Gönderen Konu: –•(Ayrıntılardaki Mutluluk)•–  (Okunma sayısı 899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +434/-11
  • Denizin en nadide armağanı!..
–•(Ayrıntılardaki Mutluluk)•–
« : Kasım 08, 2008, 06:42:14 ÖS »

Ayrıntılardaki Mutluluk, farkına varamadığımız onlarca güzel noktayı okuyucuya hatırlatıyor.

Hayatta küçük şey yoktur aslında, küçük gördüğümüz devasa olaylar, durumlar, davranışlar vardır. Hani derler ya; 'Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir askeri, bir asker bir orduyu, bir ordu bir devleti etkiler. Atının ayağındaki nalın çivisini iyi çak evlat. O çivi çıkarsa nal düşer, nal düşerse at sürçer, at kumandanın atıysa kumandan düşer, kumandan düşerse savaş kaybedilir, savaş kaybedilirse devlet elden gider'' İşte bakın küçük bir ayrıntı olarak gördüğümüz bir çivi nelere sebep oluyor.

Hayatımızın her anı tam da böyle olaylarla dolu aslında. Belki farkında olamıyoruz, belki de modern hayatın keşmekeşliği bize unutturuyor küçük ama önemli davranışları. Eğer siz de 'evet, öyle' diyenlerdenseniz işte size harika bir başucu kitabı: Ayrıntılardaki Mutluluk. Zaman Ailem dergisi editörü Serhat Şeftali, hayatın ayrıntılarındaki mutluluğu yakalamamıza yardım ediyor. Kitaptaki yazıların, kısa ve uygulanabilir olmasının yanı sıra örneklerinin de bizzat gerçek hayattan alınması, okuru içine çekiyor adeta.

'Evden, sokaktan hayatımıza yansıyanlar' ve 'İnanç anlamında farkına varamadıklarımız' adlı iki bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde yazar, sosyal hayatta ihmal ettiğimiz bir çok güzel özelliği hatırlatarak gerçek mutluluğun küçük ve basit yollarını salık veriyor. İkinci bölümde ise örnek bir Müslüman'ın nasıl yaşaması gerektiğini gerçek hayattan örneklerle aktarıyor. İç bunalımlarımızın kalbimizi esir aldığı, dünyevi dertlerimizin zirve yaptığı bugünlerde 'Ayrıntılardaki Mutluluk'u yakalayalım. Çok zorlanmadan yapabileceğimiz ne kadar çok davranışın olduğunu görelim.

Hem düşünsenize bu kitap, 'mutluluk atımızın' ayağının altındaki nalın çivisidir belki de, kim bilir...

--------------------------------------------------------------------------------

Mutluluk bizim içimizdedir. Gönlü huzurla dolan için, mekanın hiç önemi yoktur. Yağmurlar altında ıslansa da, dertler içinde boğuşsa da o mutludur. Mutluluklar ayrıntıdadır; ayrıntılar ise mutluluğun ayak sesleridir. Hayata sımsıcak sarılabilmenin işareti işte bu adımı atabilmekten geçer.

Ayrıntılardaki Mutluluk, hayata sevgi ve güzellik gözlüğüyle bakabilmenin bir denemesi. Küçük hataları, minik yanılmaları okuyabilmenin bir gayreti. Kitapta, hayalın kendisinden seçilmiş ve herkesin "benim de hayatımda bunlar var" diyebileceği vakalar var. Her adımda kendinizi boy aynasında görebileceğiniz bir kitabın içindesiniz.

Hayata pozitif bakmanın, dini bakış açımızı ve yaşantımızı yeniden gözden geçirebilmeyi hedefleyen Ayrıntılardaki Mutluluk'u okuduktan sonra hayatınızda bazı şeyleri değiştirmek isteyeceğinizden eminiz. Hayatında küçük ayrıntıları ihmal edenler için mutlaka okunması gereken bir kitap...

(Tanıtım Bülteninden)
Eskiden yeterdim kendime,
Artardım bile..
Şimdi ne yapsam nafile! ...
Ve
Kim demiş 'can eskimez' diye
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..