Gönderen Konu: TS Manisa’yı yener mi  (Okunma sayısı 666 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ts_klas_61

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +27/-2
TS Manisa’yı yener mi
« : Ağustos 22, 2009, 03:05:54 ÖÖ »
 TS MANİSAYI YENERMİ

Trabzonspor"un Diyarbakırspor"a yenilmesini olağanüstü sürpriz olarak değerlendiriyorum.

Bu yenilgiye rağmen Bordo Mavililerin oynadığı futbol geçen sezon farklı kazanılan maçlardan bile iyi idi.

Gelişigüzel değil, sağlı sollu organize ataklar geliştirdi. Sivas maçı gibi olmasa da pas yüzdesi yine kötü değildi.

Tek sıkıntı sonuca gidememek.

Rakip üç kez geldi iki gol buldu.

Bu goller de Egemen ile Sylva"nın ikramıydı.

Bir takım ne kadar iyi futbol oynarsa oynasın, atan ile tutanı yetersizse sonuç iyi olmaz.

Trabzonspor"da da sıkıntı atan ile tutandır.

Yani santrafor ile kalecidir.

Oynanan iki maça baktığımız zaman, atılan üç golde de santraforun olmaması, yenilen üç golde de kalecinin yetersizliği net bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Bu gerçek varken yönetimin sezon başından beri sol açık arayışlarına bir anlam veremedim.

Umut Bulut iyi niyetli oynuyor. Mücadele ediyor, koşuyor, pres yapıyor ama golcü için yeterli özellikleri yok.

Kafasına üç gollük orta geldi üçünü de yakın mesafeden üstten auta gönderdi.

Santrafor, öncelikle kafa vurmasını bilecek.

Atılması gereken kolay golleri atacak.

Umut daha çok zor gollerin adamı ama bu zor gollerde her zaman atılamaz.

İşte atılmadığı zaman da kalende iki gol görürüsün ve iyi oynaman da bir işe yaramadan puansız kalırsın

Bu takıma Yattara ile Gökhan Ünal"ın girmesi gol sorununu belki  biraz çözer ama yeterli olacağı kanısında değilim. (Gabriç"i izlemediğim için onunla ilgili değerlendirme yapamıyorum.)

Onun için bir santrafor alınması takımın gücüne önemli güç katar.

Ama kimse bu santrafor için de Fatih Tekke"yi seslendirmesin. Diyarbakır maçının son dakikalarında taraftarların Fatih Tekke tezahüratını çok yanlış buluyorum.

Sezon başından beri Fatih Tekke ismi Bordo Mavili futbolcuları rahatsız etmektedir.

Durum böyle iken hala daha tezahürat yapılması takıma ihanettir.

Evet bir santrafor alınması gerekir ama bunun için Fatih Tekke ismini seslendirmek doğru değil. Bu saatten sonra da Fatih Tekke"nin alınması hiç doğru olmaz.

Bu açıklamaların ardından gelelim Manısa maçına.

Görünen o ki, Trabzonspor geçen sezon olduğu gibi deplasmanlarda daha iyi bir grafik çizecek.

Bu da Avni Aker"i dolduran taraftarları düşündürmelidir.

Çevrimdışı kusadali6109

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +10/-0
  • kuŞaadaLi
Ynt: TS Manisa’yı yener mi
« Yanıtla #1 : Ağustos 22, 2009, 03:16:11 ÖÖ »
İnş ... Ama Golculer ßoyle dewam ederse zor... son 2 macta golleri defans attı ... forwette icrat yok..

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
Ynt: TS Manisa’yı yener mi
« Yanıtla #2 : Ağustos 22, 2009, 03:42:58 ÖÖ »
3 ihtimalli bir maç. Artık Trabzonspor'un hiçbir maçına garanti bakamıyorum. Bu önyargıyı bende oluşturanlara tebrikler!
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..