Gönderen Konu: "Bana Jaja gibi bir golcü lazım"  (Okunma sayısı 610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lazrail_67

• Moderator
  • *
  • Rep Puanı: +23/-0
"Bana Jaja gibi bir golcü lazım"
« : Ekim 25, 2010, 12:30:08 ÖS »
Trabzon-G.Birliği maçı sonrası Jaja için başkan Şener'e "Jaja'yı Milli Takım için Türk yapabilir misiniz?" diyen Guus Hiddink'e bordo mavili yönetim, olumlu yanıt verdi. Jaja kabul ederse operasyon başlıyor..

Milli Takım'ın son Avrupa Şampiyonası Grup Eleme maçlarında yaşadığı gol sıkıntısı sonrası başlayan yeni arayışlar , Trabzon'da önceki gün farklı bir boyut kazandı. Yardımcısı Oğuz Çetin ile birlikte Trabzon'a gelen Hiddink, ikinci yarıda oyuna giren ve skordaki dengenin değişmesinde etkin rol oynayan Jaja'ya hayran kaldı. Trabzonspor'un Ukrayna'nın Metalist Kharkiv takımından transfer ettiği Jaja için başkan Sadri Şener'e, Hollandalı teknik adam, "Jaja benim Milli Takım'da görmek istediğim tipte bir futbolcu. Onu Türk yapabilir misiniz? Durumuna bir bakalım. Eğer bu imkan varsa Jaja'dan Milli Takım'da yararlanmak istiyorum" dedi. Başkan Şener de "Konuyu araştıralım. Neden olmasın" diyerek Hiddink'e olumlu bir yanıt verdi. Karabüksporlu Emenike'nin Milli Takım'a kazandırılması için son günlerde devam eden çalışmalara farklı bir boyut da Trabzon'dan geldi. Trabzonspor yönetimi, konuyla ilgili olarak bu hafta çalışmalara başlayacak. Bir yabancının Türk vatandaşı olduktan sonra 5 yıl beklemesi gerekiyor ay yıldızlı forma için.. Fakat daha önce ülkesinin milli takımında oynamayan bir yabancının, Türk futboluna yapacağı katkı göz önünde bulundurularak Bakanlar Kurulu kararı ile hemen Türk Vatandaşı olma şansı var. Jaja daha önce Brezilya Milli Takımı'nın hiçbir kademesinde forma giymediği için isterse, hemen Türk vatandaşı olabilecek.

HİDDİNK NEDEN ARAYIŞTA?
Ay yıldızlı ekipte forma giyen hücum oyuncularımıza bir bakarsak... Halil Altıntop: E.Frankfurt'ta fazla forma şansı bulamıyor. Semih: Fenerbahçe'de Niang ve Alex'in gölgesinde kalıyor. Mevlüt: Sakatlığı nedeniyle sezona iyi başlamadı. Nihat: Beşiktaş taraftarlarınca bile ıslıklanıyor. Özer Hurmacı: Hem Fenerbahçe'de şans bulamıyordu hem de sakatlandı. Arda Turan: Hem sakat hem çalkantılı bir hayatı var. Tuncay Şanlı: Şans bulamadığı için Stoke'dan ayrılmak istiyor. Sercan Yıldırım: Bu sezon istikrarsızlığından kimse memnun değil...