Gönderen Konu: öğrenci işi YEMEKLER : ))))))))))  (Okunma sayısı 2514 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pinkfloyd_x

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +6/-0
  • mukavemetim kalmadı
öğrenci işi YEMEKLER : ))))))))))
« : Mart 19, 2007, 06:09:58 ÖÖ »
öğrenci işi hesaplı şeyler deneyin :D

şimdi her öğrenci makarna yapar ama ben gibi ayıptır söylemesi yapamaz kısaca anlatalım.....

önce suyu kahve ısıtıcısında ısıtınki tüpten az harcayın (elektrik daha ucuz gaz daha pahalı )...sonra suyu tencereye dökün ve makarnayı kaç kişilik olacaksa ona göre suya dökün tabi suyuda makarnayı kaç kişilik yapıcak isen ona göre ayarlıcaksın sonra neden olmadı pink gibi itirazları kabul etmiyorum 
sonra makarna büyüyücek ve şekli değişicek yumuşucak...(bu işlem kapasiteye göre değişir tüpün ipragaz ise yandın aygaz ise oh be dersin  )....sonra makarnayı süzgüden geçirme işlemi ve önemli püf nokta tencereye sıvı yag dökmek yarım çay bardağı isteyen yağı seven pehlivan kardeşler bir su bardağı koyabilir 

makarnayı tekrardan yag koyduğumuz tencereye koyalım.10 dk daha ısıtalım kısık ateşte ve bu 10 dk nin tam 5.dk sinde isteğe bağlı olarak ben salçalı seviyorum ,neymiş efendim ben peynirli severim diyen olur ise burda malzemesini koyup karıştırmaya başlasın makarnayı ....

ve sonra servis zamanı haaa...püf nokta 2 eğer peynirli makarna yaptıysanız ...margarini tavaya atın kırmızı biber ile sos yapın üzerine dökün makarnanın ve yanına mutlaka portakal suyu sıkma olsun ama  ( harika bir tat )

eğer makarnanızı salçalı yaptıysanız size kola öneririm içicek olarak 

eğer makarnayı dardanel ton ile yaptıysanız ki harika olur o zaman size önerim nar suyu 

yumurta ile neler yaparız ?????

yumurtayı yağa kırmayı bilmeyen yoktur onu peynirli salçalı domatesli sucuklu herkes yapar ....biz değişiğini verelim sevgili öğrenci arkadaşlarımıza 

malzemelerimiz

1 kase yoğurt
kişi sayısı ile doğru orantılı şekilde yumurta
kırmızı biber
margarin
tencere
su
ekmek
çatal
kaşık
tuz
tabak
masa
:)neyse biraz abarttım sandalyeyide siz söyleyiniz:)

önce tecereye suyu koyunuz ama yine ısıtıcıdan hızlıca ısıtıp :)hesaplı şekilde daha sonra ocağı yakın yumurtaları suya kırın evet yanlış duymadınız demeyiniz suya kırın onları 15-20 dk sonra görüceksiniz ki yumurtalar hiç şekil değiştirmemmiş üzerleri beyaz bi çarşaf ile kaplı gibi pinpon topu kıvamı alıcaklar ....sonra margarini kırmızı biber ile bi tavaya atıp kızartıp sosu hazırlayınız....pişen yumurtaları tabaga koyunuz
püf nokta 1 : yumurtaları parçalamaya başlayın katı yumurta gibidir kıvamı ama aynı tadı vermez nedeni yogurdu dökücez üzerine ve yagı dökücezye yumurta sıcaklıgı ile orantılı olarak yag donmayacak.....

dediğim gibi yoğurdu da dök sosu da ....kopar ekmeği ya da kes sana kalmış şey :)başla yimeğe
civil engineerrrrr

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
Ynt: öğrenci işi YEMEKLER : ))))))))))
« Yanıtla #1 : Mart 19, 2007, 11:09:48 ÖÖ »
yumurta ve patates ile o kadar değişik kombinasyon yemekleri yapabiliyoruz ki ben bile bazen şaşırıyorum..can sıkıntısına çok güzel şeyler çıkabiliyor bazen :P
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2007, 11:10:49 ÖÖ »
oyy demen bana öle geçmiş seneleri hatırladım..yumurta ile patatesten 20 çeşit yemek yapabilirim "{
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı nergis

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +3/-0
« Yanıtla #3 : Mart 19, 2007, 03:57:03 ÖS »
yani hep hazıra konmussun zafer tam senlik bir davranış
BİR İNSAN SANA DEĞER VERMİYORSA BIRAK KENDİ DEĞERİYLE KALSIN

Çevrimdışı nergis

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +3/-0
« Yanıtla #4 : Mart 19, 2007, 04:13:49 ÖS »
AFEDERSIN KARAKTERINE SÖZ SÖYLEMEM BUNDAN SONRA DAHA SEVIYELI OLUCAM
BİR İNSAN SANA DEĞER VERMİYORSA BIRAK KENDİ DEĞERİYLE KALSIN

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #5 : Mart 19, 2007, 08:03:02 ÖS »
yani hep hazıra konmussun zafer tam senlik bir davranış

AFEDERSIN KARAKTERINE SÖZ SÖYLEMEM BUNDAN SONRA DAHA SEVIYELI OLUCAM

öncelikle her yoruma saygılı olmaya çalışıyoruz ama sınırları ölçüsünde nergis hanım..konu hakkında yorum yapmaya gayret gösterelim lütfen..bir ricam daha var lütfen ufak harflerle msj yazalım..
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı richgirl

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +84/-1
« Yanıtla #6 : Mart 20, 2007, 01:27:23 ÖÖ »
ilginç şekilde ve  kendine ait bir üslubla vermişsin tarifleri pinkfloyd_x ...çok hoşuma giiti değişik geldi emeğine sağlık arkadaşım \up \)

Sensizliğin acısını sen nereden bileceksin,sen hiç bensiz kalmadın ki,günleri saymadın ki.......

Çevrimdışı pinkfloyd_x

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +6/-0
  • mukavemetim kalmadı
« Yanıtla #7 : Mart 20, 2007, 02:14:51 ÖÖ »
ohohohoho daha ne değişik tarifler var ege usulü ben ayvalıklıyımda :  ) ama börülce lazım bana yetişiyor mu burada ve bana zeytin yagı lazım dedem kolilemedi marketlerde de pahalı yaw :  )....... DAHA ÇOK TARİF VAR BEN BİRAZ HOBİSELİM BU KONUDA NEYSE film izlemeye devam : ) inşaat müh öğrencisi pinkkkkkkkkkk
civil engineerrrrr