Gönderen Konu: KOLANIN FAYDALARI (!) ( İçtiğimiz Kola İle İlgili Önemli Bilgiler !!  (Okunma sayısı 1158 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0

:a45:   KOLANIN FAYDALARI   :!:  (İÇTİĞİMİZ  KOLA  İLE  İLGİLİ  ÖNEMLİ  BİLGİLER  !! )

Sıkılmadan ve Dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum
Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız birçok
şeyi siz zaten daha önceden biliyordunuz (!) ya da bilmeyenler "hadi canım, saçmalık" diyeceklerdir
Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada
anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola parasıdır Yani bir kutu Coca Cola veya Pepsi yeterli

Gelelim COCA COLA ve PEPSİ ile ne gibi pratik işler yapabileceğinize:
TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN:
Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz Koladaki sitrik asit hela başındaki lekeleri yok edecektir

KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK İÇİN :
Arabanın tamponunu Coca Cola''ya batırılmış bir sigara paketinin içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz Tertemiz olacaktır

AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN :
Bir kutu kolayı kutup başlarına dokun ve bütün çapak yok olsun

PASLANMIŞ BİR CiVATAYI SÖKMEK İÇİN :
Coca-Colaya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı cıvatayı uygulayınız Bir kaç dakika sonra rahatlıkla dönecek ve çıkacaktır

ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN :
Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın, deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın Coca- cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir

Ayrıca araba ön camlarındaki her türlü kuş
pisliği yapışan sineklerveya ağaçlardan dökülen toz , polen, yapışkan maddelerin çıkarılması en iyi madde COCA COLA + PEPSI ''dir

Haa isterseniz bu çok kuvvetli temizleyicinin geriye kalanını içersiniz Bakin bu da bir fayda Fayda ise eğer??? Peki nedir bu Cola''nin bu kadar etkileyici temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi?
Coca-Cola ve Pepsi''nin ortalama pH değeri 34 tur Bu asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir Temizliklerde bu kadar etkili olmasının sebebi budur Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği KARBONDİOKSİT içiyoruz Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes alıp verdiğimiz, atmak için uğraştığımız KARBONDİOKSİT!

2001 yılında Delhi Üniversitesinde "kim daha fazla Coca-Cola içecek" diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre Coca-Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur Neden öldü? Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen yoktu

Başka bir örnek:
 Kırılmış dişinizi bir şişe Coca Cola''nin içine koyun ve 10 gün sonra bakın Diş 10 günde büyük oranda erir Halbuki dişler ve kemikler ölümden sonra bile en fazla dayanabilen organlarımızdır  

Bir şişe kola içerek midenize ve dişlerinize ve bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir düşünün ( erdinc_online) 27.01.2006, 00:38 - ALINTI.26.01.2011

SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı emrecan

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
Benim için kolanın tek faydası on u arabın lastiğine sürdüğüm zaman lastiği simsiyah yapmasıdır...

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
derum güzel bir tabir olmuş :)
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Benim için kolanın tek faydası on u arabın lastiğine sürdüğüm zaman lastiği simsiyah yapmasıdır...
temizlenip yeni bir görunum kazandırıyor anladığım kadarıyla

"AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN :
Bir kutu kolayı kutup başlarına dokun ve bütün çapak yok olsun "
bunu biliyordum hanı motor dersınde öğrenmiştim ...

@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH