Gönderen Konu: KÖPEĞİNE MİLYONLARCA DOLAR MİRAS BIRAKTI !.(SİZCE NORMAL Mİ??)  (Okunma sayısı 1396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Köpeğine milyon dolarlık miras bıraktı    :a83:   :!:  :a83:

ABD'li bir kadın mirasının 8.8 milyon dolarlık kısmını köpeğine bıraktı. Şaşkına dönen oğlu, vasiyete itiraz etti

ABD'nin Miami kentinde yaşayan 67 yaşındaki Gail Posner, ardında 38 milyon dolarlık (yaklaşık 59 milyon lira) bir miras bırakarak hayata veda etti.

Yıllardır biri Chihuahua cinsi olmak üzere üç köpekle yaşayan hayvansever kadının vasiyeti açıklandığında başta oğlu ve yanında çalışan hizmetkârları olmak üzere herkes şaşkına döndü. Posner üç köpeğinin bakımı için 2.9 milyon dolar (yaklaşık 4.6 milyon lira) ayırdığı vasiyetinde, en sevdiği Chihuahua cinsi köpeği Conchita'ya tam 8.8 milyon dolar (yaklaşık 13.8 milyon lira) değerinde olan deniz kenarındaki lüks malikanesini bıraktı.

Posner çalışanlarına da köpeklerine iyi bakmaları koşuluyla 25 milyon dolar (yaklaşık 39 milyon lira) bırakıp kira ödemeden malikanesinde yaşama hakkı verdi.

Mirastan sadece 1 milyon dolar (yaklaşık 1.5 milyon lira) alan oğlu Bret Carr, annesinin uyuşturucunun etkisi altında kaldığını öne sürüp vasiyete itiraz etti.

Posner, 3 yıl önceki röportajında, Conchita'nın en değerli varlığının 15 bin dolarlık (yaklaşık 23 bin lira) Cartier marka pırlanta kolye olduğunu belirtmiş ve "Takmaktan hoşlanmıyor. O tanıdığım mücevherden anlamayan tek kız" demişti.

Posner, bakıcıları ve pahalı giysileri olan Conchita'nın dünyanın en şımartılmış köpeği olduğu imajını yaratmak için bir halkla ilişkiler uzmanından da yardım almıştı. (ntvmsnbc)
(KAYNAK  :  SABAH  GAZETESİ  19.06.2010 TARİH VE  SAYFA : 21) :a83: NAKLEN  YAZAN  :  A. ÜSTÜNBAŞ  :a83:

SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
Ynt: KÖPEĞİNE MİLYONLARCA DOLAR MİRAS BIRAKTI !.(SİZCE NORMAL Mİ??)
« Yanıtla #1 : Haziran 19, 2010, 02:49:32 ÖS »
  OĞLUNA  BİR, KÖPEĞİNE  ONBİR  MİLYON  DOLAR  BIRAKTI !!..     :a83: :a83:    :!:    :a83: :a83:

67 yaşında hayatını kaybeden Gail Posner’ın, köpeği Conchita’ya 11 milyon dolar, tek çocuğu Bret Carr’a 1 milyon dolar miras bıraktı. Mirası reddeden Carr, mahkemeye başvurdu ve annesinin yardımcılarını suçladı.

ABD’nin Florida eyaletinde geçtiğimiz Mart ayında hayatını kaybeden sosyetenin tanınmış simalarından mirasyedi Gail Posner’ın, Conchita adlı şivava cinsi köpeğine 11 milyon dolar (17 milyon TL) servet bıraktığı ortaya çıktı. Boynundan 10 bin sterlinlik (yaklaşık 23 bin TL) pırlanta kolyesini hiç çıkarmayan köpek, sahibinin Cadillac’ında yolculuk ediyordu. Posner, Miami’deki evinde kira vermeden oturan köpeğinin bakıcısı, asistanları ve bodygardı dahil olmak üzere yedi yardımcısına da toplam 20 milyon dolar bıraktı.
Oğlu mahkemeye başvurdu
Payına 1 milyon dolar düşen Posner’in tek oğlu Bret Carr, mirası reddederek mahkemeye başvurdu. Mirasın tek sahibinin kendisi olduğunu savunan Carr, 67 yaşında yaşama veda eden annesinin, son yıllarında kanser hastası olduğunu, akli dengesinin yerinde olmadığını ve psikolojik baskı altında vasiyetnameyi imzaladığını iddia ediyor. Bret Carr, “Annemin yardımcıları onu mirasını bu şekilde paylaştırması için ikna ettiler. Böylece köpeğe bırakılan mirası kendileri kontrol etmeyi planlıyordu” dedi.
(KAYNAK  : İNTERNETTEN  ALINTI .. 19.06.2010)  . . . .   :a83: :a83:NAKLEN  YAZAN  :  A. ÜSTÜNBAŞ  :a83: :a83:

