Gönderen Konu: RADYO KURALLARI  (Okunma sayısı 5981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nigner

 • Administratör
 • *
 • İleti: 17942
 • Rep Puanı: +277/-9
 • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
RADYO KURALLARI
« : Şubat 22, 2010, 02:15:02 ÖS »
Sevgili TRABZONFORUM FM DİNLEYİCİLERİ VE DJ ARKADAŞLAR:

Radyomuzda Uymamız Gereken Bazı Kurallarımız Vardır. Zira radyomuz Tüm Ülke ve Özellikle insanlarımızın buluşma ve tanışma noktasıdır.

Yani bir yandan gurbette memleketimizin hasretini çeken tüm hemşerilerimizi ve diğer yandan Türkiye'mizin dört köşesinden katılan milletimizin halkını birleştiriyoruz. Kısacası burada bir aile ortamı kuruyoruz ve her aile meclisinde olduğu gibi kültürümüze, dinimize, örf ve adetlerimize yakışır bir şekilde davranılması gerekiyor.

Radyomuza girdiğiniz takdirde aşağıdaki kuralları okuyup kabul etmiş sayılırsınız, böylece ailemize katılmaya hak kazanmış olursunuz. Radyomuz dostluk, kardeşlik, sevgi, arkadaşlığın, karşılıklı saygının, anlayışın vede hoşgörünün ön planda tutulduğu bir mekandır. Maksat müzik dinlemek, eğlenmek, hoş sohbet etmektir fakat bunun dışında bir amaç taşıyan kişilerin aramızda yeri yoktur. Bu kurallarımıza uymayanları lütfen yetkili adminlere Bildirebilirisiniz…


DJ KURALLARI:

1-Dj olarak yayının ve sohbet ortamının sorumluluğu sizde olduğuna göre bu kuralların önemiyetini dile getirmeme gerek yok .

2-Dj olarak orada radyomuzu ve yöremizi temsil ettiğinizi sakın unutmayın, dolayısıyla daima sakin nazik tatlı dilli ve misafirperver ve hoşgörülü olmanız şarttır.

3-Radyomuz dostluk, kardeşlik, sevgi ve arkadaşlığın ön planda tutulduğu bir mekandır. Maksat müzik dinlemek, eğlenmek, hoş sohbet etmektir, Bunun dışında bir amaç taşıyan kişiler aramızda yer alamaz. Netteki diğer sanal Chat yerlerine benzemeyen, nezih bir ortama sahip radyomuzun bu imajına zarar verecek kişiler anında ortamdan uzaklaştırmalıdır.

4- Gast Ve Guest Nickleriyle Icerde 10 dakikadan fazla isim almadan kalmak yasaktır.. Guest'ler ve gast'lar daima kapalı kalacaklardır.
 
5-Nicki şifresiz ve onaysız olan kişilerin diğer Guestlerden farkları yoktur dolayısıyla daima kapalı kalacaklardır.

6-Gerekirse nick almaları konusunda yardımcı olabilirsiniz, ama iyi niyetliliğinizi o kişi süistimal etmemeli.Özel, önemli ve ciddi bir gerekçe olmadığı müddetçe hiç açılmayıp daima kapalı kalacaktır.
İlk defa gördüğünüz bir nicki açmadan önce üzerine tıklayıp hangi tarihte alındığına dikkat etmeniz gerekiyor. Zira bugün alındıysa o kişiden şüphelenilmeli ve bir gözünüz o kişi üzerinde olmalı : buradaki maksat banlanmış birinin nick değiştirip tekrar gelmesini önlemektir.

7-Sürekli gelen ve sadık dinleyicilerimiz ailemizin birer fertleridir, onları daima açık ediniz.

8-Nicklerin telaffuz edilmesi zor, anlamsız, veya yabancı dilde olmaması gerekir. Bu nick taşıyan kişilerin uyarılması gerekiyor.

9-Bu kurallara uymayan ve uyarılara rağmen uymayan kişiler için gereken ne ise yapılacaktır gerekırse uzaklaştırılacaktır.

10-Bireylerin tatmin edilmelerinden çok radyonun genel ortamının çıkarını ve diğer dinleyicileri öncelikli olarak düşündüğümüzden dolayı rahatsızlık veren arkadaş uyarılmalıdır.

11- Adabi muaserata uymayan kelimeler kullanmak yasaktır.. Ahlak kurallarımızı çiğneyenler kim olduğuna bakılmaksızın anında uzaklaştırılır.

12- Kisiler Arasinda Ayrimcilik Yaratmaya Çalismak taraf tutmak! Hos karsilanmayan davranistir!

