. 6 Yıl boyunca Petrolofisi’nin altyapısında oynadım. 17 Yaşındayken bir yıl da amatör olarak Petrolofisi A Takımı’nda 3. Lig’de forma giydim. 2001 Yılında Ankaragücü’ne geçtim ve profesyonel oldum. Bir sene sonra, 19 yaşındayken İnegölspor’a kiralık gittim. Ertesi yıl Ankaragücü’ne döndüm ve o zamandan beri de düzenli olarak oynadım. Petrolofisi’nde benimle Ankaragücü’nün yanı sıra Gençlerbirliği de ilgileniyordu ancak Mustafa Kaplan hocamız beni Ankaragücü’ne kazandırdı”

“Kendimi 3 kelimeyle özetlemek istersem; şakacı, iyi niyetli ve ısrarcı olduğumu söyleyebilirim. Dünyada ve Türkiye’de en beğendiğim oyuncular ise Ronaldo, Fatih Tekke ve Tuncay Şanlı”

“Futbol stilimin İspanya Ligi’ne daha uygun olduğunu düşünüyorum. Favori takımlarım da Atletico Madrid ve Barcelona. Hobilerim ise playstation oynamak ve Kemal Sunal filmleri izlemek”

“Unutamadığım gole gelince; 2003/04 sezonu. Kiralık oynadığım İnegölspor’dan Ankaragücü’ne dönmüştüm. Rakip İstanbulspor. 74. Dakikada durum 1-1’ken oyuna giriyorum. Dakika 90+2’de bir duran top oldu. Mehmet Türkmehmet sağ taraftan sol ayağıyla içeriye doğru kavisli bir orta yaptı. Ben de topu kafayla aşırdım, durum 2-1 oldu ve maçı kazandık. Bu golü hala unutamıyorum”.
« Son Düzenleme: Mart 13, 2008, 07:48:32 ÖS Gönderen: CeMTs-1967 »
HERKES TRABZON'UN BÜYÜKLÜĞÜNÜ SONUNDA KABUL EDECEK

Çevrimdışı dido

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +0/-0
Ynt: Umut Bulut
« Yanıtla #1 : Mart 11, 2008, 12:37:44 ÖS »
ya bu adam ne başarısından bahsediyo senin yüzünden kanser hastası olduk be
topçunun olmadığı yerde sende topçu oldunya kendini bişe sadın heralde
trabzonsporumuzu bu hallere düşürenler utansın

\up :hımm:
« Son Düzenleme: Mart 11, 2008, 02:28:19 ÖS Gönderen: albay »

Çevrimdışı pasay

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +46/-1
  • Söyle bana ey sevgili, Nedensiz doğar mı sevgiler?
Ynt: Umut Bulut (ilgili bütün paylaşım ve yorumlar)
« Yanıtla #2 : Nisan 23, 2008, 01:47:22 ÖÖ »
her ne kadar umut bulut çok gol atsada altyapısı iyi olmayan bir oyuncu şimdilik idare ediyor ama gelecekte hedef büyüteceksek bence yerine iyi biri alınmalı
Yaseminim benim.