Gönderen Konu: BAKIŞ AÇISI BUDUR İŞTEEEEE  (Okunma sayısı 893 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
BAKIŞ AÇISI BUDUR İŞTEEEEE
« : Ekim 23, 2010, 12:27:09 ÖS »
 :)Kaynana Gözüyle

İki yaşlı kadın yolda karşılaşır. Hal-hatır sorarlar:

- Kızınız nasıl iyi mi?

- Ay sorma. Kızım o kadar rahat ki. Kocası sıcak sudan soğuk suya elini sokturmuyor. Hatta kahvaltıyı bile kocası yatağına götürüyor. Avrupa gezileri altınlar mücevherler. Para bol durumları çok iyi.

- Çok iyi maşallah! Peki oğlunuz nasıl?

- Ah ah! Hiç sorma! Öyle pasaklı bir kadına düştü ki kahvaltıyı oğlum hazırlıyor. Üstelik gelinin yatağına götürüyor. Daha neler canım Avrupa gezileri altınlar mücevherler. Para yetiştiremiyor. Yazık oldu oğluma!

Nasıl Tahmin ettin?

Kaynana olmak bir sanattır.

Genç bir çocuk heyecanla annesine gelir ve aşık olduğunu,evlenmek istediğini ve kızı tanıştırmak istediğini söyler. Ama sadece eğlence olsun diye eve 3 kız getireceğini ve annesinin evleneceği kızı tahmin etmesini ister.

Ertesi gün 3 güzel kızla eve gelir. Otururlar, bir süre sohbet ederler. Sonra çocuk heyecanla annesine sorar;

-"Tahmin ettin mi?"diye.

Anne duraksamadan cevap verir;

-“Ortadaki kızıl saçlı."

Oğlan hayretle annesine sorar;

-"İnanılmaz, nasıl bildin?"

Anne cevap verir;

-“ Bir tek ondan hoşlanmadım" cevabını verir.

Annem Yarın Geliyor

Adam eve gelince karısı koşup boynuna sarıldı;

-“Sevgilim öyle seviniyorum ki yakında üç kişi olacağız.”

Adam;

-“Bu mutlu haber demek, baba oluyorum.”

Kadın;

-“Hayır,” diye cevap verdi. “Yarın annem geliyor.”

Uzun yıllar önce Çinde Li-Li adlı bir kız evlenir ve aynı evde kocası ve kaynanası ile birlikte yaşamaya başlar. Lakin kısa bir süre sonra kayınvalidesi ile geçinmenin çok zor olduğunu anlar.       İkisinin de kişiliği tamamen farklıdır bu da onların sık sık kavga edip tartışmalarına yol açar. Bu Çin geleneklerine göre hoş bir davranış değildir ve çevrenin oldukça tepkisini alır.      Birkaç ay sonra bitmez tükenmez gelin kaynana kavgalarından ev, onun ve kayınvalidesi ile arada kalan eşi içinde cehennem haline gelmiştir. Artık bir şeyler yapmak gerektiğine inanan genç kadın doğru babasının eski bir arkadaşı olan baharatçıya koşar ve derdini anlatır…     Yaşlı adam ona bitkilerden yaptığı bir ilaç hazırlar ve bunu 3 ay boyunca her gün azar azar kaynanası için yaptığı yemeklerin içine koymasını söyler. Zehir az az verilecek, böylece onu gelininin öldürdüğü belli olmayacaktır.

Yaşlı adam genç kadına kimsenin ve eşinin şüphelenmemesi için kaynanasına çok iyi davranmasını ona en güzel yemekleri yapmasını söyler.      Sevinç içinde eve dönen Li-Li yaşlı adamın dediklerini aynen uygular. Her gün en güzel yemekleri yaparak kaynanasının tabağına azar azar zehri damlatıyordu. Kimseler şüphelenmesin diye de ona çok iyi davranıyordu. Bir süre sonra kayınvalidesi de çok değişmişti ve ona kendi kızı gibi davranıyordu. Evde artık barış rüzgârları esiyordu.     Genç kadın kendisini ağır bir yük altında hissetti yaptıklarından pişman bir vaziyette baharatçı dükkânının yolunu tuttu ve yaşlı adama şu ana kadar kaynanasına verdiği zehirleri onun kanından temizleyecek bir iksir için yalvardı. Yaşlı kadının ölmesini artık istemiyordu. Yaşlı adam yaşlı gözlerle karşısında konuşup duran Li-Li ye baktı ve kahkahalarla gülmeye başladı.    Sevgili Li-Li dedi;Sana verdiklerim sadece vitaminlerdi. Olsa olsa kayınvalideni sadece daha da güçlendirdin hepsi bundan ibaret. Gerçek zehir ise senin beyninde olandı. Sen ona iyi davrandıkça oda dağıldı ve yerini sevgiye bıraktı böylece siz gerçek bir ana kız oldunuz dedi.
(*_*)"Insanda yoksa edep,neylesin medrese mektep.Okusa,alim olsa,yine merkep,yine merkep!"

Çevrimdışı oflum_ts

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +33/-0
  • KAĞITTAN SİLMEK GİBİ DEĞİLDİR KALPTEN SİLMEK
Ynt: BAKIŞ AÇISI BUDUR İŞTEEEEE
« Yanıtla #1 : Ekim 23, 2010, 12:33:56 ÖS »
güzelmiş.. tskler..
Bitmeyen tükenmeyen hatıran,
hergün varlığını hissettiren acın ve gidemediğim
terkedemediğim içimdeki sen..
Tarifin olmuyor..
Dilimde takılı bir hece ve artık anlatmaya,
tekrar konuşmaya değermi değmez mi bilmiyecek kadar ince bir düş..

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
« Yanıtla #2 : Ekim 23, 2010, 12:35:58 ÖS »
Güzelmiş; teşekkürler.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
« Yanıtla #3 : Ekim 23, 2010, 12:37:04 ÖS »
RİCALAR EFENDİM BEĞENDİYSENİZ NE MUTLU BANA  :çiçk:
(*_*)"Insanda yoksa edep,neylesin medrese mektep.Okusa,alim olsa,yine merkep,yine merkep!"

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #4 : Kasım 04, 2010, 06:35:31 ÖS »
sevgi; müthiş ve tarifi imkansız bir iksirdir..

güzel paylaşımm emeğine sağlık..

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...