Gönderen Konu: Allah'a iman bunalımdan kurtarıyor..  (Okunma sayısı 1211 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +434/-11
  • Denizin en nadide armağanı!..
Allah'a iman bunalımdan kurtarıyor..
« : Mart 04, 2010, 08:58:59 ÖÖ »

İlmi araştırmalar Allah'a imanın bunalımdan kurtardığını onayladı

Amerika'deki bir üniversitenin tıbbimerkezin yayınladığı yeni bir ilmi araştırma, Allah’a imanın psikolojik strese giren kişinin çabucak şifa bulmasını sağladığını onayladı.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Amerika’nın Şikago eyaletindeki Rush üniversitesinde tıbbi bir merkezin yayınladığı yeni bir ilmi araştırma; Allah’a imanın psikolojik strese giren kişinin çabucak şifa bulmasını sağladığını onayladı.

Amerikan Rush üniversitesi yaptığı akademik bir araştırmada, Allah’a imanın hastaların tedavisine çok hızlı cevap verdiğini, ilaçların etkisini de %75 oranında artırdığını ve doktorların ruhsal bunalım ve endişeden şikâyet eden (paranoyak) hastaların tedavisinde dini faktörleri göz önüne almalarını tavsiye etti.

Bu araştırma, geçen yıl Kanada’daki Toronto üniversitesinin yayınladığı bir araştırmayı da destekliyor. Araştırmada şu ifadelere yer veriliyor, “Allahu Teala’ya iman bu hastalıklara maruz kalanların sayısının azaltılmasına yardım ediyor.”

Yeni araştırma klinik tedavi aşamalarında yapılan muayenelerde, psikolojik stres ve ruhsal bunalıma yakalanan 136 kişiyi inceledi ve güçlü bir inançla Allah’a inanan kişilerin tedaviye cevap verme oranının (iyileşme oranı) tahrip edilmiş dine nedensizce (körü körüne) inanan insanlardan daha iyi olduğu ortaya çıktı.

Araştırmalara göre, ilaç tedavisinin psikolojik rahatsızlığa maruz kalan hastaların gizlenmesinde ortalama %50 oranında payı olduğunu, bazen bazı hastalara hiçbir etkisi olmadığı, bunun dışında diğer denemelerde Allah’a inancı kuvvetli olan hastalarda tedaviye cevap verme oranının %75’e yükseldiği bilinen bir gerçek.

Araştırma grup başkanı Patricia Murphy, bu sonuçları dindar kişilerde ektiği umut ve iyimserlik; ilaçları kabul edip, kullanma konusunda pratik bir şekilde yardım ettiği ile alakalandırdı.

Dinlerarası ilişkileri özel bir şekilde öğreten Rush üniversitesi dekan yardımcısı Murphy, Allah’a imanın en üstün bir koruma sayıldığını, ilaç tedavisinin hastalıkla mücadelede büyük bir etkisi olduğunu desteklediğinin doğru olduğunu ancak doktorların bu tedavide dinin rolünün tedavide istenen ilaçlara oranla daha tesirli ve son derece önemli bir kaynak olacağını söyledi.

Geçen sene yapılan Kanada’daki araştırmada, Allah’a inanan ve inanmayanların strese maruz kalan bedenlere gönderilen işaretler ve beyinsel aktivitelerdeki araştırmada farklar olduğu vurgulanmıştı.

Amerikan Gallup kurumunun Allah’ın varlığına inanan Amerikalıların ortalama %80’inin üzerinde yaptığı araştırma; Allah’ın varlığına inanan nüfusun çoğunun ABD’nin güneyinde iken inancı zayıf olan nüfusun ABD’nin batı kesiminde olduğunu belirtildi.

Timetürk

Eskiden yeterdim kendime,
Artardım bile..
Şimdi ne yapsam nafile! ...
Ve
Kim demiş 'can eskimez' diye
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
Ynt: Allah'a iman bunalımdan kurtarıyor..
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2010, 09:00:19 ÖÖ »
Alıntı
İlmi araştırmalar Allah'a imanın bunalımdan kurtardığını onayladı

Sadece ilmi araştırmalar değil teke indirgersek şahsım adına bende bütün kalbimle onaylıyorum..
Artardım bile..
Ve
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Kibar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 04, 2010, 09:35:09 ÖÖ »
Rabbime şükür  anlamaya basliyorlar

sanada sonsuz teşekürler  haberiçin kardeşim

Allah razi olsun

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
« Yanıtla #3 : Mart 04, 2010, 09:36:33 ÖÖ »
Rica ederim abi.. Bende dün Allah kelamı eden kanalların birinde izledim..
Çok mutlu olduğum için paylaşmak istedim..
Artardım bile..
Ve
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Kibar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mart 04, 2010, 09:37:58 ÖÖ »
Allah razı olsun insana moral veren  bir haber  teşkem herkez anlaya bilsem diycem  ama o zaman  cehennem olmazdi

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
« Yanıtla #5 : Mart 04, 2010, 09:48:03 ÖÖ »
"Dinlerarası ilişkileri özel bir şekilde öğreten Rush üniversitesi dekan yardımcısı Murphy, Allah’a imanın en üstün bir koruma sayıldığını, ilaç tedavisinin hastalıkla mücadelede büyük bir etkisi olduğunu desteklediğinin doğru olduğunu ancak doktorların bu tedavide dinin rolünün tedavide istenen ilaçlara oranla daha tesirli ve son derece önemli bir kaynak olacağını söyledi. "

Çok  ilginç  bir  alıntı.  Teşekkürler  Sayın  Siyahinci; Yazı  mümkünse  herkes  tarafından  okunabilse..İnanç  çok  önemlidir..

Rush  Üniversitesi  Dekan  Yardımcısı  MURPHY' un  açıklaması  çok  önemli.. Ne  diyor ?  "ALLAH' A İMANIN  EN  ÜSTÜN  BİR  KORUMA  SAYILDIĞI..

Evet;  er  veya  geç  dünya  İMANA  gelecek  !.....
  :!:
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
« Yanıtla #6 : Mart 04, 2010, 10:36:40 ÖÖ »
Evet, bazı psikolog ve psikiyatristlerinde dua terapilerini önerdiği bir gerçektir. Teşekkürler paylaşım için.
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
« Yanıtla #7 : Mart 05, 2010, 08:12:57 ÖÖ »
Üstünbaş abi bu haberi ilk duyduğumda söylediğim şey "Ne hayırlı bir arastırma yapmışlar" :) oldu.. Ben yaziyi araştırıp bulup paylaştım.. Artık okuması kişiye kalmış.. :) Ama herkes okusa mutlu oluruz..Allah herkese bunun farkına vardıymayı nasip eylesin.. :)
Güzel yorumun için teşekkürler.. 

Evet, bazı psikolog ve psikiyatristlerinde dua terapilerini önerdiği bir gerçektir. Teşekkürler paylaşım için.

Keşke terapi için değilde kul olduğumuz için iman etsek..
Artardım bile..
Ve
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..