Gönderen Konu: Bir Kitap Bir Balta'dan kısa bir alıntı...  (Okunma sayısı 1479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
Bir Kitap Bir Balta'dan kısa bir alıntı...
« : Aralık 08, 2010, 10:52:26 ÖÖ »
...

geçen gün iş arkadaşlarımdan biri ülkemizin en büyük sorunu nedir diye sordu / sensin dedim / beklemiyordu şaşırdı / genelde konuşmayan espri yapmayan surat asan / günaydın günaydın merhaba merhaba ciddiyet resmiyet bir adam / bir gün suratınızın ortasına bu ülkenin en büyük sorunu sensin / derse / bu tuhaf bir durum olur tabi / gülmekle gülmemek arasında bir parka park etti adam dudaklarını

o gün eve yürüyerek döndüm bir tür ödüldü bu / ben bazen kendime bu tür ödüller veririm kutlarım kendimi tebrik ederim gözlerimden öperim sırtımı sıvazlarım afferim olum bugün iyi iş başardın derim yanaklarımdan öperim bazen / o gün de ödüllendirdim kendimi eve yürüyerek döndüm / zira bilirsiniz dolmuşlar kent hayatının gezici işkence birimleridir / günde en az bir insana bu ülkenin en büyük sorunu sensin demek gerekir

...
(*_*)"Insanda yoksa edep,neylesin medrese mektep.Okusa,alim olsa,yine merkep,yine merkep!"

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Ynt: Bir Kitap Bir Balta'dan kısa bir alıntı...
« Yanıtla #1 : Aralık 08, 2010, 12:42:07 ÖS »
Tuhaf ama ilginç!! Teşekkürler.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
« Yanıtla #2 : Aralık 08, 2010, 04:15:54 ÖS »
rica ederim ablam  :)
(*_*)"Insanda yoksa edep,neylesin medrese mektep.Okusa,alim olsa,yine merkep,yine merkep!"

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #3 : Aralık 08, 2010, 04:16:25 ÖS »
ilginç olduğu kadar da bencilce...
o kişinin kim bilir ne derdi vardır?..hiç kimseyi dış görunuşu ile yadırgayamayız...

bir de marifet gibi kendını ödüllendiriyor ayrıca tavsiyede ediyor ..
ne denilebilir ki?

"günde en az bir insana bu ülkenin en büyük sorunu sensin demek gerekir" herkes o yazıdaki adam gibi anlayışlı olmayabilir
istersen dene ama her gun denemene fırsat kalmayabilir bence durum ters de tepebilir.... kendın bundan büyük zevk alacan ve de kendını ödüllendirecen diye insanları kırmanın bir anlamı yok vesselam...
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2010, 04:18:32 ÖS Gönderen: nigner »
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
« Yanıtla #4 : Aralık 08, 2010, 04:19:25 ÖS »
buna görüş farkı yorum farkıda diyebiliriz değilmi bazen tek bir kelime bir insanı silkeleyip kendine getirebilir vesselammmmm  ;)

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #5 : Aralık 09, 2010, 02:15:17 ÖS »
böyle incitici kelimelerle insan kendıne bu şekılde gelecekse varsın olduğu yerde kalsın daha sağlıklı bence...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
« Yanıtla #6 : Aralık 09, 2010, 04:24:36 ÖS »
hımmm incitici evet....