Gönderen Konu: Trabzon'da Boy Uzatan Ayakkabı  (Okunma sayısı 2471 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı virakaradeniz

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +2/-0
  • www.Karadenizhaber.com.tr
Trabzon'da Boy Uzatan Ayakkabı
« : Kasım 25, 2010, 10:26:40 ÖÖ »
Trabzon’un Değirmendere mahallesindeki imalathanelerinde 40 yıla yakın bir süredir kendi tasarım ve üretimleri olan ayakkabı imalatları ile müşterilerine hizmet veren kundura, kısa boylu ve engelli erkek tüketiciler için yeni bir ürün tasarladı.

Kundura’nın sahibi Mehmet Yılmaz Kılıç’ın oğlu Hakan Kılıç, 2000 yılından itibaren imalatına başladığı, bu yıl ise tasarım tescilini aldığı, çok yakın bir zamanda ise patentini alacağı, kişiye özel ortapedik ve sakat ayakkabısı boy uzatan ayakkabı tabanı imalatı yaptıklarını söyledi. Hakan Kılıç, ayakkabı içerisindeki yükselti olan tabanı, dışarıdan belli olmayacak şekilde, özel olarak tasarladıklarını ve bu şekilde, boy şikayeti olan müşterilere boylarını 1-10 cm’ye kadar uzatma opsiyonu sağladıklarını belirtti. Genç girişimci, ilk etapta tasarımını 36-44 arası numara seçenekleri ile erkek müşterileri için farklı modeller ürettiklerini kaydetti.

kaynak:karadenizhaber.com.tr

Çevrimdışı brun0*

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +14/-0
  • Altın-ı Şer İncisi Ker / CaN YüceL
Ynt: Trabzon'da Boy Uzatan Ayakkabı
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2010, 05:41:02 ÖS »
İlginç sağol..

"Sormaz ki bilsin sorsa bilirdi, bilmez ki sorsun bilse sorardı."

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2010, 05:43:55 ÖS »
Bunu daha önce galiba haberlerde görmüştüm. Daha çok talep yeni evlenecek olan damat adaylarından geliyormuş. Aslında onlarda haklı. Gelinler giyiyor topuklu ayakkakbıyı; bir de 10 cm kabarık topuzlar olunca... :cem:)
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı brun0*

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +14/-0
  • Altın-ı Şer İncisi Ker / CaN YüceL
« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2010, 05:46:07 ÖS »
:cem:)

"Sormaz ki bilsin sorsa bilirdi, bilmez ki sorsun bilse sorardı."