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2010, 03:05:21 ÖS »

Şanslı köpek     :a83:  :a83: :!:   :a83:  :a83:

Mart ayında ölen ABD'li kadının mirası açıklandı: Köpeği Conchita'ya 19 milyon TL, bakıcılarına ise 39 milyon TL bıraktı
18 Haziran 2010, Cuma - 20:19
Miami'de tarihin en ilginç vasiyeti açıklandı... Gail Posner, 67 yaşında arkasında büyük bir miras bırakarak Mart ayında hayata veda etmişti. Yıllardır bir Chihuahua cinsi köpekle yaşayan Posner'ın vasiyeti açıklandığında başta oğlu ve yanında çalışan hizmetkarları büyük bir şok yaşadı. Köpeği Conchita'ya 12 milyon dolar bıraktı. O para minik köpeğin hayatını garanti altına alırken, bakım masrafları için de 3 milyon dolar ayrıldı. Posner 12 çalışanına da köpeklerine iyi bakmaları koşuluyla 25 milyon dolar hediye etti. Ancak Conchita, 1 yıl içinde ölürse bu para vakfa bağışlanacak. O nedenle çalışanların hepsi, köpeğin sağlığı için gece-gündüz evde nöbet tutuyor.

Mirastan sadece 1 milyon dolar alan ve çılgına dönen Posner'ın oğlu Bret Carr, annesinin vasiyetinin uyuşturucu ilaçların etkisi altında yazıldığını belirterek itiraz etti. Köpeğin haftada 2 kez spa merkezine götürüldüğü de açıklandı.
(KAYNAK  :  İNTERNETTEN  ALINTI . . 19.06.2010) . . .  :a83:  :a83:  NAKLEN  YAZAN  :  A. ÜSTÜNBAŞ  :a83:   :a83:

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #3 : Haziran 19, 2010, 03:11:40 ÖS »
bu dünya nereye gidiyor, nasıl bir evlat ki köpekten daha uzak olabiliyor annesine ... zaman gitdide kötüleşiyor.
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı zirve_61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +2/-0
  • ..burda tEcRüBee konuşuyorr..
« Yanıtla #4 : Haziran 19, 2010, 08:59:53 ÖS »
sadece gülüyorum paraları cok ne yapcaklarını şaşırdılar...yazık !!
Verilmesi en kolay şey nasihat,alınması en güç şey ibrettir.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #5 : Haziran 19, 2010, 10:41:59 ÖS »
ya esasında ilk etapta bende yadırgadım. nasıl bir düşünce halıdır bu? bunu nasıl yapar yada yaptı diye düşündüm evladına bir anne?
sonrada şöyle düşündüm acaba bu evlat anneye neleri ne kadar yaşattıkı annenın canına tak etti..

hayırsız evladına miras bırakana kadar sadık gördüğü köpeğine bırakmış, psikolojisini mi yaşamış acaba? dedim.. belkı evladına ders mı vermek istedı? .. hayatının dersi gibi..

ya ne bilim neticede bu da bir hayvan  köpek yanı bu mırası o ne yapar? tamam çok bakımlı bir köpek belkı yaşadığı sürece bakımı, beslenmesi sağlığı vs ne bılım anlam veremıyorum vesselam...

Rabbım herkese akıl, fikir versın. akıl sağlığını bozmasın inş...hani hep derim Rabbim herkesın hakkında herşeyin hayırlısını nasip eylesın...evladında hayırlısı diyelim... ilginç, şaşırtıcı, düşündürücü vs..
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 20, 2010, 02:33:47 ÖS »
ya esasında ilk etapta bende yadırgadım. nasıl bir düşünce halıdır bu? bunu nasıl yapar yada yaptı diye düşündüm evladına bir anne?
sonrada şöyle düşündüm acaba bu evlat anneye neleri ne kadar yaşattıkı annenın canına tak etti..

hayırsız evladına miras bırakana kadar sadık gördüğü köpeğine bırakmış, psikolojisini mi yaşamış acaba? dedim.. belkı evladına ders mı vermek istedı? .. hayatının dersi gibi..

ya ne bilim neticede bu da bir hayvan  köpek yanı bu mırası o ne yapar? tamam çok bakımlı bir köpek belkı yaşadığı sürece bakımı, beslenmesi sağlığı vs ne bılım anlam veremıyorum vesselam...

Rabbım herkese akıl, fikir versın. akıl sağlığını bozmasın inş...hani hep derim Rabbim herkesın hakkında herşeyin hayırlısını nasip eylesın...evladında hayırlısı diyelim... ilginç, şaşırtıcı, düşündürücü vs..
:a83:  HAYAT  DERSİ  İÇİN  ÇOK  ÖNEMLİDİR.. BELKİ  DE  BU  ANNE  İNSANLIK  DERSİ  VERMEK  İSTEMİŞTİR .HAYRETLİK  İŞ!  :a83: