Gönderen Konu: Atın onları cehenneme :(  (Okunma sayısı 1704 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Atın onları cehenneme :(
« : Şubat 18, 2012, 11:14:22 ÖS »

Okuyup ibret almaya değer Allah razı olsun..

-Bir gün Peygamber efendimiz Cebrail aleyhisselama Cehennemi sordu.
Cebrail aleyhisselam da uzun uzun Cehennemi anlatti. Peygamber efendimiz anlatilanlara dayanamayip bayildi. Ayıldığında buyurdu ki:

- Ey Cebrail, böyle şiddetli, felaket yere benim ümmetim girecek mi?
- Evet. Ümmetinin büyük günah işleyenleri Cehenneme girecektir.

Bunun üzerine Peygamber efendimiz cok ağladi. Cebrail aleyhisselam da ağladi. Sonra odasina cekildi. Sadece namaz icin dişari cikiyor bunun dışında kimseyle görüşmüyordu.

Peygamber efendimizin dişari cikmayişinin üçüncü günü hazreti Ebu Bekir kapısının önüne gelerek.
- Resulullahı görmek mümkün mü? diye seslendi. Fakat, içerden bir cevap gelmeyince ağliyarak kapidan ayrildi.
Sonra hazret-i Ömer gelip, ayni şekilde söyledi. Ona da cevap gelmeyince ağliyarak oradan ayrildi.
Sonra Selman-i Farisi hazretleri geldi. Ona da bir cevap verilmeyince, ağliyarak hazret-i Alinin evine gidip durumu anlatti. Hazret-i Fatima hemen hane-i saadete kostu.

- Ey ALLAHin Resulü ben kızınız Fatıma, dedi.
Peygamber efendimiz o anda secdeye kapanmis ümmeti icin agliyordu.
Hazreti Fatıma, kapi açilip içeri girince babasinin ağlamaktan yüzünün sarardiğini gördü.
- Babaciğim size böyle ne oldu? diye sordu.
Peygamber efendimiz buyurdu ki:
- Ey Fatıma, bana Cebrail gelip Cehennemi, tabakalarini anlatti. Ümmetimden büyük günah işliyenlerin Cehenneme atilacağini bildirdi, işte beni ağlatan kederlendiren budur.

Sonra Hazreti Fatima, ümmetinden günah isliyenlerin Cehenneme nasil gireceklerini sordu. Peygamber efendimiz söyle anlatti:

- Günahkarlar tutulup Cehenneme götürülürken, "Ya MUHAMMED" "Ya MUHAMMED" diye bağırarak giderler. Fakat, Cehenneme yaklaşip Cehennem meleklerini görünce, bunu unuturlar.
Melekler:
- Sizler kimlersiniz, diye sorduklarinda
- Biz, kendilerine Kuran inmiş olanlardan ve Ramazanda oruc tutanlardaniz, derler.
Melekler de:
- Kurani kerim MUHAMMED aleyhisselamin ümmetine inmiştir, derler.
Bunun üzerine Peygamber efendimizin ismini hatirlayip
- Bizler MUHAMMED aleyhisselam ümmetindeniz, derler.
Melekler de:
- Kurani kerimdeki ALLAHU Tealaya asi olan kimselerin hallerini bildiren ayetlerden haberiniz yok muydu? diye sorar.
Onlar da:
- Vardi fakat gaflete geldik, şeytana uyduk, derler.
Hallerine cok üzülürler. Meleklerden izin isteyip hallerine uzun zaman ağlarlar. Gözyaslari kalmaz, gözlerinden kan akmaya baslar.
Sonra melekler onlara derler ki:
- Bu ağlamaniz bosunadir. Eğer dünyada böyle ağlasaydiniz faydasi olurdu. Dünyada iken ALLAH korkusu ile ağlasaydiniz simdi burada ağlamazdiniz.

Sonra meleklere emir gelir:

-ATIN ONLARI CEHENNEME!

alıntıdır...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
Ynt: Atın onları cehenneme :(
« Yanıtla #1 : Şubat 18, 2012, 11:36:35 ÖS »
Geçen gün bi terim okudum "beynel havfi verreca" "korku ile ümit arası olmak" kuranda bulamadım ama ayet diye hatırlıyorum, ve son zamanlarda farkettimki malesef geç farkettimki yaradanın öyle çok "ALLAH IN RAHMETİNDEN ÜMİT KESMEYİN"  ALLAHIN RAHMETİNDNE YALNIZ KAFİRLER ÜMİDİNİ KESER" gibi çokca sözü var " İŞTE ALLAHIN VAADİ ALLAH VAADİNDEN ÇAZMAZ " ayeti celilesi...
Ümidini yaradana bağlayan bi insan niye yanılsın ki yanılmaz çünkü Rabbim der ben istediğin gibi sana ümit bağladım ve sen diyorsun ki ALLAH vaadinden caymaz... Kuran harika eşsiz bir kitap her anlamda kelimelerdeki edebi ifadeler insanı mest ediyor.. Özetle esasında yazıyı okuyunca aklıma gelen ayeti celileyi yazacaktım..

"Ey günahta haddi aşanlar, Allahın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah, bütün günâhları affeder. O, gafûrurrahîmdir, affı, merhameti çoktur." (Zümer 53)

Varmı haddi aşmayan malesef.. :(
Ama hatasız kul olmaz sözü hatasız kul yoktur anlamında değil bence hatasız kulluk olmaz hatalarımızla farkediyoruz gidilecek makamı bizden vazgeçmeyenin yalnız O olduğunu.. bizi huzuruna davet ettiğini anlıyoruz Allah sevmediğinide huzuruna davet etmiyor..
Ne zaman acı yesek işte o zaman rabbim ben geldim diyoruz farkediyoruz insanın en sevgilisi tek dostu vazgeçmeyeni rabbi, acıda ki lezzet de burda gizli esasında, bundan olmalıki rabiatül adeviyye Yaradanın nazlı kullarından öyleki ALLAH cc bir duasi ile kabeyi ayağına getiriyor ama şükür nimeti çoğaltır hamd kararında kılar arifler acıya hamd mutluluğa iyi hale şükrü tavsiye ederken o sevgili ve rabbine karşı nazlı kul acısa şükür mutluluğuna hamd ederdi..
Kahrında hoş.. lütfunda.. RABBİM..

Teşekkürler canım benim..

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 18, 2012, 11:41:25 ÖS »
çok güzel bir o kadar etkıleyici bir yazı paylaştın verdem Allah cc razı olsun... :svm:

"Ey günahta haddi aşanlar, Allahın rahmetinden ümit kesmeyin!
Çünkü Allah, bütün günâhları affeder.
O, gafûrurrahîmdir, affı, merhameti çoktur." (Zümer 53)

Allah korusun.. O'ndan ümit kesilirmi?
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #3 : Şubat 18, 2012, 11:45:11 ÖS »
Kesilmez, kesemeyiz Rabbimiz öyle diyor çünkü..  :)

amin ecmain inşallah bitanem..

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
« Yanıtla #4 : Şubat 18, 2012, 11:46:55 ÖS »
Her türlü şerden Rabbime sığınırım...sığınırız..
Rabbım korusun bu vb durumlardan cümlemizi inşaAllah amin
YURTTA SULH CİHANDA SULH