Gönderen Konu: Karadeniz Teknik Üniversitesi  (Okunma sayısı 13232 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
Karadeniz Teknik Üniversitesi
« : Ocak 30, 2007, 07:42:13 ÖS »
KTÜ'nün KURULUŞU ve GELİŞİMİ

Trabzon Milletvekili Mustafa Reşit Tarakçıoğlu ve 28 arkadaşının verdiği teklifin, TBMM'de 20 Mayıs 1955 tarih ve 6594 Sayılı Kanunla kabul edilmesi ile kurulmuş olan Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul ve Ankara illeri dışında kurulan ilk üniversitedir. Kuruluşundan yaklaşık sekiz yıl sonra, 19 Eylül 1963 tarihinde 336 sayılı kanunla Rektörlük ve Fakülte kadroları verilerek Temel Bilimler, İnşaat-Mimarlık, Makina-Elektrik ve Orman Fakülteleri kurulmuştur. Üniversitede eğitim-öğretime ise 2 Aralık 1963 tarihinde Esentepe Mahallesi'ndeki Trabzon Atatürk İlköğretim Okulu'nun İlkokul Binasında başlanmıştır. 1966 üniversite bugünkü merkez kampüse taşınmıştır. Gelişimini sürdüren Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne,  4 Ocak 1973 tarih ve 1659 sayılı kanunla da Yer Bilimleri ve Tıp Fakültesi kadroları verilmiştir. 1981 yılında 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun çıkarılmasından sonra Üniversite sürekli olarak büyümeye başlamış, buna bağlı olarak yeni fakülte ve bölümler açılmıştır.
Karadeniz Teknik Üniversitesi, içerisinde bulunduğu coğrafi bölgede yaşayan halkın ihtiyaçlarını göz önüne alarak gelişimine devam etmektedir. Bu amaçla yeni kurulan Diş Hekimliği, Eczacılık, Güzel Sanatlar, Of Teknik Eğitim ve İletişim Fakülteleri Üniversitenin eğitim ve araştırma potansiyelini daha da artırmıştır.

Bugün, Karadeniz Teknik Üniversitesi Trabzon'dan Gümüşhane'ye, Ordu'dan Artvin'e kadar uzanan geniş bir coğrafyada, 23 fakülte, bir konservatuvar, 3 yüksekokul, 13 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve 16 araştırma merkezi, 1874 kişilik güçlü akademik kadrosu, 81 il ve birçok farklı ülkeden yaklaşık 46 bin öğrencisiyle ülkemizin sayılı eğitim kurumlarından biridir.

***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
Ynt: Karadeniz Teknik Üniversitesi
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2007, 04:03:45 ÖS »
KTÜ hakkında verdiğin bu güzel bilgiler ve resimler için tşkkrler.geç kalınmış bir konuydu aslında  ;) neyapalım ağalıktan sonra geldi olsun :P bu arada KTÜ kampüsü 1 numaradır
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2007, 04:04:56 ÖS »
eywallah başkan..bende eksiklik görmüştüm..
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı sanal_mod61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +0/-0
  • yaşarsam sebebim ölürsem nedenimsin trabzonum
« Yanıtla #3 : Şubat 16, 2007, 12:51:34 ÖÖ »
bu sene 2 yıllık için orayı tutturduk gelmedim  bilseydim bu kadar güzel bi yer olduğunu
ama önümüzdeki  okul yılı ktü deyim
orman babaya da selamlar :)
Ceza Evi Öz Yuvamız ,İdam İpi Kravatımız ,Kelepce Kol Saatimiz SALPAZARLIYIZ Can Yakarız Tek Kursunla Harcarız Ama Trabzonspor'lumuzu asla Yanlız bırakmayız...(AĞASARLI RECEP)

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +270/-7
« Yanıtla #4 : Şubat 16, 2007, 12:54:03 ÖÖ »
KTÜ kampüsü ülkemde tektir ya.deniz doga ucak ne ararsan var..arkadaslar sakın laflara ınanıpta baska kampuslere gönül vermeyın:)
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #5 : Şubat 16, 2007, 12:57:59 ÖÖ »
kesinlikle mükemmel bir 5,5 yıl geçirdim ve herkeze öneririm KTÜ yü..

Çevrimdışı sanal_mod61

• Bağımlı Üye
« Yanıtla #6 : Şubat 16, 2007, 12:59:43 ÖÖ »
bilgilendirdiğiniz için teşekkürler ne de olsa memleketim güzel olacak tabi
 .,.P
Ceza Evi Öz Yuvamız ,İdam İpi Kravatımız ,Kelepce Kol Saatimiz SALPAZARLIYIZ Can Yakarız Tek Kursunla Harcarız Ama Trabzonspor'lumuzu asla Yanlız bırakmayız...(AĞASARLI RECEP)

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #7 : Şubat 16, 2007, 01:01:59 ÖÖ »
biz teşekkür ederiz..bizler tanıtacağızki sen kararını daha rahat verebilesin..Allah gönlüne göre verir inşallah..Ama bu resimler ana kampüse aittir ona göre..

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
« Yanıtla #8 : Şubat 16, 2007, 01:02:40 ÖÖ »
bu sene 2 yıllık için orayı tutturduk gelmedim  bilseydim bu kadar güzel bi yer olduğunu
ama önümüzdeki  okul yılı ktü deyim
orman babaya da selamlar :)

sanalmod61 bekleriz. :D buralardayız ..kazanman çok güzel olur..keşke gelseydin bu yıl ancak dilerim önümüzdeki sene daha iyi biralana gelebilirsin.. :D

bu arada benim haberim olsaydı senin 2 yıllık davanda kesinlikle buraya gelmen için baskı kurardım ama habersiz kaldık..sağlık olsun ;)
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..

Çevrimdışı sanal_mod61

• Bağımlı Üye
« Yanıtla #9 : Şubat 17, 2007, 12:10:51 ÖÖ »
arkadaşlar ilgileriniz için gerçekten sağolun
bilgisayar programlama ve teknoloji bölümüne gelecektim
ama kısmet değilmiş bu sene inşallah olur :)
aranızda varmı programlama ve teknoloji bölümünden kişiler bilgi almak isterdim
bölüm le ilgili
saygılarımla :)

Çevrimdışı DeePBLue

• Paylaşımcı Üye
  • Rep Puanı: +23/-2
  • ...:::DüŞüMüZ MaVi:::...
« Yanıtla #10 : Şubat 24, 2007, 01:54:33 ÖS »
biliyormusunuzu benim hayalim ktü kazanmak... bide ahmet abi saolsun ice gaza getirdi inş kazancam
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2007, 02:01:35 ÖS Gönderen: uSLaNMaZ »

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #11 : Şubat 24, 2007, 02:04:32 ÖS »
sakın kateü diye yazma bidaha hayatta okula almazlar seni "{ kardeşim memleket kokusu başkadır..ben öneri sundum ve sizlere yardımcı olmak isterim..biz nasıl büyüklerimizden yardımlar aldıysak sizlerede aynı şekilde yardım etmek isteriz..bunun için sana en büyük katkım karakterimize ve duruşumuza yakışan bir şehirde üniversiteyi okuman için öneride bulunmaktır diye düşünüyorum..bide uSLaNMaZ yazacak ahmet değil canım kardeşim benim  +-A "{ "{

Çevrimdışı DeePBLue

• Paylaşımcı Üye
  • Rep Puanı: +23/-2
  • ...:::DüŞüMüZ MaVi:::...
« Yanıtla #12 : Şubat 24, 2007, 02:05:49 ÖS »
tamam pardonn