Gönderen Konu: türban yasağı kalkmalı mı?  (Okunma sayısı 8164 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oflum_ts

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +33/-0
  • KAĞITTAN SİLMEK GİBİ DEĞİLDİR KALPTEN SİLMEK
türban yasağı kalkmalı mı?
« : Ekim 22, 2010, 02:19:49 ÖÖ »
evet bu konu hakkın da azcık tartışalım... düşüncelerinizi merak ediyorum.. kim başilıyor...
Bitmeyen tükenmeyen hatıran,
hergün varlığını hissettiren acın ve gidemediğim
terkedemediğim içimdeki sen..
Tarifin olmuyor..
Dilimde takılı bir hece ve artık anlatmaya,
tekrar konuşmaya değermi değmez mi bilmiyecek kadar ince bir düş..

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Ynt: türban yasağı kalkmalı mı?
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2010, 02:22:56 ÖÖ »
Güzel konu ama geç oldu yarın bakalım.  ;)
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı oflum_ts

• Premium Üye
« Yanıtla #2 : Ekim 22, 2010, 02:24:37 ÖÖ »
evet bencede geç oldu açıcaktım aklım da vardı... ehh yarın tartışılır bol bol güzel olur.. :)
Tarifin olmuyor..

Çevrimdışı oflum_ts

• Premium Üye
« Yanıtla #3 : Ekim 26, 2010, 02:28:28 ÖS »
ee hadi da yok mu fikir beyan edecek... abiler ablalar... arkadaşlar...
Tarifin olmuyor..

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #4 : Ekim 26, 2010, 07:00:19 ÖS »
Elbette ki kalkmalı. Demokrasi, eşitlik olduğunu iddia edip insanın giyim, eğitim ve çalışma hakkını elinden almak ne kadar hakkaniyetlidir. Zaten çok anlamsız bir yasak. Her şey insanın düşüncesindedir. Okul kapısında kızların başörtülerini çıkarttıkları zaman onların düşüncelerini de mi değiştiriyorlar? Ne sihirli bir şeymiş ki şu bir metrelik örtü çıkınca kızların fikirleri de değişiyor. Bizden demokrat olduğunu iddia ettikleri avrupa ülkelerinde böyle yasak yok. Sonrada düşünce göçü oluyor diye veryansın edip dururuz işte.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı oflum_ts

• Premium Üye
« Yanıtla #5 : Ekim 26, 2010, 09:06:11 ÖS »
çok güzel aynı görüşler bende de saklı... aslın da bu yasağın gün yüzünde olmasından.. yararlananlar olduğu için bu iş bu kadar uzun sürdü onlar da biliyor ki yasagın kalkması.. düşüncelerimizi asla ve asla değiştirmeyecek.. ama bazıları.. bu yasağın kalkması benim iktidarımla benim imzamla kalksın diye uğraştıkları için... bu iş bu kadar uzun sürdü...

ben başı kapalı kardeşim.. eğer başını açmazsa sınava giremicek... tek farkı diğer kardeşimden başı kapalı... olmamalı.. demokrası böyle bişey mi.. özgürlük böyle bişey mi... veya da böyle bişeydir biz demokrasıyi özgürlüğü yanlış öğrendik...
Tarifin olmuyor..

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #6 : Ekim 26, 2010, 09:12:07 ÖS »
ne yorum yapacaksin ki döktürmeyin bana içimi biz okumak için yurt dışını düşünürken ki biçok kardeşimm butün zor şartlarına rağmen gitti onlar tartışsin senin imzan benim imzam öz vatanında siz biz çok acıı

tek kelime yazmicaktm ama işte
« Son Düzenleme: Ekim 26, 2010, 09:14:14 ÖS Gönderen: verdena »

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı oflum_ts

• Premium Üye
« Yanıtla #7 : Ekim 26, 2010, 09:18:10 ÖS »
ama abla.. hamdolsun ki ysak yavas yavas kalkıyor... yök izin veriyor... bazı rektörler hayir diyor... nereye kadar direnebilirler ki...

birde benim tuhafıma giden.. zaten ortalık bu anlamda karışık.. bazı aileler de çıkıp.. benim kızım ilk okula başı kapalı gelecek.. çocukda çıkıp evet yoksa okumam falan filan gibi işi abartanlara.. yani provakatörlere... gerçekten... sınır oluyorum... karışıklıgı abartmak için böyle bir yola başvurmuşlar onlar için güzel bir yol... ama bu gibi kişilere kulak tıkamak çok daha doğru olur bence...
Tarifin olmuyor..

