Gönderen Konu: HALA COLA İÇİYORSANIZ SİZ BİLİRSİNİZ !!..  (Okunma sayısı 773 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
HALA COLA İÇİYORSANIZ SİZ BİLİRSİNİZ !!..
« : Kasım 27, 2009, 10:37:25 ÖS »

Her şey 2001 yılında en çok kola içme yarışmasında 8 litre kola içen adamın 10 dakika sonra öldüğünü okumamla başladı. Merak ettim acaba neden öldü.Bi araştırayım dedim.
neden olduğunu bulum çünkü kolanın içinde çok fazla karbondioksit vardı.
Gelin birde diğer zararlarından söz edelim
1...." Ben bir gezi sırasında kola fabrikasını gördüm. Hammadde olan bitkiyi yıkamak için kepçelerle devasa su deposuna atıyorlar. Bu arada suda boğulan fareler su yüzüne çıkıyordu"
2....
•Koca bir parça bifteği kolaya yatırın. 2 gün sonra yok olduğunu göreceksiniz. Bunu çöpe atacağınız her türlü meyve sebzeye de uygulayabilirsiniz. Çöp öğütücü masrafından tasarruf.
•Tuvalete bir kutu kolayı dökün. Bir saat kalsın, sonra sifonu çektiğinizde yüzeyde herhangi bir leke kalmadığını göreceksiniz.
•Arabanızın tamponundaki pasları kola ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Aynı işlemi pillerin uçlarındaki paslanmada da uygulayabilirsiniz.
•Dolap sürgüleriniz çalışmıyorsa, kola ile inceltebilirsiniz.
•Elbisenizde çıkmayan leke varsa üzülmeyin. Kola dökün ve deterjanla yıkayın. Bembeyaz olacaktır.
•Kola üreticileri taşıyıcı kamyonlarının motorlarını temizlemek için 20 yıldır kola şurubu kullanmaktadırlar.
 Bunları da denedim ve koca bir bifteğin kaybolduğu koca bi yalan ama tanınmayacak hale getiriyo

3....1 litre Coca-Cola veya Fanta icerisinde Yaklasik 106 gram seker vardir.. Fanta da biraz daha fazla.....

4....2inci maddem abatılmış olabilir ama bir kısmı doğru
Kola şu maddelerin emilimini azaltır:

•Kalsiyum (Eksikliğinde ne olur?: Kemik erimesi)
•Magnezyum ( Mutlaka alınması gereken bir maddedir. Eksikliğinde sinirlilik, mental çöküntü, kafa karışıklığı, titreme, yorgunluk..)
•Askorbik asit (Bildiğimiz C vitamini) Eksikliğinde ne olur?: Diş kaybı, yüzeyel kanamalar, enfeksiyonlara açıklık, sık grip olma, kansızlık..
•Riboflavin (B2 vitamini) Eksikliğinde ne olur?: Kronik ishal, alkolizme yatkınlık, karaciğer bozuklukları..
•A vitamini (Eksikliğinde ne olur?: Görme bozuklukları, mide bağırsak ve idrar yolları enfeksiyonlarına yatkınlık..

5....light olanının beyin hücresi öldürdüğü yolunda söylemler vardır.

su siralar mailbox'ima pek sik dusen bir junk maile gore kola icmek direkt israil devletine maddi yardim ve oradan da silah olarak filistinli din kardeslerimizin tepesine bomba anlamina geliyormus. bu sayialar nereden cikiyor, bu maili yazan arkadaslar coca cola'nin philip morris'in mali bilancolarina nasil bu kadar hakimler bilemiyorum ama cola icmenin boyle de bir zarari varmis onlara gore?!

dişleri de çürütür

üzerine oturulduğunda, bölgedeki sinir ve kasların tahriş olması sebebiyle uzun yıllar altına kaçırmak da sayılabilir. pet şişelerdeki kolalarda böyle yan etkiler bulunmadığını da belirtelim.

içerdigi asit yuzunden dişlerimizi sarartır morartır.

uyku kacirir.

icindeki kafin damar sertlesmesi yapar, sitrik asit midenin ph dengesini bozar, emulgatorler kanserojendir. ama kardesim bir icecek bu kadar mi guzel olur, bu kadar mi keyif verir.

"gggaaarrghh garrgghh" gegirttirir. karizma resetler.

ihtiva ettigi yuksek dozda kafein ile hemoroid'i azdirir.

selülit oluşumuna etkin katkıları vardır.

mide taşı oluşumuna ve çocuklardaki diş çürüklerinin artmasına sebep olur, obezitenin önemli bir nedeni olarak gösterilmektedir. oyleki cok icilmesi halinde kandaki oksijen orani dusmektedir. sahip oldugu asit oraninin yuksekligini test etmek icin wc temizliginde kullanarak olayin gercekligini gorebilirsiniz.

sabah aç karnına stresle birlikte alınması halinde gastrit, votka ve sigarayla birlikte öğün yemeği olarak düzenli bir şekilde tüketilmesi halinde ülser.

tatbik edildiği çamaşırları fazla sertleştirmesinden dolayı derinin tahriş olmasına yol açabilmesi. adamlar yumuşatıcı diye bir şey bulmuş, onu kullanın kola yerine.

kaslari erittigini duymustum :(
6....Ve Herkese saglikli bir gun dilerim....   ( Kaynak  :  İnternet  sitesinden  alıntı.  27.11.2009)

Naklen  Yazan  :  Hacı  Ahmet  ÜSTÜNBAŞ
    Sigarayla  Savaşanlar  Vakfı  Üyesi
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2009, 10:41:10 ÖS Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Ynt: HALA COLA İÇİYORSANIZ SİZ BİLİRSİNİZ !!..
« Yanıtla #1 : Şubat 03, 2010, 06:03:24 ÖS »
           Gelin birde diğer zararlarından söz edelim

1...." Ben bir gezi sırasında kola fabrikasını gördüm.
           Hammadde olan bitkiyi yıkamak için kepçelerle devasa su deposuna atıyorlar.
           Bu arada suda boğulan fareler su yüzüne çıkıyordu" ALINTI
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .