Gönderen Konu: Sakın Kimseye "Seni Seviyorum" Demeyin..  (Okunma sayısı 1996 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +434/-11
  • Denizin en nadide armağanı!..
Sakın Kimseye "Seni Seviyorum" Demeyin..
« : Haziran 03, 2008, 11:05:18 ÖS »
Sakın kimseye ''Seni seviyorum'' demeyin.......

Lütfen. Kullanmayın artık bu sözü. Başka bir şey deyin birbirinize onun yerine. Duygularınıza daha denk düşen bir şey... Benim aklıma gelmiyor ama siz bulursunuz. Ne de olsa sizin duygularınız...

''Seni seviyorum'' öyle ''Kendine iyi bak'' gibi bir söz değildir. Laf olsun diye söylenen...

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde hakkını vereceksiniz.

Bir kere onu gerçekten seviyor olmanız lazım. Yani öyle dokununca geçiverecek arzularla falan karıştırmayacaksınız.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, o biri en az tuttuğunuz takım kadar önemli olacak hayatınızda.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, bir saat eksik uyumayı göze alabileceksiniz onu daha çok görmek uğruna.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, elini tutmak da önemli olacak başka şeyler kadar.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, ''Sevgilimsin'' de demiş olduğunuzu bileceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, onu özleyecek, düşünecek, merak edeceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, onun gözü telefonda (evet, cep telefonu çıktığından beri kulak değil gözler telefonda) aramanızı beklediğini unutmayacaksınız.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, ona sürprizler yapmayı, ufak hediyeler almayı ihmal etmeyeceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, ona şiirler okuyacak hatta kabiliyetiniz varsa, yazacaksınız da.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, şarkıdaki gibi, ellerinizde çiçeklerle kapısında bekleyeceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, belki ömrünüzün sonuna kadar değil ama hiç olmazsa yarın, öbür gün de seveceğinizden emin olacaksınız.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, aynı zamanda ''Free takılalım'' da diyemeyeceğinizi bileceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, o aşktan söz ederken siz ''Ben almayayım, alana da mani olmayayım'' demeyeceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, ona sürprizler yapmayı, ufak hediyeler almayı ihmal etmeyeceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, ona şiirler okuyacak hatta kabiliyetiniz varsa, yazacaksınız da.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, şarkıdaki gibi, ellerinizde çiçeklerle kapısında bekleyeceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, belki ömrünüzün sonuna kadar değil ama hiç olmazsa yarın, öbür gün de seveceğinizden emin olacaksınız.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, aynı zamanda ''Free takılalım'' da diyemeyeceğinizi bileceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediğinizde, o aşktan söz ederken siz ''Ben almayayım, alana da mani olmayayım'' demeyeceksiniz.

Nasıl?

Çok mu zor?

Fazla mı zahmetli?

İnsanın birini sevip sevmediği tam da böyle belli oluyor arkadaşlar. Sevmeyince ''iş'' gibi geliyor bütün bu saydıklarım.

O zaman ''Seni seviyorum'' demeyeceksiniz. Bu kadar basit. Bir gün farkında olmadan bütün bunları yapıyor olduğunuzu görünceye kadar.

Şimdi ''Ne var bunda? Keşke herkes birbirine bolca 'Seni seviyorum' dese'' diye düşünenler olacaktır.

İyi. O zaman birbirini gerçekten sevenler yeni bir söz bulsunlar söyleyecek. ''Seni seviyorum'' orta malı olsun. Zaten oldu olacağı kadar
Eskiden yeterdim kendime,
Artardım bile..
Şimdi ne yapsam nafile! ...
Ve
Kim demiş 'can eskimez' diye
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
Ynt: Sakın Kimseye "Seni Seviyorum" Demeyin..
« Yanıtla #1 : Haziran 03, 2008, 11:15:18 ÖS »
harikaydı siyahinci yüreğine sağlık...
(+ 5 rep)

:111: +5 Repmi ben teşekkür ederim..  \mr

seni sevmek istiyorum... nasıl... \_ \_ \_ teşekkürler inci emeğine sağlık..+rep

"{ "{ Güzel en azından ortalık malı olmaktan çıkar farklı ayrıcalıklı

Alıntı
''Seni seviyorum'' orta malı olsun. Zaten oldu olacağı kadar
  :hıhı:

Artardım bile..
Ve
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
« Yanıtla #2 : Haziran 03, 2008, 11:18:02 ÖS »
Çok sağol biraz bonkör davrandı dicem ben ekledim diye değil ama konu hakikaten güzel  :çiçk:
Artardım bile..
Ve
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 03, 2008, 11:31:32 ÖS »
Amanda aman teşekkür ederim toprak abi  :svm:
Artardım bile..
Ve
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Çevrimdışı Sencer

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +83/-0
  • Nefis mıknatıs gibidir, çeker...
« Yanıtla #4 : Haziran 04, 2008, 12:14:31 ÖÖ »
Çiçekle Suyun Hikayesi
Günün birinde bir çiçekle su karşılaşır ve arkadaş olurlar.

İlk önceleri güzel bir arkadaşlık olarak devam eder birliktelikleri, tabii zaman lâzımdır birbirlerini tanımak için…

Gel zaman, git zaman çiçek o kadar mutlu olur ki, mutluluktan içi içine sığmaz artık ve anlar ki, su’ya aşık olmuştur.

