Gönderen Konu: TRABZON YAYLALARI  (Okunma sayısı 3814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
TRABZON YAYLALARI
« : Kasım 13, 2006, 02:56:34 ÖÖ »
Maçka-Çakırgöl Yaylası:

Maçka Meryemana (Sümela) yolundan 95 km. mesafede ve denizden uzaklığı2504 metre olan yayla çevresinde Armutluk, Kırantaş, Akarsu, Aykarsa, Livayda, Kurugöl, Mesaraş, Furnoba, Kasapoğlu, Camiboğazı, Ortaoba ve Dereboyu yaylaları mevcuttur.

Sazalan Yaylası:

Erikbeli Turizm merkezinin 5 km. batısında bir yerleşim yeridir. Bazı altyapı hizmetlerinin bulunduğu yaylada konaklamak için uyku seti ve çadır almak gerekir.

Sisdağı Yaylası:

1850 metre yükseklikte bulunan yaylaya, Erikbeli Turizm Merkezi yolundan 25 km. geçerek varabilirsiniz. Burada çeşitli altyapı hizmetleri mevcuttur.

Çaykara, Sultan murat Yaylası:

Trabzon ili Çaykara ilçesine 25 km. mesafese olan ve Aydıntepe'nin 54 km. kuzeybatısında bulunan Sultanmurat yaylasında elektrik, içme suyu ve wc bulunmaktadır. I. Dünya savaşından kalma siperler ve şehit mezarlarını her yıl binlerce insan ziyaret etmetedir.

Harmantepe Yayalası:

Köprübaşı İlçesi Yeşilyurt Beldesi sınırları içerisinde bulunan Harmantepe Yatylasında I. Dünya Savaşından kalma siperler ve şehit mezarları vardır. Her yıl 29 Haziran tarihinde anma günü tertip edilir. Cösk tepesi görmeye değer yerlerinden biridir.

Düzköy (Haçka Obası) Yaylası:

1784 m. yükseklikteki yaylaya Düzköy ilçesinden güneye 12 km. toprak yolla ulaşabilirsiniz.

Eletrik, PTT, çeşme gibi altyapıya sahip olan yaylada bakkal, kasap, manav, fırın ve pansiyon mevcuttur.

Temmuz ayının 3. Cuma günü "Kadırga Şenlikleri", Ağustos ayının 2. Pazar günü Kayabaşı yaylasında "Karaabdal" adı altında şenlikler yapılmaktadır.

Lapazan Yaylası:

27 km. lik bir stabilize yolla ulaşılabilen yayla Gürgenağaç köyünün güneyinde ve denizden mesafesi 2200 metredir. Alt yapısının olmadığı yaylada ziyaretçilerin uyku setlerini ve yiyeceklerini yanlarına almaları gerekir.
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..

Çevrimdışı kaknus

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +5/-0
Ynt: TRABZON YAYLALARI
« Yanıtla #1 : Mart 21, 2007, 10:10:58 ÖS »
Alıntı
Sisdağı Yaylası:

1850 metre yükseklikte bulunan yaylaya, Erikbeli Turizm Merkezi yolundan 25 km. geçerek varabilirsiniz. Burada çeşitli altyapı hizmetleri mevcuttur.
sis Dağı'na çıkmak için Erikbeli yolunda uğraşmaya ne gerek var ?
Beşikdüzü-Şalpazarı üzerinden hemencecik çıkabilirsiniz.
Sen ne sayarsan say
Gör felek ne sayır.

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #2 : Mart 22, 2007, 12:45:40 ÖÖ »
erikbeli kesinlikle görülmesi gereken biyerdir bence..tşk ler ..
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
« Yanıtla #3 : Mart 22, 2007, 09:53:55 ÖÖ »
Alıntı
Sisdağı Yaylası:

sis Dağı'na çıkmak için Erikbeli yolunda uğraşmaya ne gerek var ?
Beşikdüzü-Şalpazarı üzerinden hemencecik çıkabilirsiniz.

haklısınız aslında.Bunu Trabzon valiliği web sitesinden almışık orada belirtilenlere ekleme veya çıkarma yapmamıştım ancak dikkat etmem gerekirdi..Öyleki bende Şalpazarlıyım ve bunu görmem gerekirdi..Sitemizin ilk kuruluş anlarındaki paylaşımlar olduğundan bunlar o anki acil siteyi geliştirebilme isteğimize görüp affedersiniz dilerim..Yeni bilgileri daha geniş kaynaklardan alıp sizlerle paylaşabiliriz
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..

Çevrimdışı derbeder6116

• Banned
  • *
  • Rep Puanı: +26/-1
« Yanıtla #4 : Mart 22, 2007, 12:17:50 ÖS »
tşk...

Çevrimdışı nurcan

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
« Yanıtla #5 : Mart 22, 2007, 12:46:32 ÖS »
aaaaaaaaa süper çok gittim o şenliklere güzel geçerdi özellikle kadırga ahhhh o günler ahhh tşkler

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #6 : Mart 22, 2007, 02:05:50 ÖS »
aaaaaaaaa süper çok gittim o şenliklere güzel geçerdi özellikle kadırga ahhhh o günler ahhh tşkler

kesinlikle, kocaman bir çember düşünün belki var 1000 kişi, horon tepiyo  \_ \_ mükemmel manzaralar..
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı kaknus

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +5/-0
« Yanıtla #7 : Mart 22, 2007, 10:41:20 ÖS »
Maalesef Kadırga son yıllarda bir kasaba panayırına döndü. Yüzlerce yıllık gelenek ortadan kaldkıp
org eşliğinde cıs taklarla beraber toz toprak içinde tepinmeye döndü. Her zaman diyorum siyasetçiler
bir geleneğe karışınca artık özelliğini kaybediyor.
Sen ne sayarsan say
Gör felek ne sayır.

Çevrimdışı kadırgalı

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
« Yanıtla #8 : Mayıs 15, 2007, 08:45:38 ÖS »
Maalesef Kadırga son yıllarda bir kasaba panayırına döndü. Yüzlerce yıllık gelenek ortadan kaldkıp
org eşliğinde cıs taklarla beraber toz toprak içinde tepinmeye döndü. Her zaman diyorum siyasetçiler
bir geleneğe karışınca artık özelliğini kaybediyor.

kesinlikle söylediiklerine katılıyorum...kemençe org sesinin arasında kaybolur bi hal aldı..ben her sene gidiyorum ve ömrümün yettiği kadar da gitmeye devam edeceğim...bu yayla kültürünü yok etmememiz lazım..

bu arada ben kadırga da oğuz obasındanım..bilen bilir..:):)
TRABZON - BEŞİKDÜZÜ'LÜ

Çevrimdışı macka61

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
« Yanıtla #9 : Mayıs 18, 2007, 11:30:43 ÖS »
kadırga yaylasıda trabzon yaylası değilmiydi

Çevrimdışı KARAYEMİS

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +39/-0
« Yanıtla #10 : Mayıs 19, 2007, 08:27:20 ÖS »
valla bızım lişit yaylasında olsam  yayla cayı içsemde etrafa ızlesem nerdeeee:)