Gönderen Konu: Of'lu yeteneklerin muhteşem gecesi  (Okunma sayısı 2555 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Of'lu yeteneklerin muhteşem gecesi
« : Haziran 02, 2010, 12:18:57 ÖÖ »
Of Kaymakamlığı tarafından başlatılan ''Yeteneklerimi Keşfediyorum'' projeleriyle eğitim alan öğrenciler, düzenlenen muhteşem final gecesiyle yeteneklerini sundular.

Of Kaymakamlığı'nın ''Yeteneklerimi Keşfediyorum, Ressam Cemal Akyıldız'lar Yetişiyor, Engellieri Aşıyorum, Ben de Yetenekliyim'' projeleriyle Of'taki okullardan seçilen yetenekli öğrenciler yıl boyu aldıkları eğitimlerin ardından düzenlenen yıl sonu gecesinde yeteneklerini sunmanın keyfini yaşadılar.

Müzik ve Resim öğretmenleri tarafından ilçe genelindeki okullar tek tek gezilerek tespit edilen 200 öğrenci yıl boyu yetenekli oldukları alanda eğitim aldılar. Final gecesi de resim sergisi ile start aldı.

Aydıner Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda öğrenciler tarafından hazırlanan resimler davetlilerin beğenisine sunuldu.

Gecenin 2. bölümünde ise müzik şov vardı. Her türlü müzik aletinin kullanıldığı gecede öğrencilerin performansları davetlilerden büyük alkış aldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Of Kaymakamı Tuncay Sonel, ''böyle güzel bir bahar akşamında böylesine güzel bir mekanda sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Marka Of'umuzun marka hayırseverleri var. Bu Kültür Merkezini Of'umuza kazandıran Hayırseverlerimiz Turgut ve Mehmet Aydıner kardeşleri hepinizin huzurunda alkışlamak istiyorum. Karadeniz insanı, bu yörenin kadınları, kızları ve çocukları gerçekten çok çalışkan. Biz devlet olarak onlara imkanları sunmalıyız. İşte az önce resim sergisi açtık. Ne dedik Resam Cemal Akyıldız'lar yetişiyor projesi. Resim öğretmenlerimizin tespit ettiği çocuklarımız kurslara devam ettiler ve bugün onların yaptığı eserleri gördük. Yine ne dedik yeteneklerimizi keşfediyoruz projesi. Bizim 52 köyümüz 7 beldemiz var. Buralarda arkadaşlarımız köy köy okul okul gezerek yetenekli çocuklarımızı keşfettiler. Şimdi bu çocuklarımıza imkan verildiği müddetçe neler yapabildiklerini birazdan göreceğiz. Ben her zaman söylüyorum eğitim birinci önceliğimiz ve eğitime açık çek var. Sayın Miletvekilimizle, Sayın Valimizle, Sayın Belediye Başkanımız ve eğitim camiamız ile birlikte çok güzel işler yapıyoruz'' diye konuştu.

Gecede kemandan kemençeye, sazdan piyanoya, gitara kadar tüm müzik aletlerinin sahne aldığı gecede öğrencilerin performansı davetliler tarafından bol bol alkış aldı.

Final şarkısını tüm çocuklar sahneye çıkarak hep bir ağızdan söylemesi salonda büyük bir coşkunun yaşanmasına neden oldu. Program sonrası Kaymakam Sonel, projede emeği geçen tüm öğretmenleri takdirname belgesi ile ödüllendirdi ve herkese teşekkür etti.

Yoğun katılımın olduğu programa, Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Hacıahmetoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Atıl Çicek, Stajer Kaymakam Ömer Faruk Tuncer, Akçaabat Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müdürü Adnan Yıldız, İl Emniyet Pasaport Şube Müdürü Atilla Ertürk, öğrenciler ve aileleri katıldı.

alıntıdır...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Ynt: Of'lu yeteneklerin muhteşem gecesi
« Yanıtla #1 : Haziran 02, 2010, 08:05:27 ÖÖ »
  :bayrak:                                                                                 :bayrak:

Bu  güzel  projede  emeği  geçen  tüm  öğretmen  ve  yetkililere  yürekten  teşekkür  ediyorum.
 Başarılı  öğrencileri   kutluyorum. Başarılarının  devamını  diliyorum. A. Üstünbaş - HATAY
:ççk: :a48: :ççk: :a48: :ççk: :a48: :ççk: :a48: :ççk: :a48: :ççk: :a48: :ççk: :a48: :ççk: :a48: :ççk: :a48: :a48: :ççk: :a48: :ççk: :a48: :ççk: :a48:
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2010, 08:07:07 ÖÖ Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Ynt: Of'lu yeteneklerin muhteşem gecesi
« Yanıtla #2 : Haziran 02, 2010, 04:00:08 ÖS »
aynı dıleklerde bulunuyorum sizinle.. teşekkürler...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH