Gönderen Konu: Sevgili Trabzonspor taraftarları ve Trabzon’a gönül verenler  (Okunma sayısı 1463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı artecaa

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
Bu büyük camiaya 40. yıl dönümünün olduğu şu günlerde yapılanları görüp de yani ah bu günleri de görecek miydik? dememek elde değil.Tamam belki Trabzon’un içine düştüğü bundan önce de çok kötü durumlar olmuştur ama bu günkü durum bi başka bence.Yani eskiden çok olanaksızlıklar filan vardı.Takımın yapabilecekleri de belliydi.Ona rağmen bir sürü başarılar kazanmış bir takımdı.Biz ne devleri Avni Aker de yerle bir ettik.Bu kadar kolaymıydı bir takımın şerefiyle oynamak.
Ben bir üniversite öğrencisiyim ve şu anda Eskişehir’de okuyorum.Her zaman Trabzon’u destekleyen biri olarak bazen benimle dalga geçilmesine bile izin veriyorum.Çünkü buralarda fazla Trabzonlu yok sayılır.Hepsi farklı takımları tutuyor.Tabi bizim başarısızlığımız onların hoşuna gidiyor.Ben doğdum doğalı Trabzonspor şampiyon olamıyor.Tamam ona da bir şey demiyorum da yani ikinci lig takımına elenip kaç yıldır katılamadığımız Avrupa yolculuğuna tekrardan katılamamak çok koyuyor insana.
Herkes Yattarra oynamıyor diyor.Şimdi soruyorum size onu hep ikinci yarı oyuna alıp yada bazen hiç oynatmayıp futboldan dolayısıyla Trabzonspor’dan soğutan Ziya Doğanın ta kendisi değil miydi zaten.İlk geldiği günlerde ne büyük özveri ile oynuyordu hatırlarsınız.Ne maçlar kazandırmıştı takıma.Ben Yattarraya fazla suç bulmuyorum çünkü hep önünü kesti.Hep tercihini ikinci sınıf futbolcuları seçerek kullanan Ziya doğan şimdi ise zorda kalınca Yattarra’dan medet umar hale geldi.Yani taraftar Yattarra diye bağırmasa onu oyuna alacağıda yok ya neyse.Affedersinizde bir yerleri tutuşunca ancak aklı başına geliyor..Bir oyuncuyu o kadar yedek bekletip de sonra hadi bu maçı oyna dersen oda ilk fırsatta seni yüz üstü bırakmaya çalışır.Artık Yattarra Trabzon’dan kurtulmanın yollarını arıyor.Nedeni hep Ziya Doğan ve onun futbol sistemi.Hani yabancılar hani aldığımız o kadar para verdiğimiz yabancılar.Neymiş efendim Musampa form tutamıyormuş.Oynattın mı hiç maçta da form tutacak.İdmanla bu işler olmaz.Futbol sahada oynanır.Ben aşırı milliyetçi biriyim ama yani 10 Türk’le sahaya çıktı geçen maçta.Bu ne yani verdiğimiz paralar yedek beklerken 2.ligden alınmış oyuncuların böyle önemli bir maçta oynatılması bence tam bir intihar ve savurganlık.Ben ziya doğanı beğeniyorum ama onun yıldız karşıtı tutumu ister istemez benim onun için olan düşüncelerimi değiştirdi.Bence Ziya Doğan bir takımı şampiyon yapacak kapasitede değil alınabilecek en büyük skor 2. likti ve onu da Trabzon’un Fatih Tekkeli döneminde başardı.
Yönetimi unuttuğumu sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Başarısızlığın asıl mimarı yönetimdir.Yani Fatih Tekkeyi ne diye sattılar anlamadım ki.Sözde büyük paralar kazandılar satarak.Ya şerefimiz 7 milyon dolardan daha mı az değerliydi.Şimdi keşke o parayı geri verebilsekte o günlere geri dönsek diyorum.Parayı naptılar gittiler bikaç çelimsiz futbolcu aldılar.Hepsini toplasan bir fatih Tekke ediyor mu sizce.Bence yarısı bile etmiyor.Bakın Galatasaray’a  okadar borç var diyorlar ama yinede dünyanın en büyük oyuncularını getiriyolar.Bizim yönetimde risk anlayışı hiç yok.Yıldız olmadan şampiyon olacağını sanıyorsa yanılıyor.Mevcut kadro yeterli değil hala göremedimi olanları. Keşke borçla 20 milyon dolarlık transfer yapsa da bu sene şampiyon olsak.Daha bir şey istemem yani bi 10 yıl daha olamasak şampiyon fazla koymaz ama şimdi çok koyuyor oldu 23 yıl.Yazık bu taraftara.Bakın Galatasaray’a adamların bir sürü borçları var ama kafalarına takıyorlar mı? Çünkü 2 yılda 1 şampiyon oluyorlar.Niye taksınlar daha iyisi can sağlığı yani.Bizse sürünüyoruz  taraftar olarak O kadar kötü duruma düştük ki artık sıradan bir lig takımını yenince bile hayretle seviniyoruz 3 puan aldık diye.
Şimdi herkesi görevine davet ediyorum.Herkes işini yapsın.Yönetim takımı şampiyon yapmanın yollarını bulmakla yükümlüdür.Sayın yönetim uyumayın.Gerçekleri görün ve Trabzon’u şampiyon yapın.Bizde taraftar olarak üstümüze düşeni yapalım.daha duyarlı olalım.sonunda kazanan Trabzonspor olsun YANİ BİZZZZZZZZ
                        Taraftar:   Emre Özmen

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +270/-7
Ynt: Sevgili Trabzonspor taraftarları ve Trabzon’a gönül verenler
« Yanıtla #1 : Temmuz 31, 2007, 11:30:39 ÖS »
cok güzel konulara deginmişsin..bu arada ben de eskişehirde okuyorum..seneye tanısırız inşallh
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı servet-61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +2/-0
« Yanıtla #2 : Ağustos 01, 2007, 12:27:51 ÖS »
taraftarv artık sorun ıstemıyor artık bu takım yıne hırcın savascı ve kafaya oynayan bır takım ıstıyor

Çevrimdışı artecaa

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
« Yanıtla #3 : Ağustos 01, 2007, 09:36:21 ÖS »
evet arkadaşlar bunları tüm içtenliğimle yazdım.valla çok çektik çokk yetmedimi bu kadar çektirdikleri bize