Gönderen Konu: YGS'den Sonra Bir Kriz de ALES'te  (Okunma sayısı 1280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
YGS'den Sonra Bir Kriz de ALES'te
« : Nisan 25, 2011, 10:15:03 ÖÖ »
ÖSYM tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisanüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nda (ALES) İzmir'de soru kitapçığı krizi yaşandı. Kitapçıklardaki soruların eksik ve sayfa sıralarının karışık olması nedeniyle Manisa'dan yedek kitapçık getirildi ve sınav gecikmeli başladı.

İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde yapılan ALES'te sınava giren yaklaşık 500 kişi, hatalı soru kitapçığı yüzünden sıkıntılı anlar yaşadı. Saat 09. 30'da başlaması gereken sınav, soru kitapçıklarının hatalı basılması, soruların eksik, sayfa sıralarının karışık olması nedeniyle başlayamadı. Bunun üzerine yedek kitapçıklarla soruna çözüm bulunmak istendi. Ancak eldeki yedek kitapçıklar da yeterli gelmedi. Manisa'daki Celal Bayar Üniversitesi'nden yedek sınav kitapçıkları getirildi.

Bu sayede sınavın bir saat gecikmeyle, saat 10. 30'da başladığı belirtildi. Saat 12. 30'da sona ermesi gereken sınavın, saat 13. 30'da sona ereceği belirtildi. Soru kitapçıklarını, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) şifre iddialarını soruşturan Cumhuriyet savcısının inceleme yaptığı Meteksan firmasının bastığı belirtildi. - İzmir (Doğan Haber Ajansı)
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Ynt: YGS'den Sonra Bir Kriz de ALES'te
« Yanıtla #1 : Nisan 25, 2011, 06:22:49 ÖS »
haydiiiiiiiii :(
tövbe YaRabbım :(

@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
« Yanıtla #2 : Nisan 25, 2011, 07:52:57 ÖS »
oh ne güzel ne güzel :D
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #3 : Nisan 25, 2011, 11:22:27 ÖS »
bir ayar tutturamadılar arkadaş, anlamakta güçlük çekiyorum, milyonlarca kişinin hayatı amatörlerin elindemi?
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
« Yanıtla #4 : Nisan 26, 2011, 09:15:59 ÖÖ »
galiba
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #5 : Nisan 26, 2011, 11:01:17 ÖÖ »
buda bana denk geldi :(
hayrlısı diyorum yınede..
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH