Gönderen Konu: Online Oyunlar Bölümü  (Okunma sayısı 3085 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hornydevil

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +51/-3
Online Oyunlar Bölümü
« : Ekim 10, 2007, 01:13:09 ÖÖ »
değerli admin ve yönetici arkadaşlarım. şu an internette baya yoğun bir şekilde yaygın olan online oyunlar var ve bu oyunlar hakkında bizim forumumuzda da bir bölüm olması gerektiğini düşünüyorum.

ayrıca bir şey daha söyleyecem. açılan her hangi bir konunun başlangıç tarihini konunun başında görünse de (belirgin bir şekilde) 5-10 ay önceki konulara (hoşgeldin mesajları özellikle) gereksiz ve anlamsız yere kullanılmasın.

saygı ve sevgilerimle...
Böcek olmayı kabullenenlerin, ezilince şikayet etme hakkı yoktur!...

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
Ynt: Online Oyunlar Bölümü
« Yanıtla #1 : Ekim 10, 2007, 02:09:36 ÖS »
Online oyunlar derken flashoyunlar veya çoklu oynanan tavla vs gibi oyunlardan bahsedilmiş olmalı..Okey ve tavla oyunları gibi çoklu oynanan oyunları sistemimize entegre edebilmek için 5000-1000USD gibi bir mali ihtiyacımız vardır :P bunun olması imkansız gibi birşey.Flash oyunlara gelince ise..Bu tür bölümümüz var zaten..Farklı olarak bireklenti yaparsak foruma katılım azalabilir..Burada önemli olan forumdur ve forumdaki ortam ve paylaşımlardır
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..

• Administratör
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 10, 2007, 02:15:13 ÖS »
benim bahsettiğim ücret okey-tavla gibi oyunlar içindi :) normal flashoyunlar zaten ücretsiz olarak çok yerden bulunur..Ancak bir okey-tavla-satranç scripti yazdırmak için en az 5000usd maliyete ihtiyaç vardır.Ki 10000dolardan fazlaya bu tür scriptleri yazan arkadaşlarım var.

Diğer mesele ise şu konu açılış tarihine göre olan yanıtlar..Bu çokta sorun değil..Unutmayalım ki bu foruma üye olanların %50sinden fazlası ilk kez geldiğinde kayıt nereden olacağını bile bilmiyorlardı.. ;)

• Administratör
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 10, 2007, 02:22:23 ÖS »
ben çöpçatanlıkta nette sınır olmadığını düşünüyorum..her yerde vardır  kanımca.. okey veya tavla oyunlarını genelde tanıdığım arkadaşlarımla oynuyorum.ve tavlada da bazılarını sıkça yeniyorum :P çok şanslıymışım :-\ :-\ \hm :juggl: :juggl:

ancak buraya farklı olarak online oyunlar diye alan açamayız. Flashoyunlar içinse  https://www.trabzonforum.com/index.php?board=46.0 alan kullanılabilir..

• Administratör
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 10, 2007, 02:30:25 ÖS »
gerçeğinede varım zafer :) bu akşam istersen :P meydana geçeceğim 23te arkadaşım gelicek Erzurumdan onu alacağım.o saat gelmeden oynarız :P

linke tıklamadan kod şeklinde ,evet bu yapılabilir :) dahada iyi olur aslında.bunu uygulayabiliriz eğer istediği o ise arkadaşımızın :)

• Administratör
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 10, 2007, 02:35:51 ÖS »
tmm musait olursan eğer oynarız birkaç el :P haberleşiriz iyi olur :)

birkaç tane eklerim oyun. birtane flash oyun sitem var onda çok oyun var ama hep 10-15yaş arası ziyaretçileri oluyor günlük 1000-2000çocuk..bizim oynayacağımız flash oyunlar ancak zeka oyunları olur..ondan ekleyeyim ben buraya :)