13- Yabanci Dil Kullanilmadan Sadece Türkce Sohbet Edilecektir Lütfen dikkat edelim.. Lakin bir istina: FLATCAST sistemi Türkçe karakter desteği içermediği için yazılarınızın okunaksız olmasının önüne geçmek için lütfen Türkçe karakterler olan "ş, ğ, ı" harflerini kullanmayınız. Diğer özel karakterler olan "ç, ü ve ö" yü kullanabilirsiniz.

14- Web sitesi ve Radyo reklamlari Yapmak, radyo sayfasında msn adresi, telefon numarası vs vermek yazmak yasaktır. Bu durumda dinleyicileri gerekirse uyarınız..

15- Politika konusmak ortami germek kesinlikle yasaktir! Müzik seçiminde de son derece dikkatli olunmalı.. Bölücü ve siyasi amaç taşıyan  müzik yayını yapılmamalı…yasaktır!

16-Kurallarımız çercevesinde yayın yapacak dj arkadaşlar yayınlarının formatını kendileri seçmek ve hazırlamak konusunda özgürdürler..

17-Dj ler arasında yayın alış-verişi konusunda karşılıklı olarak son derece saygı-seviye-anlayış ve hoş görüş hakım olmalıdır…

18-Şimdilik Esnek Saat uygulaması esas olmalıdır..Şöyleki: Yayın saati gelmiş dj arkadaş çeşitli nedenlerden ötürü yayın alamayacak durumda olabilir.. Bu durumda musait – uygun olan Dj arkadaşımız yayının boş kalmaması adına radyonun yayınını devam ettirmelidir..Ki çok yakında Dj lerın yayın saatleri vede yayın turlerı hakkında bilgi verilecektir..

19-Radyo konusunda yardım almak için Dj arkadaşlar yardımcı olmalıdırlar.. Bunun yanı sıra sitemizdeki RADYO DESTEK konusunu incelemeleri tavsiye edilir…

20-Dj arkadaşlar yayında iken TrabzonForumFm ismi ile yayın yaptıklarından kesınlıkle vede kesınlıkle renklerı kırmızı olmalıdır…

21-Dj arkadaşların yayın esnasında msn adresleri iletişim açısından açık tutlmalıdır..

22-Radyo şifrelerının admınlerin ve radyo yonetıclerınin izni olmadan başkalarıyla paylaşılması yasaktır..

Bu kurallarımıza uymayanları lütfen yetkili adminlere BildirinizDİNLEYİCİ KURALLARI:

1-Radyomuz dostluk, kardeşlik, sevgi ve arkadaşlığın ön planda tutulduğu bir mekandır. Maksat müzik dinlemek, eğlenmek, hoş sohbet etmektir, Bunun dışında bir amaç taşıyan kişiler aramızda yer alamaz. Netteki diğer sanal Chat yerlerine benzemeyen, nezih bir ortama sahip radyomuzun bu imajına zarar vermek yasaktır..

2-Radyomuzda gayri ahlaki davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır. Her türlü çağdaş dışı medeniyetsizlik davranışlar kesinlikle yasaktır. Küfür, Argo, "lan" "len" sözleri, Hakaret içeren Alaycı veya aşağılayıcı konuşmalar kesinlikle yasaktır Adabi muaserata uymayan kelimeler kullanmak yasaktır.. Ahlak kurallarımızı çiğneyenler kim olduğuna bakılmaksızın anında uzaklaştırılır..

3- Radyomuzda genel sohbeti rahatsız edecek şekilde dinleyicilere veya dj'lere yöneltilen ithamlar yasaktır. Dinleyicilerimize veya dj'lerimize aşağılayıcı, küçük düşürücü ifadeler sarf etmek yasaktır.

4-Gast Ve Guest Nickleriyle Icerde 10 dakikadan fazla isim almadan kalmak yasaktır.. Guest'ler ve gast'lar daima kapalı kalacaklardır . Nicki şifresiz ve onaysız olan kişilerin diğer Guestlerden farkları yoktur dolayısıyla daima kapalı kalacaklardır.

- GUESTXXXXX olarak görünüyorsanız LOGIN olmanız gerekiyor demektir. Bunun için öncelikle dinleyici listesinin üzerindeki "Giriş" butonuna basınız. Daha sonra çıkan küçük pencereye dilediğiniz Kullanıcı Adı'nı ve Şifresi'ni yazarak "Login" e basınız. Sisteme giriş yapacaksınız. Hata verirse bu kullanıcı adı kaydedilmiş ya da şu anda kullanılıyor demektir. Bu durumda başkalarının aklına gelmeyecek eşsiz rumuzlar seçmeye çalışın.

5-Dj lerimiz başta olmak üzere, kimsenin özel bilgisi ve msn adresini istenmesi veya verilmesi yasaktır. Web sitesi ve Radyo reklamlari Yapmak, radyo sayfasında msn adresi, telefon numarası vs vermek yazmak yasaktır..

6-Radyomuza gelen dinleyicilerimizin radyo sayfasında giriş yapıp Türk aile toplum yapısına uygun isim almaları mecburidir.

7-Kullandığınız rengin sizden daha önce gelmiş bir başkası tarafından veya dj tarafından kullanılmıyor olması gerekiyor.Trabzonforumfm’ın rengini yani kırmızı rengi dınleyıcılerın kullanması yasaktır..

8--Radyomuzun sohbet de yazışma dili Türkcedir, harici diller yasaktır… Lütfen dikkat edelim.. Lakin bir istina: FLATCAST sistemi Türkçe karakter desteği içermediği için yazılarınızın okunaksız olmasının önüne geçmek için lütfen Türkçe karakterler olan "ş, ğ, ı" harflerini kullanmayınız. Diğer özel karakterler olan "ç, ü ve ö" yü kullanabilirsiniz.

9-Radyo Nickleriyle girmek reklam sayildigindan yasaktir. (DJ )sunucu Nickleriyle Girmek sunum yapan arkadasa saygisizliktir! FM Nickleriyle Girmek yasaktır.

10-Büyük harfle yazı yazmak yüksek sesle karşındakıne bağırmak anlamına geldıği anlaşıldığı için yasaktır.

11-Admin/yöneticilerimizin/djlerımızın uyarılarına dikkat edelim..

12-Uyarılara rağmen bu kurallara uymayan kişiler için gereken ne ise yapılacaktır gerekırse uzaklaştırılacaktır…

13-Bu basit medeni ve aile çerçevesi kurallarımıza saygı gösterirseniz başımızın üstünde yeriniz olur lakin çiğnerseniz banlanırsınız. Bu medeni kurallarımıza uymayanları lütfen yetkili adminlere Bildiriniz

Kurallara uymak konusunda göstereceğiniz ilgi-alaka vede hassasiyet için şimdiden çok teşekkürler…

TRABZONFORUM VE TRABZONFORUM FM YÖNETİMİ…
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2010, 04:49:18 ÖS Gönderen: nigner »
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı *Laz kızı*

 • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
 • Co-Admin
 • *
 • İleti: 36918
 • Rep Puanı: +616/-19
 • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
Ynt: RADYO KURALLARI
« Yanıtla #1 : Şubat 22, 2010, 02:20:10 ÖS »
Çok teşekkürler nignerim...
önemli bir konu.. :-*
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

 • Premium Üye
 • *******
 • İleti: 4219
 • Rep Puanı: +62/-0
 • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
Ynt: RADYO KURALLARI
« Yanıtla #2 : Şubat 22, 2010, 02:42:04 ÖS »
Sağolasın, emeğinize sağlık
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın

Çevrimdışı Canözüm

 • Premium Üye
 • *******
 • İleti: 7548
 • Rep Puanı: +147/-1
 • Hayat İMAN ve CİHAD'dır...
Ynt: RADYO KURALLARI
« Yanıtla #3 : Şubat 22, 2010, 07:14:02 ÖS »
Cok güzel bir düsünce bu uyarıları kuralları yayınlamak tesekkürler emeğe sağlık..
Hasret ötüşleri bitmeyen
kuşlar
Yitiksevdamızı
getirin artık..!


Kibar

 • Ziyaretçi
Ynt: RADYO KURALLARI
« Yanıtla #4 : Şubat 22, 2010, 07:31:49 ÖS »
evet kurallara uyalım  uymuyanları uyaralım  tatlı bir dille :güll:

Çevrimdışı nigner

 • Administratör
 • *
 • İleti: 17942
 • Rep Puanı: +277/-9
 • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Ynt: RADYO KURALLARI
« Yanıtla #5 : Şubat 23, 2010, 02:19:18 ÖS »
ben teşekkür ederım arkadaşlar...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı tarbizan

 • *V*İ*P*
 • ******
 • İleti: 617
 • Rep Puanı: +14/-1
Ynt: RADYO KURALLARI
« Yanıtla #6 : Mart 10, 2010, 01:18:17 ÖÖ »
Cok güzel ve cok gerekli bir konu (:
+rep

Emeginize saglik cümleten.