Gönderen Konu: H.z.Peygamberin dilinden dua örnekleri  (Okunma sayısı 1171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aLeLade

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +73/-0
  • ÖyLe Bi GeÇer ZaMaN ki..
H.z.Peygamberin dilinden dua örnekleri
« : Temmuz 31, 2008, 08:00:37 ÖS »
1.      'Dua ibadetin tâ kendisidir.' (Ebû Davud) 

2.      Allah ım Senden hidayet ve doğruluk isterim(müslim)

3.      'Allah'ım, Senden hidayet, takva, iffet ve zenginlik isterim.' (Müslim)

4.      'Ey kalpleri evirip çeviren Allah'ım, kalplerimizi taatine çevir.' (Müslim)

5.      'Allah'ım, bana doğruyu ilham et ve beni nefsimin şerrinden koru.' (Tirmizî)

6.      'Ey kalpleri evirip çeviren Allah'ım, kalbimi dininin üzerinde sabit kıl.' (Tirmizî)

7.      'Allah'ım! Senden yararlı bilgi, hoş rızık, kabul edilmiş amel isterim.' (İbn Mâce)

8.      'Allah'ım, beni bağışla, bana merhamet et, bana afiyet ver ve bana rızk ver.' (Müslim)

9.      'Allah'ım, günahlarımı bağışla, bana merhamet et, hidayet et, bana afiyet ver, rızk ver.' (Müslim)

10.  'Allah'ım, yaptığım şeylerin şerrinden ve yapmadığım şeylerin şerrinden Sana sığınırım.' (Müslim)

11.  'Zorlu beladan, bedbahtlıktan, kötü kaderden ve düşmanların şamatasından Allah'a sığınırım.' (Buharî-Müslim)

12.  'Rabbimiz, bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi cehennem azabından koru.' (Buharî-Müslim)

13.  'Allah'ım, cehennem fitnesinden ve cehennem azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden Sana sığınırım.' (Ebû Davud)

14.  'Allah'ım, açlıktan Sana sığınırım; o, ne kötü bir arkadaştır. Hainlikten Sana sığınırım; o, ne kötü bir sırdaştır.' (Ebû Davud)

15.  'Allah'ım, nimetinin elden çıkmasından, afiyetinin ters dönmesinden, ansızın azabına uğramaktan ve her türlü gazabından Sana sığınırım.' (Müslim)

16.  'Allah'ım kalbimi aydınlık kıl, lisanımı, kulağımı, gözümü, ardımı, önümü, üstümü, altımı aydınlık eyle. Allah'ım, nurumu büyüt.' (Buharî-Müslim)

17.  'Ey Hay ve Kayyum olan! Sadece Senden yardım isterim; Hayatımı düzelt, gözümü açıp kapayıncaya kadar bile beni nefsimle baş başa bırakma.' (Hakim)

18.  'Allah'ım, Senden sevgini, Seni sevenlerin sevgisini ve beni Senin sevgine ulaştıracak ameli isterim. Allah'ım, Senin sevgini bana nefsimden, ailemden ve soğuk sudan daha sevimli eyle.' (Tirmizî)

19.  'Allah'ım, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, ihtiyarlıktan ve cimrilikten Sana sığınırım. Kabir azabından Sana sığınırım. Hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.' (Müslim)

20.  'Allah'ım; bütün hamdler Sanadır. Sen beni onunla giydirdin. O, elbisenin hayrını ve onun için yapılanın hayrını Senden isterim. Onun ve onun için yapılanın şerrinden Sana sığınırım.' (Tirmizî)

21.  'Allah'ım, Senden rahmetini icap ettiren şeyleri, mağfiretini gerektiren şeyleri, bütün günahlardan esen kalmayı, bütün iyilikleri ganimet olarak kazanmayı, cennete nail olmayı ve cehennemden kurtulmayı isterim.' (Müslim)

22.  'Allah'ım, işimi koruyan dinimi ıslah et, geçimimi sağlayan dünyamı ıslah et, dönüp varacağım yer olan ahiretimi ıslah et. Hayatı her hayrı artırmama vesile eyle, ölümü bütün kötülüklerden kurtulmama çare eyle.' (Müslim)

23.  'Allah'ın adıyla, Allah'a tevekkül ediyorum. Allah'ım! sapıtmak ve saptırılmaktan, alçalmak ve alçaltılmaktan, zulmetmek ve zulmedilmekten, bilgisizlikten ve bilgisiz bırakılmaktan Sana sığınırım.' (Tirmizî)

« Son Düzenleme: Ağustos 15, 2008, 11:33:44 ÖÖ Gönderen: *Laz kızı* »

Sevgide güneş gibi ol
    Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol
    Hataları örtmede gece gibi ol
    Tevazuda toprak gibi ol
    Öfkede ölü gibi ol
    Her ne olursan ol.
    Ya olduğun gibi ya göründüğün gibi ol...

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
  • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
Ynt: H.z.Peygamberin dilinden dua örnekleri
« Yanıtla #1 : Ağustos 01, 2008, 08:41:55 ÖÖ »
Aminn Aminn binlerce kez aminnn Allah razı olsun... :-*
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"