İlk . kez aşık olan çiçek, etrafa kokular saçar, “Sırf senin hatırın için ey su” diye…

Öyle zaman gelir ki, artık su da içinde çiçeğe karşı birşeyler hissetmeye başlamıştır. Zanneder ki, çiçeğe aşıktır ama su da ilk defa aşık oluyordur.

Günler ve aylar birbirini kovalalar ve çiçek acaba “Su beni seviyor mu?” diye düşünmeye başlar.

Çünkü su, pek ilgilenmez çiçekle… Halbuki çiçek, alışkın değildir böyle bir sevgiye ve dayanamaz.

Çiçek, suya “Seni seviyorum der. Su, “Ben de seni seviyorum” der. Aradan zaman geçer ve çiçek yine “Seni seviyorum” der. Su, yine “Ben de” der. Çiçek, sabırlıdır. Bekler, bekler, bekler…

Artık öyle bir duruma gelir ki, çiçek koku saçamaz etrafa ve son kez suya “Seni seviyorum.” der.

Su da ona “Söyledim ya ben de seni seviyorum.” der ve gün gelir çiçek yataklara düşer. Hastalanmıştır çiçek artık. Rengi solmuş, çehresi sararmıştır çiçeğin. Yataklardadır artık çiçek. Su da başında bekler çiçeğin, yardımcı olmak için sevdiğine…

Bellidir ki artık çiçek ölecektir ve son kez zorlukla başını döndürerek . çiçek, suya der ki;

- “Seni ben, gerçekten seviyorum.”

Çok hüzünlenir su bu durum karşısında ve son çare olarak bir doktor çağırır nedir sorun diye… Doktor gelir ve muayene eder çiçeği. Sonra şöyle der doktor :

- “Hastanın durumu ümitsiz artık elimizden birşey gelmez.”

Su, merak eder, sevgilisinin ölümüne sebep olan hastalık nedir diye ve sorar doktora. Doktor, şöyle bir bakar suya ve der ki :

- “Çiçeğin bir hastalığı yok dostum… Bu çiçek sadece susuz kalmış, ölümü onun için” der.

Ve anlamıştır artık su ; Sevgiliye sadece sıradan bir “Seni seviyorum” demek yetmemektedir..

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;
Sen öldürüyorken de, vururken de güzelsin !

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
« Yanıtla #5 : Haziran 04, 2008, 01:16:17 ÖS »
Teşekkürler sencer çok güzel bir hikaye daha öncede okumuştum... Bende devamında hemen şöyle bir konu paylaşmak istiyorum...

Karımı 1998'in sonbaharında kaybettim. 7 senelik evliliğimizin iki
senesi kanser tedavisi için hastanelerde geçirmiştik. Karım her evlilik
yıldönümümüzde ikimizin fotoğrafını çerçeveler, "bunlar hayatımızın
gölgeleri" derdi...
Öldüğünde, 7 tane resmimiz vardı. 97'nin bir gecesinde onu aldattım.
Oysa ona sürekli onu ne kadar çok sevdiğimi söylerdim, ve tabii ben onun
herşeyiydim...
Ölmeden 2 hafta önce yine aynı şeyi tekrarladım. Tuhaf bir
gülümsemeyle baktı bana ve sadece "Biliyorum" dedi. İzmire kar yağdığı
gün, yani bir ay önce evdeydim. Fotoğraflarımıza bakıyordum yine... Her
çerçevenin altında bir harf olduğunu ilk kez o gün fark ettim.
A.R.K.A.S.I.N.
Gerisi için yıllar yetmemişti. Ama sanırım "arkasına bak" yazmaya
filan niyetlenmişti.
Hemen çerçevelerin arkasına baktım. Hiç bir şey yoktu. Sonra bir şey
beni dürttü, hepsini teker teker söktüm. İnanabiliyor musunuz, her
birinin arkasından bir mektup çıktı! Geçirdiğimiz her sen için yazılmış
sevgi dolu sözlerdi....
1997'deki resmimizin içinden çıkan zarf ise simsiyahtı. ve içinden şu
sözler çıktı:
"14 Mart 1997 / Gözlerin bana başka birine dokunmuş gibi baktı! Tenin
başka biriyle olmuş gibi kokuyor. Söylemene gerek yok, biliyorum..."
2002'deyiz. Onu kaybedeli 4, aldatalı 5 yıl oluyor. İçim acıyor şimdi.
Çünkü kadınlar biliyor, hissediyor....

Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü aşk sessiz, sevgi
dilsizdir.
:)

Artardım bile..
Ve
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
« Yanıtla #6 : Haziran 04, 2008, 01:21:20 ÖS »
Bende güzel yorumunuz için teşekkür ederim ..
Artardım bile..
Ve
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
  • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
« Yanıtla #7 : Haziran 04, 2008, 01:26:57 ÖS »
 :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla: :ağla:
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
« Yanıtla #8 : Haziran 04, 2008, 01:30:18 ÖS »
Ağlatmak için koymadım ben bunu daa laz kızı sen çok ağladın seni komik resimler bölümüne alalım gönlüm ağlamana razı değil.. :grin:
Artardım bile..
Ve
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..