Gönderen Konu: KADINA DÜŞKÜN ERKEKTEN LİDER OLABİLİR Mİ?  (Okunma sayısı 794 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
KADINA DÜŞKÜN ERKEKTEN LİDER OLABİLİR Mİ?
« : Mayıs 13, 2010, 09:55:47 ÖÖ »
  KADINA  DÜŞKÜN  ERKEKTEN  LİDER  OLABİLİR  Mİ?

Böyle  ilginç  bir  başlıkla  makaleme  başlıyorum. Tarihte  incelediğimizde  birçok  lider  kadınlarla  bağ  kurulmak  suretiyle  siyasi  hayatlarına  son  verilmiştir. Erkeklerin çoğunun her nedense  kadına  karşı zaafları  oldukça  fazladır. Bunun  nedenini  ben  uzman  olmadığım  için  bilemem.. Amma  araştırıldığı  zaman  çok  kolay  görülecek  husus  şudur.. Bir  lideri  düşürmek  için  ona  bir  kadın  ayarlanır..Bu  kadın  onun;  özel  ve  kişisel  duygularını  harekete  geçirdiği  için,  beyinde  diğer  devlet  ve  toplum  liderliği  ile  ilgili  hususları  ihmel  edebilir.. Etmese  bile  bu  skandalın  duyulması  o  lideri  rahatsız  eder..Dolayısı  ile  o  kişi  rencide  olur.. İster istemez  bu  olay  o  kişiyi  etkiler.. Tarihte  bu  olaylara  çok  rastlanır..Bu  makale  ile  ilgili  olduğunu  düşündüğüm, Sabah  gazetesi  köşe  yazarı  Ayşe  Özyılmazel' in  Sabah  Günaydın  ekinde  13.05.2010  tarihinde  yayınlanan  yazısından  kısa  bir  bölüm  aşağıda  aldım. Buyurun  birlikte  okuyalım :

"Kadına düşkün erkekten lider olamaz
Gücü bulan, şıngır şıngır paraları sayan, rütbeyi yükselten erkeklerin en büyük zaafı nedir? Tek şıkla cevap veriyorum: Kadınlar... Güzel, havalı, çıtır çıtır, fıkır fıkır, genç ve işveli kadınlar. Nedense parayı, pulu, statüyü bağladıktan sonra erkek ordusunun ilk hedefi ortaya karışık boy boy, çeşit çeşit, renk renk kadın yapmak oluyor.

OLDUN OĞLUM SEN...
Ne toplumdaki yeri, ne bankadaki hesabı, ne şak şak alkışlanması kesmiyor birçok abiyi... Çünkü kadın dünyasında slalom yapamadıktan sonra, listelerini kabartmadıktan sonra, kendilerini 'paylaşılamayan erkek' sanmadıktan sonra hiçbir şey doyurmuyor onları. Eksik geliyor, bir etap tamamlanmamış sayılıyor... İş dünyasındaki onay, kendileri erkek olarak onaylamalarına yetmiyor. En büyük kulübün başına da geçseler, siyasette rüzgarlar da estirseler, televizyonda reytingleri tavana vurdursalar bile olduramıyorlar işte. Ne kadar çok kadınla, ne kadar diğer erkekler tarafından arzulanan kadınla beraber olabilirlerse o kadar büyüyorlar kendi içlerinde. O kadar "Oldun oğlum sen, aslansın, tamamsın" çekiyorlar kendilerine. Tabii istisnalar kaideyi bozar mı? Bozmaz! Fakat kadın düşkünü adamdan da uzun ömürlü ve sağlam lider olmaz! Olamaz! Çünkü bir lideri vurmanın en sağlam, en kestirme yolu kadınlardır. Hele ki söz konusu abinin kadın zaafı almış başını gitmişse düşmanları hemen çalışmaya başlar. Video, fotoğraf artık teknoloji ne verdiyse kullanılır ve şantaj başlar."

Evet  yazıyı  okuduk. Bu  yazıya  ben  fazla  birşey  ilave  etmek  istemiyorum..Tarihte  hangi  liderler  kadın  yüzünden  düşmüş  veya  rencide  olduğu  için  istifa  etmek  zorunda  kalmıştır..Yapılacak  araştırma  ve  yorumlarla  sizlere  bırakıyorum.  

Lider  olmak  kolay  değil.. Bunun  için  liderler  çok  dikkatli  olmalı  ve  kendilerini  her  türlü  yan  etkilerden  korumalıdırlar..Bunda  muvaffak  olamayabilirler.. Fakat  muhakkak  kendilerini  bu  şekil  skandallardan  uzak  tutmanın  gerektiğini  beyinlerinde  yazmalıdırlar.. Liderlik  elbette  kolay  değil...Kadın, içki ve  kumardan  ve  daha  doğrusu :  Kötü  alışkanlıklardan  LİDER  durumunda  olanlar  uzak  durmalıdır.. Lider; mümkünse  dört  dörtlük  kişi  olmalıdır..

"SİGARA' SIZ  TEMİZ  ÇEVRE, TEMİZ  TOPLUM, SAĞLIKLI  YAŞAM  İÇİN  EL ELE.."