Çevrimdışı hornydevil

• Premium Üye
« Yanıtla #6 : Ekim 14, 2007, 02:39:23 ÖS »

diğer konuda evet haklısın ama yeni gelen üyelerimiz bazen konu açamayıp hazır konuların üzerine yazabiliyor biz ne kadar açlıış tarihini göstersek de..  :blmem:

demek istediğimi tam anlamıyla anlatamadım galiba. söylemeye çalıştığım şey şuydu; bölüm sayfalarında en üsteki "başlatan, yanıtlar, görüntülenme,..." v.b. gibi açıklamaların yanına birde konunun "başlangıç tarihi" eklenebilirmi? benim istediğim buydu...

Online oyunlar derken flashoyunlar veya çoklu oynanan tavla vs gibi oyunlardan bahsedilmiş olmalı..Okey ve tavla oyunları gibi çoklu oynanan oyunları sistemimize entegre edebilmek için 5000-1000USD gibi bir mali ihtiyacımız vardır :P bunun olması imkansız gibi birşey.Flash oyunlara gelince ise..Bu tür bölümümüz var zaten..Farklı olarak bireklenti yaparsak foruma katılım azalabilir..Burada önemli olan forumdur ve forumdaki ortam ve paylaşımlardır

sevgili adminim, benim bahsettiğim online oyunlardı, bu oyunlar dünya çapındaki serverlar üzerinden oynanıyor ve milyonlara ulaşan oyuncuları (yerli ve yabancı) var. flash veya başka oyunlar(tavla, okey, batak, pişti,) değil. bu oyunlara bir kaç örnek vereyim de bari ne oldukları iyice anlaşılsın. mesela "knightonline, cabalonline, world of warcraft, silk road,..v.b." bu oyunların kendi forumları var hatta birden fazla forumu var bu oyunların. bu forumlarda o oyunu oynayanlar oyun hakkındaki fikirlerini, isteklerini, v.s. şeklinde iletişimlerini kuruyorlar. ama bizim de kendi forumumuzda bu oyunları oynayan varsa -ki ben oynuyorum kendi bölgemizdeki insanlarla tanışırız ve forumumuza daha fazla katılım sağlarız. bu isteği bu amaçla belirtmiştim. daha çok fazla söylenecek şeyler var ama anlatmaya vakit yetmez valla. iyisimi ben bu oyunların ve forumlarının linklerini vereyim de ilgilenenler veya merak edenler varsa girip bi baksınlarda ne demek istediğimi anlasınlar.
https://knightonlineworld.com/ , https://www.knightonline.net/
https://www.cabalonline.com/tr/ , https://www.cabalturkiye.com/
linkler reklam amaçlı verilmemiştir, eğer bir sakınca görülürse yönetici arkadaşlarımız tarafından düzeltilebilir...

şu bizim kankaya da bir iki oyun yap oynasın :P tetris falan  "{ "{ ya da gönder parka  "{ aman duymasınnn ==-

kanka ben seni parkta tetris oynarken yakalamazmıyım, o zaman soracam sana tetriside, misketi de... &; &; &;

Çevrimdışı hornydevil

• Premium Üye
« Yanıtla #7 : Ekim 15, 2007, 08:14:17 ÖS »
kanka senle miskette oynarız da şu benim dediğime bi cevap gelse :P

• Administratör
  • *
« Yanıtla #8 : Ekim 15, 2007, 08:41:30 ÖS »
hornydevil isteğini anlamış durumdayım..Sanırım Online Oyunlar adı altında Knight Online-Warcraft-Ogame vs gibi alt bölümlerle bu oyunların tartışılacağı bir alan istiyorsunuz..Bu alanlara ilginin fazla olacağını düşünmemekle beraber çokta fazla forumu yöresellikten öte götürmek istemiyorum..Dikkat ederseniz Oyun download bölümümüz bile bir başka foruma yönlendirilmiştir.

Öneriniz için tşkkrler