Gönderen Konu: O da Trabzonlu!!!  (Okunma sayısı 4391 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +270/-7
O da Trabzonlu!!!
« : Eylül 19, 2007, 12:11:27 ÖÖ »
Son yıllarda adı hep suikastler ve tetikçilerle anılan Trabzon, Paris'ten gelen haberle gururlandı. 12 yaşındaki Hilal dünyanın en büyük fair play ödülüne layık görüldü   

Dünya Fair Play Baron Coubertin Büyük Ödülü, 12 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi Hilal Çoşkuner'in oldu. İşte Hilal'in düşen arkadaşı için madalyayı bıraktığı yarışın öyküsü:

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nden (TMOK) yapılan açıklamaya göre, Dünya Fair Play Konseyi'nin (CIFP) Paris'te yaptığı toplantıda, 2006 Dünya Fair Play Ödülleri'ni kazanan sporcular belirlendi.

TMOK Fair Play Konseyi Başkanı Erdoğan Arıpınar'ın da katıldığı toplantıda, dünyanın dört bir yanından ödüller için aday gösterilen sporcuların dosyalarını inceleyen konseyin, 12 yaşındaki Trabzonlu ilköğretim öğrencisi Hilal Çoşkuner'e oy birliği ile Fair Play dünyasının en büyük ödülü olduğu bildirilen, Modern Olimpiyat Oyunları'nın kurucusu Baron Pierre De Coubertin'in adını taşıyan ödülü vermeye kararlaştığı kaydedildi.

Hilal Coşkuner, geçtiğimiz yıl Trabzon'da Okullararası Kros Birinciliği'nde altın madalyaya koşarken, gerideki rakibinin sakatlanıp yere düşmesi üzerine finişe değil arkadaşına yardıma koşmuş, bu davranışının ardından Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve bir gazeteden ödül almıştı. TMOK Fair Play Konseyi tarafından da kendisine 2006 yılı “Davranış Dalı”nda büyük ödül verilen Coşkuner, Dünya Fair Play Konseyi'ne aday olarak sunulmuştu.

Paris'ten dönen CIFP Konsey Üyesi Erdoğan Arıpınar, yaptığı açıklamada, konseyin bu kararı oy birliğiyle ve alkışlarla verdiğini belirterek, “Bu, Türkiye'nin dünyada Fair Play davranışıyla tanıtılması bakımından gurur verici bir olay. Türkiye 1983 yılında ilk CIFP Coubertin Büyük Ödülü'nü İsmet Karababa ile kazanmıştı. 24 yıl sonra yeniden aynı mutluluğu yaşıyoruz” dedi.

Dünya Fair Play Ödül Töreni'nin 7-8 Aralık'ta Paris'teki UNESCO merkezinde büyük bir resepsiyonla yapılacağı bildirildi

Haber7.com

işte Trabzonun gercek yüzü..helal olsun sana kardeşim..o temiz yüregin kadar basarılı olursun inşallah..
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
Ynt: O da Trabzonlu!!!
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2007, 12:15:53 ÖÖ »
ayrıca bu haberi bu sekilde sunan editöre de yazıklar olsun diyorum..ne demek o da trabzonlu..her Trabzonlu böyledir,kendiyle dalga gececek kadar hosgörülü insanların yeridir Trabzon...5-6 milyon insanı 2-3 densiz mi temsil ediyor..bu nasıl mantıktır,yok suikastçiler tetikçiler falan filan..ah medya ahhh!!
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı movado

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +68/-0
  • ARTIK PEMBE TABLOLAR ÇİZEBİLEN BİR RESSAM DEĞİLİM
« Yanıtla #2 : Eylül 19, 2007, 05:12:47 ÖÖ »
bu haberi bende izledim televizyondan şunu unutmayın arkadaşlar TRABZON u kötüleyen TÜRK medyası değildir TÜRKİYE de bulunan ve burada doğan sabateist medyadır sabateistler her bulunduğu ülkede medyada ver almış ve o ülkede karışıklık çıkartacak haberler yapmıştır

NOT: İSMAİL TÜRÜT ün plan yapmayın şarkısını öcü gibi gösteren bir kaç köşe yazarıda sabateisttir

Çevrimdışı movado

• Premium Üye
« Yanıtla #3 : Eylül 19, 2007, 05:24:20 ÖÖ »
sabateist adamın ismi imiş

sabetayist kurduğu dinin

ben kitaptan okuduğum için sabateist olarak geçiyordu öyle biliyorum öyle yazdım

Çevrimdışı movado

• Premium Üye
« Yanıtla #4 : Eylül 19, 2007, 11:46:57 ÖS »
tek ülkemizde olsa iyi dünyada iyi yerlerde zafer efendi 1, efendi 2 yi okursan türkiyede olanları ve neler yaptıklarınıda öğrenirsin

Çevrimdışı movado

• Premium Üye
« Yanıtla #5 : Eylül 20, 2007, 12:14:07 ÖÖ »
evet soner yalçın ın eseri ve kötü yanı bunları açıklayan kişi olarak soner yalçın da sabateist

Çevrimdışı movado

• Premium Üye
« Yanıtla #6 : Eylül 20, 2007, 12:19:56 ÖÖ »
aslında biraz siyasi konu diye yayınlamadım yoksa aklıma gelmedi değil

soner yalçın sabateistleri övmüyor yaptıklarını anlatıyor bir örnek vereyim

adnan menderes in başkanlığı zamanında israile bir çok altın külçe gitmiştir bu kitapta yazıyor
adnan menderesin asılma sebeplerinden biridir onu not olarak geçeyim

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
« Yanıtla #7 : Eylül 20, 2007, 12:21:49 ÖÖ »
soner yalcının 3 kitabını okudum,ve bence hiçbirinde dogruları yazmıyor..kendi kafasında birşeyler kurmus tüm kitaplarında aynı temayı işliyor..ama yine de okuyun bence,okumaktan zarar gelmez

Çevrimdışı movado

• Premium Üye
« Yanıtla #8 : Eylül 20, 2007, 12:41:53 ÖÖ »
zafer ben çok sorgucu bir insanım ve kitapları okuduktan sonra kanım dondu diyebilirim. çok sorguladım ve söyledikleri sabateistlerden sadece 3 yada 4 tanesi değilmiş bu bilgiye ulaştım mutlaka oku efendi 1 ve efendi 2 yi ben arkadaşımdan alıp okumuştum sonra gidip hemen aldım kitapları ve soner yalçın hiçbirinde yalan söylememiş onu öğrendim bir araştırmadan sonra ayrıca efendinin anlamını söyliyeyim daha çok etkilen kitapta yazıyordu

EFENDİ: osmanlı zamanında din değiştirip osmanlıya katılanlara efendi yada efendiçik denirmiş

Çevrimdışı movado

• Premium Üye
« Yanıtla #9 : Eylül 20, 2007, 12:53:26 ÖÖ »
bak bir şey daha söyliyeyim sabateistlikle alakası yok ama

genel kurmay başkanları hep sünni meshebindendir bunuda bil

yüzyüze gelsem daha neler anlatırım şaşırır kalırsın

« Son Düzenleme: Eylül 20, 2007, 12:55:49 ÖÖ Gönderen: sancakbeyi_61 »

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
« Yanıtla #10 : Eylül 20, 2007, 12:56:39 ÖÖ »
bak bir şey daha söyliyeyim sabateistlikle alakası yok ama

genel kurmay başkanları hep sünni meshebindendir bunuda bil

yüzyüze gelsem daha neler anlatırım şaşırır kalırsın

bunda sasılacak veya anormal bir durum yokki..ülkemizin cogunlugu şii olup basımızdakıler sünni olsaydı o zaman sorun olurdu(bakınız iran ve ırak)

Çevrimdışı movado

• Premium Üye
« Yanıtla #11 : Eylül 20, 2007, 12:58:38 ÖÖ »
sancak bilmediğin bir şey var TÜRKİYE nin geneli hanefi meshebindendir

hiç mi çıkmadı hanefi meshebinden asker ???

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
« Yanıtla #12 : Eylül 20, 2007, 01:03:11 ÖÖ »
sancak bilmediğin bir şey var TÜRKİYE nin geneli hanefi meshebindendir

hiç mi çıkmadı hanefi meshebinden asker ???

iyi de sünnilik zaten hanefiligi kapsayan bir olgudur..hanefi zaten sünnidir..hanefilik sünniligin alt damarıdır..buynu da belkı o kıtaplardan ogrenmıssındır,yok hiç sünni yokmus falan..soner yalcın efendının vardır böyle bilip bilmeden yazdıgı yazıları.

işte acıklama;

Hanefi mezhebi, (Arapça: الحنفية veya المذهب الحنفي) İslam dininin sünni fıkıh mezheblerinden biri. Hanefilerin itikatta (inançta) mezhepleri ise maturidiyedir. İsmini kurucusu Ebû Hanife'den (Numan bin Sabit) (699-767) alır. Türkistan, Afganistan, Türkiye, Hindistan ve Pakistan'da yaygındır. Hanefi mezhebi dört sünni mezhebin nüfus açısından en genişidir. Takipçileri tüm İslam aleminin yaklaşık %45'ini oluşturmaktadır. Diğer üç mezhep Şafii, Maliki ve Hanbeli mezhepleridir.

« Son Düzenleme: Eylül 20, 2007, 01:04:46 ÖÖ Gönderen: sancakbeyi_61 »