Gönderen Konu: Mourinho'dan veda!  (Okunma sayısı 850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lazrail_67

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +23/-0
Mourinho'dan veda!
« : Mayıs 23, 2010, 10:52:08 ÖÖ »

Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, FC İnter'e İtalya Kupası ve Serie A şampiyonluğunu takiben Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu da yaşatmasının ardından, siyah-beyazlı kulüple yollarını ayıracağını açıkladı.
Mourinho, Madrid'deki Avrupa Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasının hemen akabinde İtalyan devlet televizyonu RAI'yle yapılan canlı yayın bağlantısında, "FC İnter'le Avrupa şampiyonluğunu da yaşadım. Ancak artık gitme ihtilalim kalma olasılığımdan daha güçlü" dedi.

Teknik direktörlük kariyerini Real Madrid'de sürdürmek istediğini ima eden Mourinho, "Avrupa Şampiyonlar Ligi'ni üç ayrı takımla kazanan yegane antrenör olmak istiyorum. İtalya'da kendimi evimde hissetmiyorum. Siyah-mavili kulübü sevmeye elbette devam edeceğim" diye konuştu.

Mourinho, "İtalyan futboluna teşekkür ediyorum ama, İtalya'da pek çok şeyden de hoşlanmıyorum. İtalya'ya gelişimden iki yıl sonra ayrılıyorum. Ama daha iyi bir noktada ayrılıyorum. İtalya'da hoşlanmadığım pek çok şey var: Bir başkanın benim teknik direktör olarak beceriksizliğimden dem vurmasından, Portekizli olduğum için İtalyan futboluna bir şey veremeyeceğimin ileri sürülmesinden, bana maç cezası verilmesinden asla hoşlanmadım" dedi.

FC İnter Başkanı Massimo Moratti ise Mourinho'nun ardından RAI'ye yaptığı açıklamada, Portekizli teknik adamı ikna etmeye çalışacağını belirterek, "Şu an şampiyonluk sevincini yaşıyoruz. Mourinho'ya teşekkür borçluyuz. Kendisiyle elbette konuşmayı planlıyorum" demekle yetindi.

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
Ynt: Mourinho'dan veda!
« Yanıtla #1 : Mayıs 23, 2010, 03:44:01 ÖS »
gittiği takımda harikalar yaratıyor, çok iyi bir teknik direktör.
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***