Gönderen Konu: Samet aybaba ırkçı ve müslümanları sevmezdi!  (Okunma sayısı 1252 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PİSK@PAT

• Ziyaretçi
Samet aybaba ırkçı ve müslümanları sevmezdi!
« : Aralık 26, 2008, 09:35:14 ÖS »
G.Birliği'nin Mısırlı savunma oyuncusu El Saka, teknik direktör Samet Aybaba hakkında ağır suçlamalarda bulundu.

Samet Aybaba'nın Sivasspor maçından sonra yaptığı ve ırkçılıkla suçlandığı 'Beni bir Arap'a tercih ettiniz' cümlesinin yankıları sürüyor. Konuda adı geçen El Saka, Mısır basınına şok açıklamalarda bulundu.

Sivasspor maçının ardından ülkesi Mısır'a giden El Saka,...... adlı internet sitesine gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Sözü geçen sitede, Samet Aybaba'nın olay yaratan açıklaması ve sonrasında yaşanan olaylar anlatılırken, El Saka'nın özel açıklamalarına da yer verildi. 33 yaşındaki oyuncu, Samet Aybaba'nın göreve geldiği günden itibaren kendisine olumsuz bir takım takındığı ifade ederek, "Takımın başına geldiğinden beri Aybaba'nın ırkçı bir adam olduğunu, özellikle Araplara ve Müslümanlara karşı olduğunu görebiliyordum" diye konuştu. Benim takım kaptanı olarak kalmamı bile istemedi. Yönetimin baskılarından sonra teslim oldu" ifadelerini kullandı.

Samet Aybaba'nın kendisine karşı defalarca ırkçı davranışlarda bulunduğunu iddia eden El Saka, "Aybaba namaz için takım arkadaşlarımı topladığımda daima bana kızardı. Klubün namaz yeri değil antreman yapma yeri olduğunu söylerdi. Bir keresinde İslamın selamı olan 'selamün aleyküm' diyerek oyuncuları selamladığımda, bana kızdı ve bunun yerine 'merhaba' dememi istedi" şeklinde konuştu. El Saka yaptığı açıklamada, bu davranışlar karşısında ilk başta ulusal çapta bir soruna yol açmamak için sessiz kaldığını, şimdi ise durumun tahammül edilemez bir hale geldiğini kaydetti.

Çevrimdışı Bizim Taka

• Paylaşımcı Üye
  • Rep Puanı: +1/-0
Ynt: Samet aybaba ırkçı ve müslümanları sevmezdi!
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2008, 11:38:57 ÖS »
Arabic/News.asp?NewsID=50682

adlı sitenin linki bu siteye yapmış o açıklamayı zaten günümüz gazetelerindede bu konu geçiyo
Burda Arapcami yaziyor. :atş: :atş: :atş: :atş: :atş:
Ey felek Kimine verirsin Yelek
Kiminede Yaparsin Kelek

Çevrimdışı Bizim Taka

• Paylaşımcı Üye
  • Rep Puanı: +1/-0
Ynt: Samet aybaba ırkçı ve müslümanları sevmezdi!
« Yanıtla #2 : Aralık 27, 2008, 11:50:49 ÖS »
evet abi arapça yazıyo arap sitesine vermiş zaten o yüzden linkten arapçası olmayan anlayamaz fakat google girip el saka yazın sayfanın başında çıkıyo zaten haber bütün gazteler ve siteler yer vermiş zaten

Tamam sagolasin benimde Arapcam iyi degilde.
El Habibi Lahmacun yallah yallah Haci Sevket. :atş: :atş: :atş: :atş:
Ey felek Kimine verirsin Yelek
Kiminede Yaparsin Kelek