Gönderen Konu: Bu güzel Kampanya Desteklenmeli.. Trabzon Belediyesi Gereğini Yapmalı !!.  (Okunma sayısı 1730 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
    :bayrak:  ‘YABANCI İSİMLER TÜRKÇE OLARAK DEĞİŞTİRİLSİN’   :!:

Karadeniz teknik üniversitesi fatih eğitim fakültesi öğrencileri Trabzon da bulunan ticarethane isimlerinin yabancı olanlarının isimlerinin Türkçe olarak değiştirilmesi için imza kampanyası düzenledi.
2010-11-13 - 17:26

Yapılan imza kampanyası kapsamında öğrenciler adına konuşma yapan Fatih eğitim fakültesi 3 sınıf öğrencisi Habibe Gergin Trabzon da sokağa çıkıldığında yabancı isimlerdeki ticarethanelerin kendilerini rahatsız etmesinden yola çıktıklarını belirtti.
Üniversitedeki öğretmenlerinin desteğiyle böyle bir kampanya başlattıklarını söyleyen öğrenciler,belli bir düzeyde imza toplayana kadar bu kampanyayı Trabzon belediyesine sunamadıklarını şimdi ise  7000 adet imza toplandığını ve  Belediye başkanı sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na sunacağız dediler.

:ççk: :ççk: Kaynak  :  İnternetten  ALINTI.. 18.11.2010  . .   :ççk:  :ççk:  Naklen  Yazan  :  A. ÜSTÜNBAŞ    :ççk:  :ççk: 

SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Karadeniz teknik üniversitesi fatih eğitim fakültesi öğrencileri ...  :alkş: :alkş: :alkş:
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı brun0*

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +14/-0
  • Altın-ı Şer İncisi Ker / CaN YüceL
bendende alkış hLL

"Sormaz ki bilsin sorsa bilirdi, bilmez ki sorsun bilse sorardı."

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
Katılıyorum, destekliyorum ve yayılmasını umuyorum
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın

Çevrimdışı Ozturk

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +3/-0
Okulumuz 1999 depremi sonrasında yıkıldı ve yeniden inşa edildi. İnşa ettiren firma okula ismini de verdi. Ne yazık ki bu isim Türkçe değil. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ismin değiştirilmesi ile ilgili yazılı talepte bulunduk. Prosedüre göre şirketin inşaat esnasında yaptığı masrafın % bilmem kaçını karşılarsak isim verme yetkisine sahip olabilleceğimizi öğrendik. Böyle bir miktarı hangi okul karşılayabilir ki?

Bu kampanya tüm yurtta uygulansa ne kadar da güzel olurdu. Bunun için bize lazım olan milli şuur ve devletin de desteği.

Sadece Trabzon için değil, tüm illerimiz için örnek bir başlangıç olmasını ümit ediyorum.
"Hattı müdafa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır"
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2010, 06:35:16 ÖS Gönderen: kanpai »
«Göz gördü gönül sevdi seni ey yüzü mâhım
Kurbânın olam var mı benim bunda günâhım»