Gönderen Konu: İRAN GAZZE' YE İKİ YARDIM GEMİSİ GÖNDERDİ !!. ALLAH YARDIMCI OLSUN..  (Okunma sayısı 1328 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
İran'dan Savaşa Davet
Gazzeye yardım krizi bitmeden, İran da bölgeye iki yardım gemisi gönderdi..İsraille yaşanan gemi krizinin izleri silinmeden, bu sefer de İran, Gazzeye yardım malzemesi taşıyan iki gemi gönderdi. Gemilerde İran Devrim Muhafızları ın da bulunduğu tahmin ediliyor.
İran devlet radyosunun haberine göre, Gazze Şeridi e yiyecek, oyuncak ve inşaat malzemesi taşıyan ilk İran gemisi dün yola çıktı. Geminin hafta sonunda Gazze açıklarına varması bekleniyor.

"Filistin Ulusunun Müdafaası İçin Birlik" isimli İranlı sivil toplum kuruluşu yetkilileri, Gazzeye İsrail tarafından uygulanan abluka kalkana kadar İran gemi yardımına devam edecek" diye konuştu.

İranlı üst düzey yetkililer, dini lider Ayetullah Hamaneyin emir vermesi halinde Devrim Muhafızları ın gemilerde yer almaya ve gemilere eşlik etmeye hazır olduğunu açıklamıştı.

İsrailin yardım filosuna 31 Mayıs a düzenlediği operasyonda Mavi Marmara gemisinde bulunan 9 Türk hayatını kaybetmiş, kanlı baskın başta İslam ülkeleri olmak üzere dünyada büyük tepki ve öfkeye neden oldu.

Bu olayın ardından İran Kızılayı dan yapılan açıklamada, yaklaşık . 100 bin İranlı ın Gazzeye gidecek gemilerde yer almak için başvurduğu ifade edildi.

(KAYNAK : İNTERNETTEN  ALINTI.  16.06.2010......NAKLEN  YAZAN  :  A. ÜSTÜNBAŞ)
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı lazrail_67

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +23/-0
Ynt: İRAN GAZZE' YE İKİ YARDIM GEMİSİ GÖNDERDİ !!. ALLAH YARDIMCI OLSUN..
« Yanıtla #1 : Haziran 16, 2010, 10:31:38 ÖÖ »
irana saldırmaya cesaret edemezlerrr

Çevrimdışı SeVgİ

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
« Yanıtla #2 : Haziran 16, 2010, 10:38:44 ÖÖ »
İran rejiminin siyasi oyunlarına Gazzeyi alet etmeye çalıştıklarını düşünüyorum neden daha önce yardım etmeyi düşünmediler geçen sene sırf Gazze değil Filistinin bütün topraklarına İsrail bomba yağdırdı o zamanlar yine Türkiye harekete geçmişti en büyük desteği vermiştik ve bunu herhangi bir çıkar gözetmeden yaptık nerdeydi o zaman İran veya bi başka ülke? yinede bu benim görüşüm inşallah gerçekten yardım etmeyi amaçlıyorlardır savaş açmayı değil!..
AĞLAMAYAN GÖZDEN, SIZLAMAYAN ÖZDEN VE KIZARMAYAN YÜZDEN ALLAH'A SIĞININIZ...

Çevrimdışı lazrail_67

• Premium Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 16, 2010, 10:42:40 ÖÖ »
dediğin doğru olabilr fakat ne israil irana bişe yapmaya nede iran israile bişe yapmaya cesaret edemezzz

Çevrimdışı SeVgİ

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
« Yanıtla #4 : Haziran 16, 2010, 10:48:54 ÖÖ »
evet bende sana katılıyorum çünkü iran nükleer silahlara sahip israil eğer artık onlarada baskın yaparsa kendi fitili ateşler
AĞLAMAYAN GÖZDEN, SIZLAMAYAN ÖZDEN VE KIZARMAYAN YÜZDEN ALLAH'A SIĞININIZ...

Çevrimdışı lazrail_67

• Premium Üye
« Yanıtla #5 : Haziran 16, 2010, 10:51:32 ÖÖ »
iki ülkedede nükleer silah kullanıo bu iki dewletin savaşması demk dünyanın sonunnu geldigii demk...

Albert Einstein e sormuşlar atom bombasının yaptıktan sonra 3. dünya savaşı cıkarmı die oda 3. dünya savaşını bilmem ama 4. dünya savaşı hiç olmycak demiş ;)

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
karışık işler, ortadoğuda yine kazan kaynıyor..
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***