Gönderen Konu: Gözyaşlarımı biriktiriyorum  (Okunma sayısı 726 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SeVgİ

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
Gözyaşlarımı biriktiriyorum
« : Haziran 24, 2010, 01:35:16 ÖS »
Gözyaşlarımı biriktiriyorum

Gözyaşlarımı biriktiriyorum, ilerde kendime ait bir göl yapacağım.
Kenarında küçük, ağaçtan bir ev olacak.
İçine küçük çiviler çakıp, özenle sakladığım büyük özlemlerimin resmini asacağım.
Şömine de yalnızlığımdan kestiğim kuru odunlar yanacak ve ısıtacak içerisini, içimi...
Serseri ruhumun postunu önüne serip, üstünde, itinayla yaşadığım sevdalarımın yıllanmış şarabını içeceğim.
Beni bulmak isteyenler,sessizliğimin içindeki sesi takip ederek kapımı çalabilecekler..
ki bu ses sadece duymak isteyenlere duyuracak kendini....
Kapımın önünü, filtresini çocukluğumun renkli düşlerinin ateşlediği bir gaz lambası aydınlatacak.
Bahçemde umutlarımla sulayacağım ve her mevsim yüzünü gösterecek çiçekler açacak.
Pencere kenarlarına, tutkularımı yoğurarak yaptığım saksıları yerleştireceğim.
Güneş batımlarında, üstüme, yaklaşan karanlığın montunu alarak, kurduğum iskeleden göle olta atacağım.
Her akşam masamda bir otuzbeşlik hüzün, bol zeytinyağlı gönül salatası,ve beyazlığını düşlerimden alan bir parça peynir olacak.
Sigaramın dumanını alsın diye masanın bir köşesine de, cevapsız kalan sorularımdan yaptığım bir mum yakacağım.
Şarkılar sırayla dudaklarımı ziyarete gelecek, hüznümün tuzlu göz yaşlarını melodilerimin içinde başıma taç yapacağım.
Sıradan bir günün sıradan bir gecesinden geçerken, şarkılar gözlerimi uzaklara taşıyıp yakınlarıma getirecek.
Özenle sakladığım bol köpüklü isyanlarımı yolluk namına içeceğim...
sarhoşluğum sadece sadık yarim yalnızlığımdan gelecek.
Başımı yalnızlığımın omzuna yaslayıp, ıslanan gözlerimi ellerimin yorgun parmaklarıyla sileceğim.
Hiç belli olmaz, belki de gereksiz korkularımın tahtalarından yaptığım sallanan saldalyemde geceye dalacağım.
Olur da sızmazsam eğer,içimde hep benimle beraber olan sevimli haylazlığıma sarılarak uyuyacağım.
Vadesi çoktan dolmuş ve sabırla beklenilen sıcak kavuşmalar girecek düşlerime ve her sabah yüzümde bu düşlerin bıraktığı buruk gülümsemelerle uyanacağım.
Evet...
göz yaşlarımı biriktiriyorum..
İlerde kendime ait bir göl yapacağım...
AĞLAMAYAN GÖZDEN, SIZLAMAYAN ÖZDEN VE KIZARMAYAN YÜZDEN ALLAH'A SIĞININIZ...