Gönderen Konu: Fotoğraf İle Bul Getir  (Okunma sayısı 30731 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Ynt: Fotoğraf İle Bul Getir
« Yanıtla #104 : Kasım 01, 2010, 04:43:10 ÖS »

Salacak”ta Her Gece

“Yaşlı bankıma sığınmış seni bekliyorum”

Güneş, tepeden hücre köklerimi kurutuyor. Nem tere hasret, çehreme su serpiyor. Şeffaf ak gömleğim ile ak düşmüş saçlarım, ayrı bir havada. Az bir adım kaldı sana ulaşıyorum. Kalp atışlarım hızlandı ve bütün hücrelerim tek sıra  cebimdeki iki kişilik yüreğimin atışını hissettim…

Çok uzakta değil, geceye yüz tutan karanlık. Tatlı bir rüzgâr eşliğinde, başucumda belirdi solmuş rengiyle, âşıkların isimlerine yer etmiş, adını Beki köşkü koyduğum yaşlı belediye bankım. Edeple, tir tir titreyen bedenimle sessizce oturdum her zaman ki yerime. Babadan kalma kehribar tesbihimle ayrılığın sene-i devriyesini çekerek, gözümün ulaştığı o muazzam maviyi izliyorum.

Her zamankinden farklı duruyor Salacak bu gece. Şehrin ışıltısı, her zamankinden daha şaşaalı Vals etmeye davet ediyor, sokak ışıkları. Tekne lambaları, cüretkar yansımasıyla dansıma partner oluyor. Tüm insanlar tatilde adeta.  Sokak ışıkları ve ben geceye konukken, komileri sokak lambalarının direkleri, menüyü rüzgârın getirdiği toz zerrecikleri, masayı çöp konteynırları, sadrazam sandalyesini de yaşlı belediye bankım oluşturuyor.

Salacak bu akşam bir başka güzel.

Balıkçı teknelerinden yükselen mangal dumanı, yıldızlara doğru sarılarak yükseliyor. Dalgalar, koruyucu taşları incitmeden okşuyor. Hikâyelere, aşklara konu olmuş o muazzam yapıt, Kızkulesi şahit olmuş bu gece ki sessiz dansıma.

İbre, gece yarısını çoktan geçmiş. Huzur adını verdikleri, damlarında yatıyor salacak sakinleri. Rüyalarına dalmışlar ve benim dansıma alkış tutuyorlar. Benimse, uykuya hasret kaçıncı gecem. Gözlerim, kan çanağına dönmüş aşikâr bir, zamanlamayla.

Başım yine sola yatkın bir durumda, öne eğilmiş. Nefes alışım uzun ve derin. Bir ağrı oluştu sol yanımda. Gecenin neminden nasibini almış, son sigaramı çıkarıyorum cebimden. Sigaranın jelâtinine yapışmış pembe kağıt ve senin için yazdıklarım takıldı kanlı gözlerime. Bedenime yapışmış ak gömleğimin gölgesinde yakıyorum sigaramı. Ve uzun bir nefes alıyorum nemli sigaramdan.

Uzaktan gelen bir vapurun siren sesi, gecenin gizemini ayyuka çıkarıyor. Deli bir rüzgâr geliyor şehrin üzerinden. Rüzgârın getirdiği o müthiş kokun geliyor, şehrin her köşesinden.

Bir ney sesi kulaklarımda, rüzgâr melodisiyle

Kızkulesi’nde sızma var. Gökyüzündeki  kaçak yıldızlara inat

“Tüm özlemlerimi biriktirmiş seni bekliyorum”

Serdar BEKİ

Salacakta gece resmi bakarken bu yazıyı gördüm, çok hoşuma gitti.

Hayak kırıklığı resmi istiyorum
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
« Yanıtla #105 : Kasım 01, 2010, 04:50:36 ÖS »
işte budur +  bu tabloda olmak vardı, özlem dolu
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
« Yanıtla #106 : Kasım 01, 2010, 04:54:41 ÖS »
Hayal kırıklığı

neşe?
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #107 : Kasım 01, 2010, 05:07:32 ÖS »

Ne isteyeceğimi bilemedim. Görünce beni mutlu edecek bir resim istiyorum.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
« Yanıtla #108 : Kasım 01, 2010, 05:25:17 ÖS »
aklıma ilk gelen bu oldu

aklına ilk gelen şeyin resmini getir

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #109 : Kasım 01, 2010, 05:35:52 ÖS »
Senin imzayı görünce ilk aklıma bu geliyor.  "{

Senin ilk aklına gelen şeyi istiyorum.

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
« Yanıtla #110 : Kasım 01, 2010, 05:46:37 ÖS »
mükemmel bir görüntü :)

benim aklıma ilk gelende bu resmi görünce resimdekilerin yancısı oldu ama fotoğrafı ekleyip kötü örnek olmayalım :)

Kadıköy' deki kayalıkların resmini istiyorum ki zamanında biz o kısımlara kaya bar derdik :D

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #111 : Kasım 01, 2010, 06:10:51 ÖS »

Floransa'daki giotto çan kulesinin remini istiyorum.(Sanırım büyükannemi özledim.   :))

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
« Yanıtla #112 : Kasım 02, 2010, 04:36:31 ÖS »

Eski galata köprüsünden huzur dolu bir resim istiyorum

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #113 : Kasım 02, 2010, 05:52:48 ÖS »

Midilli resmi istiyorum.

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
« Yanıtla #114 : Kasım 04, 2010, 04:08:13 ÖS »

Bu da adası :D

Gülen insanların resmi?

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #115 : Kasım 04, 2010, 06:48:09 ÖS »

Çekik gözlü ama esmer birinin resmini istiyorum.

Çevrimdışı RoMaNT!ZMa_29

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +1/-0
« Yanıtla #116 : Kasım 04, 2010, 10:29:52 ÖS »

huzur resmi istiyorum