Gönderen Konu: Şehit Barış Akkabak  (Okunma sayısı 1103 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ay Işığı

• Ziyaretçi
Şehit Barış Akkabak
« : Ağustos 04, 2015, 06:17:36 ÖS »

Mardin'in Midyat ilçesinde bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen mayının askeri aracın geçişi sırasında patlaması sonucu şehit olan 20 yaşındaki Jandarma Komando Er Barış Akkabak'ın Antalya'nın Serik ilçesindeki dede evine ateş düştü.

Kozan Mahallesi'ndeki eve sabah saatlerde gelen yetkililerin şehidin dedesi Ramazan ve anneannesi Havva Akkabak'a acılı haberi verdiği öğrenildi.

Şehit haberinin alınmasının ardından eve büyük Türk bayrağı asıldı, komşuları ve yakınları aileye başsağlığı diledi. Şehidin anneannesi ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı, sinir krizi geçirenlere sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.

Şehidin annesi Kadriye'nin 2003 yılında vefatının ardından babası yerine dedesi ve anneannesi tarafından büyütüldüğü, diğer iki kardeşinin de evlatlık verildiği öğrenildi.

Alüminyum işiyle uğraşan Akkabak'ın, Manisa Kırkağaç'taki acemi birliğinden sonra dağıtım izni için dedesinin evine geldiği, iki hafta önce de MardinMidyat'taki birliğine teslim olduğu belirtildi.

"Askerden dönünce evlenecekti"

Dede Ramazan Akkabak, gazetecilere yaptığı açıklamada, torununu küçüklükten itibaren kendisinin büyüttüğünü belirterek, "Barış benim çocuğumdu. 25 bin liraya araba aldım, dükkanı vardı. Askerden dönünce evlenecekti. Her şeyi hazırdı. Hazırlığını yapmıştı. Acı haber geldi, şehit oldu. Şimdi ben nereye gideyim, ne yapayım?" diye konuştu.

Şehidin dayısı Şaban Akkabak da yeğeninin kendisini dün aradığını, motosiklet kullandığı için "Ben seni ararım" dediğini kaydederek, "Beş dakika, bilemedin 10 dakika sonra aradım. Meşgule verdi. 'Operasyona gidiyorum, ortalık karışık' diye mesaj attı. Ondan sonra da görüşemedik" ifadesini kullandı.

Şehidin cenazesinin ikindi namazından sonra Gebiz köyünde toprağa verileceği öğrenildi.