Gönderen Konu: İstanbul Haritasında Fatih Sultan Mehmet Silüeti  (Okunma sayısı 834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
  • Rep Puanı: +100/-0
İstanbul Haritasında Fatih Sultan Mehmet Silüeti
« : Kasım 10, 2010, 07:48:20 ÖS »
İstanbul haritasının detaylı incelemesinde ortaya çıkan silüet görenleri şaşırtıyor.

Marmara Bölgesi'nin ve İstanbul Şehri'nin haritasını bilmeyen yoktur.. İstanbul Boğazı Anadolu Yakası'nı ve Avrupa Yakası'nı birbirinden ayırır.. 2 kıtanın birleştiği noktadır O.. İstanbul'un haritasının dünyanın en büyük SİLÜETİ olduğu iddia edildi..

Bir kısmı semazen, bir kısmı firavun

Araştırmacı Ferdi Yılmaz uğruna internette site açtığı bu anlattı.. Haberi izlediğinizde siz de İSTANBUL'A BİR BAŞKA GÖZLE BAKACAKSINIZ..!! Haritayı bu şekliyle izleyenlerin bir kısmı şeklin Fatih Sultan Mehmet, bir kısmı Samazen, bir kısmı da Firavun'a benzediğini iddia ettiler..

Jeomorfolak Tayfun Çulcuoğlu, bu olayı Fiziki Coğrafyacıların incelemesi gerektiğini belirterek, "jeomorfoloklar İstanbul'daki yer kabuğu şeklini ve değişmesini incelemelilerdir" dedi.

https://www.porttakal.com/video/istanbul-haritasinda-fatih-sultan-mehmet-mucizesi/

(Maalesef video ekleyemiyorum)
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
Ynt: İstanbul Haritasında Fatih Sultan Mehmet Silüeti
« Yanıtla #1 : Kasım 11, 2010, 11:35:16 ÖÖ »
garip bir keşif olmuş. tşkler...
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***