Gönderen Konu: Barış Memiş (ilgili bütün paylaşım ve yorumlar)  (Okunma sayısı 5199 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dj_steelserkan

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +5/-0
  • HAYATTA EN BÜYÜK SERVET AKILDIR
Barış Memiş (ilgili bütün paylaşım ve yorumlar)
« : Şubat 22, 2008, 08:50:15 ÖS »

“Hayatımın bir anda değişmesinde en büyük pay Ersun hocamızındır. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bana her zaman güvenip destek verdi”

“Bana ilk A takıma çıkacağımı söylediklerinde inanılmaz derecede mutlu oldum. Sevinçten ne yapacağımı bilemiyordum. İdmanlara hayalini kurduğum, televizyonlardan izlediğim oyuncularla birlikte çıkıp, onlarla mücadele edeceğime inanamıyordum. Rüyada gibiydim”

“Alınan sonuçlar belki de en çok beni etkiliyor. Trabzonsporlu ve Trabzonspor altyapısından yeni gelen bir oyuncu olarak mağlubiyetler sonrası kahroluyorum. İnşallah kısa sürede kulübümüzün büyüklüğüne yakışır yerlere geleceğiz”

“Altyapıda çok kaliteli oyuncular var. Ancak benim kısa sürede yaptığım tespite göre genç oyuncunun A takıma çıkarken kendini çok iyi ayarlaması gerekiyor. Şu an keşke altyapıda daha iyi çalışıp buraya her yönden daha hazır gelseydim diye düşünüyorum”

Takımımıza ligin devre arasında altyapıdan katılan genç oyuncu Barış Memiş kendisini hala rüyada gibi hissettiğini söyledi. Uzun yıllar Trabzonspor forması altında mücadele etmek isteyen genç yıldız, amacının 2008 Avrupa Şampiyonası’nda milli takım formasını giymek olduğunu söyledi. İdeallerin paradan daha önemli olduğuna inanan Barış, Editörümüz Nuri Bekar’ın sorularını içtenlikle cevapladı.

1990 yılında Trabzon’da doğdum. Küçük yaştan itibaren futbola büyük bir ilgim vardı. Buna rağmen hiçbir amatör kulüpte futbol oynamadım. Hayatımın futbolun dışında kalan zamanlarında, arkadaşlarımla birlikte sinemaya gitmeyi gezmeyi severim.

İsmetpaşa İlköğretim Okulu’nda öğrenim görürken Trabzonspor’un okul seçmesi yapacağını öğrendim. Çok heyecanlandım. Arkadaşlarımla birlikte heyecandan ölecek gibi olduk. Seçmeye saatler kala formamızı ve kramponlarımızı giyip beklemeye başladık. En sonunda seçme anı geldi. Sahaya çıkarken kalbim yerinden fırlayacak gibiydi. Müsabaka başladıktan sonra üç arkadaşımın seçildiğini gördüm. Acaba ben de seçilebilecekmiyim diye düşünmeye başladım. Yaşanan bir pozisyonda iyi bir vuruş yaptım. Top direğe çarparak filelerle buluştu. Daha sonra seçmeyi yapan hocalar beni yanlarına çağırarak yarın şu saatte şurada ol dediler. Çok mutlu oldum. Ailem de bu karar sonrası beni tebrik etti.

Ailemin benden maddi anlamda hiçbir beklentisi yok. Bana her zaman olumlu yönde destek oldular. Aile içerisinde yaptığımız konuşmalarda futbolcu olmasam da her şeyin aynı kalacağını söylüyorlar. Onların bu yaklaşımı benim daha rahat olmamı sağladı. Üzerimde hiçbir baskı olmadı.

Biz iki kardeşiz. Benden büyük bir ağabeyim var. Üniversitede okuyor. Onun futbolla ilgisi yok. Babam da öyle. Sadece izlemeyi severler. Amcamlar amatör olarak bir dönem ilgilenmişler o kadar.

Trabzon Lisesi’nden mezun oldum. Milli olarak derece yaptığım için spor bölümlerine giriş hakkım bulunuyor. İnşallah bu yıl okula başlayacağım.

Futbola başlamadan önce yastıklardan top yapıp onlara vururken kendime hep Moriantes derdim. Ona karşı içimde büyük bir sevgi oluşmuştu. Trabzonspor’da ise Hami Mandıralı’yı inanılmaz derecede çok seviyordum. Onun yaptığı hareketleri ve attığı müthiş şutları büyük bir hayranlıkla izliyordum. Hatta bir keresinde onunla konuşma imkanı da buldum. İlk sorum; “toplara nasıl böyle sert vuruyorsun?” oldu. O da bana her şeyin başının çalışmak ve çok istemekten geçtiğini söyledi.

Beni daha çok Fatih Tekke’ye benzetiyorlar. Topa vuruşum ve yaptığım hareketlerin O’na yakın olduğundan bahsediyorlar. O’nun gibi olmak ve benzemek çok güzel. Ancak ortada bir gerçek var ki O’nun gibi kimse olamaz. Fatih ağabey çok değişik bir oyuncu. Yine de O’na benzetilmek inanılmaz bir duygu.

Hayatımın bir anda değişmesinde en büyük pay Ersun hocamızındır. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bana her zaman güvenip destek verdi. Genç bir oyuncu olmama rağmen sürekli benimle konuşup adaptasyon sürecini en aza indirdi. Konuşmalarımızda bana, “Sen iyi bir oyuncusun. Rahatlıkla ligde oynarsın. Rakiplerine göre daha iyisin. İstedikten sonra en iyisini yaparsın. Ben de sana güveniyorum” dedi. Onun bu sözleri sonrası kendime olan özgüvenim 10 kat daha arttı. Hocam haklı diye düşünüp tam anlamıyla kendimi hazır halde tutmaya başladım.

Zaten bana ilk A takıma çıkacaksın dediklerinde inanılmaz derecede mutlu oldum. Sevinçten ne yapacağımı bilemiyordum. İdmanlara hayalini kurduğum, televizyonlardan izlediğim oyuncularla birlikte çıkıp, onlarla mücadele edeceğime inanamıyordum. Rüyada gibiydim. Halen daha öyleyim. İlk maça çıkmadan önce heyecanım iki kat daha arttı. Acaba PAF takımdaki gibi rahat oynayıp, çalım atıp şut çekebilecekmiyim diye tereddüt içerisindeydim. Ancak müsabaka esnasında rahattım. Her şey maça çıkana kadardı. Anladım ki A takımda futbol oynamak çok daha rahatmış.

Bir pozisyon oldu takip ettim. Golü attım. Öyle bir an oldu ki ne yapacağımı şaşırdım. Sevincimi kiminle paylaşayım. Ne tarafa koşayım diye karar veremedim. Sonra öylesine koşmaya başladım.

Ersun hocanın dediği gibi belki de daha yedek kulübesine bile girmemişimdir. Önümde kat etmem gereken çok uzun yollar var. İnşallah o dönem de gelecektir.

Arkadaşlarımla güçlü bir bağa sahibim. Asla hayat içerisinde yaşanan gelişmeler bizim dostluğumuzu etkilemez. Her şey eskisi gibi devam ediyor.

Ersun hoca harika bir insan. Onunla çalışmak çok büyük bir zevk. Uzun yıllar kendisiyle beraber olmak isterim. Sistemi de çok iyi. Alışılmışın dışında. Dışarıdan bakınca zor gibi gözüküyor ama ileride bana ve diğer ağabeylerime katkısı da büyük olacaktır. Bana savunmaya destek vermemi yani oyunu iki yönlü oynamamı söylüyor. Şu ana kadar ki maçlarda bunun dozunu tam ayarlayamadığım için yorulabiliyorum. Bu eksikliğimi biliyorum. Antrenmanlarda kendimi geliştirip hocamın istediği düzeye gelmeye çalışıyorum.

Trabzonsporlu ve Trabzonspor altyapısından yeni gelen bir oyuncu olarak olumsuz sonuçlarda kahroluyorum. İnşallah kısa sürede kulübümüzün büyüklüğüne yakışır yerlere geleceğiz. Ben de oynayacağım futbolla başarıya katkıda bulunmak istiyorum. Kadroya baktığımızda oynayanlar da oynamayanlar da çok kaliteli futbolcular. İstediğimiz zaman her türlü zafere ulaşabiliriz. Bunu herkese göstereceğiz. Taraftarlarımız rahat olsun. Özlenen Trabzonspor çok yakında gelecek.

Benim için para ikinci planda. Ancak aldığım tüm parayı aileme veriyorum. Onlar da benim için açtıkları banka hesabına yatırıyorlar. Gerektiği zaman da kullanıyorlar. Yani benim paramın tümü zaten onların.

Fizik olarak yetersizim demiyorum ama daha iyi olup ligde uzun yıllar mücadele etmem için ekstra çalışmam gerekiyor.

Beklentiler büyük. Bizim de bunlara cevap vermemiz gerekiyor. Bizim A takıma çıkıp başarılı olmamız demek geride kalan arkadaşlarımıza kapıyı açmak demek. Ağabeylerimizin yardımıyla baskıyı kırıp takımımıza faydalı olacağız.

Hepsi nasıl kendi öz kardeşlerine nasıl davranıyorlarsa bize de aynı şekilde yaklaşıyorlar. Hepsine çok teşekkür ediyorum.

Hocam nerede görev verirse orada mücadele ederim. Hem sağ hem de sol kanatta oynayabilirim. Her iki ayağımı da aynı şekilde kullanabiliyorum. Hiç fark etmiyor.

Öncelikle her şeyin bir düzende olması gerektiğini anlıyorum. Okul, idman ve özel hayat belli bir plan dahilinde süregelmeli. Beslenme ve dinlenmeye gerekli önem verilmeli. Gece hayatından uzak durmalıyız. Kısaca hayatımızı futbola göre düzenlemeliyiz.

Milli takıma ilk seçildiğim dönemde yedek kalıyordum. Sonra oynamaya başladım. En iyi oyuncu seçildim. Gol kralı oldum. İnşallah bunun devamı gelecek. Amacım A Milli Takım’da yer almak. Hatta Avrupa Şampiyonası’nda bile forma giymek istiyorum. Ben iyi olduktan sonra gitmemem için bir sakınca yok.

Altyapıda çok kaliteli oyuncular var. Ancak benim kısa sürede yaptığım tespite göre genç oyuncunun A takıma çıkarken kendini çok iyi ayarlaması gerekiyor. Şu an keşke altyapıda daha iyi çalışıp buraya her yönden daha hazır gelseydim diye düşünüyorum. Arkadaşlarıma da bu uyarıda bulunuyorum.

Altyapıda hocalarımız bize sadece futbol konusunda değil, sosyal açıdan da eğitim veriyorlardı. Her sorunumuzla yakından ilgilenip kitap okumamızı istiyorlardı. Üzerimizde büyük bir emeğe sahipler.

Hedefsiz olmaz. İlk hedefim Trabzonspor’a uzun yıllar üst düzeyde hizmet etmek. Şampiyonluk yaşamak. Daha sonra eğer kulübümde uygun görürse Avrupa’da forma giymek.

İngiltere Premier Ligi’nde futbol oynamak isterdim. Çok kaliteli takım ve oyuncular var. Bu nedenle orada belli bir seviyenin üzerindeki oyuncular forma giyebiliyor.

Öncelikle Gökdeniz ağabey. Çok iyi bir futbolcu. Antrenman ve maçlarda sürekli onu takip ediyorum. Ayrıca Roberto Carlos ve Tottenham’un kanat oyuncusu Lennon ile Kaka’yı çok beğeniyorum.

Alıntıdır.
« Son Düzenleme: Mart 13, 2008, 07:46:30 ÖS Gönderen: CeMTs-1967 »
HERKES TRABZON'UN BÜYÜKLÜĞÜNÜ SONUNDA KABUL EDECEK

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +270/-7
Ynt: Barış Memiş
« Yanıtla #1 : Mart 10, 2008, 03:02:12 ÖS »
yeni bir gökdeniz gelmiyor..barış cok iyi bir oyuncu,stil olarak gökdenizden farklı..daha teknik ve futbol bilgisi daha üst düzey..

inşallh cok basarılı olacak..
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
  • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
« Yanıtla #2 : Mart 10, 2008, 04:34:30 ÖS »
Hayırlısı olsun..Teşekkürler..
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"

Çevrimdışı bayrakts61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +4/-0
« Yanıtla #3 : Mart 11, 2008, 10:55:36 ÖS »
benim için başarı şampiyon yapan oyuncu olması başkası kurtarmıyo inşallah artık bunu yaşarız

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
« Yanıtla #4 : Mart 12, 2008, 12:42:56 ÖÖ »
geleceğinden umut ettiğim gençlerimizden birisi.inşallah kendisi daha önceden altyapıdan çıkıp umut bağladığımız, sonrasında ise 1yıl içinde tamamen kaybolmuş gençlerimiin arasına katılmaz
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..

Çevrimdışı bayrakts61

• Bağımlı Üye
Ynt: Barış Memiş (ilgili bütün paylaşım ve yorumlar)
« Yanıtla #5 : Mart 21, 2008, 09:35:49 ÖS »
tepkilere dayanamadılar yola geldliler barış için sevindim hayal kırıklığı yaşayabilirdi

Çevrimdışı bayrakts61

• Bağımlı Üye
« Yanıtla #6 : Mart 21, 2008, 09:47:00 ÖS »
barış beklentilere cevap verebilecek gibi görünüyor cem ts inşallah gösterir kendini

Çevrimdışı murat4152

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
« Yanıtla #7 : Nisan 01, 2008, 08:12:28 ÖS »
barış geleceğin yıldız adaylarındandır tüm trabzonsporlulara hayırlı olsun

Çevrimdışı rockkula1278

• Banned
  • *
« Yanıtla #8 : Aralık 14, 2008, 02:18:51 ÖS »
bence türk futbolu için gelcek vaat eden bir futbolcu trabzonsporun yeni gökdenizi veya hami mandıralısı die biliriz yolun açık olsun barıi memiş :ts: :atş: :atş:

Çevrimdışı qwert611967

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Aralık 25, 2008, 06:08:01 ÖS »
bu adam çok iiyi ama çok çalışması gerkir son maçta da asist yaptı tam bir kailetelifakat çok eksiği var

Çevrimdışı oguz turtar

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ağustos 23, 2009, 04:37:52 ÖÖ »
barış senin gelecekte trabzonspora ve türk futboluna çok büyük yararın olacağına inanıyorum çooook yeteneklisin çok büyük bi oyun zekan var ve çok hızlısın . ama gününmüz futbolunun en önemli gereği GÜÇ , FİZİK. nolur bişey yap çalış ve güçlen. şu andaki futbolunla hep trabzonun yedek futbolcusu büyük yeteneklere sahip barış memiş olarak kalacaksın. ama kendini güçlendirirsen yeteneklerinle trabzonsporun da milli takımında vazgeçilmez en büyük futbolcusu olacaksın. kim bilir belki de manchester barcelona gibi takımlar da türkiye yi müthiş bi şekilde temsil edip , dünya yıldızları arasına gireceksin... nolur barış nolur GÜÇLEN...

Çevrimdışı MAVİLİM.061

• Banned
  • *
  • Rep Puanı: +0/-3
  • Asker Olur, Terör Vururuz. Polis Olur, Vatan Korur
« Yanıtla #11 : Ağustos 23, 2009, 05:18:13 ÖS »
HAYIRLISI NEYSE O OLSUN
Ne Mutlu Türküm Diyene

Gurbet

Acı lokma nefessin sen.
Neyin sevem gurbet senin?
Bübüllere kafessin sen.

Ben böyle derim bilesin.
Bitmez tükenmez çilesin.
Avsın, tuzaksın, hilesin.