Çevrimdışı fundukgurdu

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +4/-1
« Yanıtla #8 : Ekim 31, 2010, 10:39:41 ÖS »

evet katılıyorum bunlar sadece ortalığı karıştırmak için yapılan hareketler ne yazıkki medyamızda bunları gündeme taşıyor
çok gereksiz bir tartışma gündemi bu kadar meşgul etmemeli çok daha önemli konular varken ülkemizde

Çevrimdışı oflum_ts

• Premium Üye
« Yanıtla #9 : Ekim 31, 2010, 11:07:05 ÖS »
ilginiz için çok teşekkürler... saolun...
Tarifin olmuyor..

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
« Yanıtla #10 : Aralık 11, 2010, 11:02:40 ÖS »
Elbette ki kalkmalı. Demokrasi, eşitlik olduğunu iddia edip insanın giyim, eğitim ve çalışma hakkını elinden almak ne kadar hakkaniyetlidir. Zaten çok anlamsız bir yasak. Her şey insanın düşüncesindedir. Okul kapısında kızların başörtülerini çıkarttıkları zaman onların düşüncelerini de mi değiştiriyorlar? Ne sihirli bir şeymiş ki şu bir metrelik örtü çıkınca kızların fikirleri de değişiyor. Bizden demokrat olduğunu iddia ettikleri avrupa ülkelerinde böyle yasak yok. Sonrada düşünce göçü oluyor diye veryansın edip dururuz işte.

@sen@  NIN  GÖRÜŞLERİNE  AYNEN  KATILIYORUM. ÜNİVERSİTEDE  HER  TÜRLÜ  GİYİM  SERBEST  OLUYOR  DA  BAŞÖRTÜSÜ  NEDEN  YASAK  OLUYOR  ANLAMAK  MÜMKÜN  DEĞİL.ÜNİVERSİTELERDEN  BU  YASAĞIN  KALKMASI  GAYET  NORMALDİR.. GEÇ  KALMIŞ  BİLE.
« Son Düzenleme: Aralık 11, 2010, 11:05:30 ÖS Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #11 : Aralık 12, 2010, 01:21:34 ÖS »
Ben türbanlı değilim; başörtüsü kullanmıyorum. Fakat bu benim hakkaniyetli olmamı engellemiyor. Başı kapalı olan arkadaşlarımın neler çektiğini göremeyecek kadar da kör değilim. Okulda, sırf başlarında bir metre kumaş var diye nasıl dışlandıklarını, hoş olmayan muameleler gördüklerini gördükçe içim acıyor. Kahramanmaraş'ta Fransız askeri “Burası artık Türk memleketi değildir. Fransız müstemlekesinde peçe ile gezilmez!” diyerek kadınların peçesini zorla açmak istemişdi. Şimdi kızların başlarını açmaya çalışıyor. O zaman Fransız askeri doğru söylemiş. BURASI TÜRK MEMLEKETİ DEĞİL!!! Hep türkçe konuşulmayan yerde yaşayamam derim ama artık umudumu da kaybetmeye başladım. Bazen şeytan çek git diyor. Burası yaşanılacak yer değil.

Çevrimdışı Jack_Sparrow

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +1/-0
« Yanıtla #12 : Şubat 01, 2011, 12:01:55 ÖS »
ne yorum yapacaksin ki döktürmeyin bana içimi biz okumak için yurt dışını düşünürken ki biçok kardeşimm butün zor şartlarına rağmen gitti onlar tartışsin senin imzan benim imzam öz vatanında siz biz çok acıı

tek kelime yazmicaktm ama işte
aynen