Yazan  : ( Akköşe  Yazarı ) :  A.ÜSTÜNBAŞ   13.05.2010   KIRIKHAN
« Son Düzenleme: Mayıs 13, 2010, 10:05:09 ÖÖ Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Ynt: KADINA DÜŞKÜN ERKEKTEN LİDER OLABİLİR Mİ?
« Yanıtla #1 : Mayıs 13, 2010, 10:30:51 ÖÖ »
KADINA  DÜŞKÜN  ERKEKTEN  LİDER  OLABİLİR  Mİ?

Böyle  ilginç  bir  başlıkla  makaleme  başlıyorum. Tarihte  incelediğimizde  birçok  lider  kadınlarla  bağ  kurulmak  suretiyle  siyasi  hayatlarına  son  verilmiştir. Bir  lideri  düşürmek  için  ona  bir  kadın  ayarlanır..Bu  kadın  onun;  özel  ve  kişisel  duygularını  harekete  geçirdiği  için,  beyinde  diğer  devlet  ve  toplum  liderliği  ile  ilgili  hususları  ihmel  edebilir.. Etmese  bile  bu  skandalın  duyulması  o  lideri  rahatsız  eder..Dolayısı  ile  o  kişi  rencide  olur.. İster istemez  bu  olay  o  kişiyi  etkiler.. Tarihte  bu  olaylara  çok  rastlanır..Bu  makale  ile  ilgili  olduğunu  düşündüğüm, Sabah  gazetesi  köşe  yazarı  Ayşe  Özyılmazel' in  Sabah  Günaydın  ekinde  13.05.2010  tarihinde  yayınlanan  yazısından  kısa  bir  bölüm  aşağıda  aldım. Buyurun  birlikte  okuyalım :

"Kadına düşkün erkekten lider olamaz
Gücü bulan, şıngır şıngır paraları sayan, rütbeyi yükselten erkeklerin en büyük zaafı nedir? Tek şıkla cevap veriyorum: Kadınlar... Güzel, havalı, çıtır çıtır, fıkır fıkır, genç ve işveli kadınlar. Nedense parayı, pulu, statüyü bağladıktan sonra erkek ordusunun ilk hedefi ortaya karışık boy boy, çeşit çeşit, renk renk kadın yapmak oluyor.

OLDUN OĞLUM SEN...
Ne toplumdaki yeri, ne bankadaki hesabı, ne şak şak alkışlanması kesmiyor birçok abiyi... Çünkü kadın dünyasında slalom yapamadıktan sonra, listelerini kabartmadıktan sonra, kendilerini 'paylaşılamayan erkek' sanmadıktan sonra hiçbir şey doyurmuyor onları. Eksik geliyor, bir etap tamamlanmamış sayılıyor... İş dünyasındaki onay, kendileri erkek olarak onaylamalarına yetmiyor. En büyük kulübün başına da geçseler, siyasette rüzgarlar da estirseler, televizyonda reytingleri tavana vurdursalar bile olduramıyorlar işte. Ne kadar çok kadınla, ne kadar diğer erkekler tarafından arzulanan kadınla beraber olabilirlerse o kadar büyüyorlar kendi içlerinde. O kadar "Oldun oğlum sen, aslansın, tamamsın" çekiyorlar kendilerine. Tabii istisnalar kaideyi bozar mı? Bozmaz! Fakat kadın düşkünü adamdan da uzun ömürlü ve sağlam lider olmaz! Olamaz! Çünkü bir lideri vurmanın en sağlam, en kestirme yolu kadınlardır. Hele ki söz konusu abinin kadın zaafı almış başını gitmişse düşmanları hemen çalışmaya başlar. Video, fotoğraf artık teknoloji ne verdiyse kullanılır ve şantaj başlar."

Evet  yazıyı  okuduk. Bu  yazıya  ben  fazla  birşey  ilave  etmek  istemiyorum..Tarihte  hangi  liderler  kadın  yüzünden  düşmüş  veya  rencide  olduğu  için  istifa  etmek  zorunda  kalmıştır..Yapılacak  araştırma  ve  yorumlarla  sizlere  bırakıyorum. 

Lider  olmak  kolay  değil.. Bunun  için  liderler  çok  dikkatli  olmalı  ve  kendilerini  her  türlü  yan  etkilerden  korumalıdırlar..Bunda  muvaffak  olamayabilirler.. Fakat  muhakkak  kendilerini  bu  şekil  skandallardan  uzak  tutmanın  gerektiğini  beyinlerinde  yazmalıdırlar.. Liderlik  elbette  kolay  değil...Kadın, içki ve  kumardan  ve  daha  doğrusu :  Kötü  alışkanlıklardan  LİDER  durumunda  olanlar  uzak  durmalıdır.. Lider; mümkünse  dört  dörtlük  kişi  olmalıdır..

"SİGARA' SIZ  TEMİZ  ÇEVRE, TEMİZ  TOPLUM, SAĞLIKLI  YAŞAM  İÇİN  EL ELE.."

Yazan  : ( Akköşe  Yazarı ) :  A.ÜSTÜNBAŞ   13.05.2010   KIRIKHAN

SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .