Gönderen Konu: ADIM ADIM OLUŞUM ! ( Sporla yardım şekli !)  (Okunma sayısı 904 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
ADIM ADIM OLUŞUM ! ( Sporla yardım şekli !)
« : Mart 16, 2010, 08:03:22 ÖÖ »
Adım Adım Misyonu
Vizyon

Sportif etkinlikler aracılığıyla, ihtiyacı olan kişi ve kurumları, yardımda bulunmak isteyen kişi ve kurumlarla buluşturan, örnek bir sivil toplum örgütü olmak.

Misyon

Toplulukların gelişiminde bireylerin sorumluluğu bulunmaktadır. Bireyin topluma yaptığı katkıların bütünü, toplumun genelinin refah seviyesinin artmasına yol açmaktadır.

Türkiye’de gelir dağılımındaki adaletsizlik, maddi yetersizlikler, kaynakların verimsiz kullanımı vb. sebepler yardıma ihtiyacı olan kişi ve/veya kurumlar yaratmaktadır. İletişim sorunları, örgütsüzlük gibi sebepler dolayısıyla yardıma ihtiyacı olanlarla yardım etmek isteyenlerin bir araya gelmesinde sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Adım Adım Oluşumu, sporun bir araya getirici işlevini temel alarak;

• Türkiye’de yardım kültürünü çeşitlendirmek ve artırmak,
• Sportif faaliyetler aracılığıyla yardım-destek-bağış farkındalığına katkıda bulunmak,
• Kitleleri spor ve yardım kavramlarıyla birleştirmek,
• Bu kavramların bütününü temsil eden sportif etkinlik temelli bağış organizasyonları kurmak ve yönetmek amacıyla kurulmuştur.

UYARI: Adım Adım Oluşumu, özel bir anlaşma ile sponsoru olan kurumlar haricinde, kişilerden veya kurumlardan doğrudan elden veya banka hesabına yatırmak suretiyle para almamaktadır. Siz gönüllülerimizin bağışlarınızı desteklenen Sivil Toplum Kuruluşu'nun banka hesabına yatırmanızı ve hesap numarası ile Sivil Toplum Kuruluşu'nun adının çakıştığından emin olmanızı önemle rica ederiz. Adım Adım Oluşumu'nun adını kullanarak kişi veya kurumlardan doğrudan para toplanması halinde herhangi bir sorumluluğu olmadığını bilginize sunarız. Adım Adım Oluşumu adına veya Adım Adım Oluşumu adını kulanarak kişi veya kurumlardan doğrudan para toplayan kişilere karşı dikkatli olmanızı öneririz.
   ( Kaynek  :  İnternetten  ALINTI  .  16.03.2010 )

SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .