Gönderen Konu: Valiye Kızan Trabzonspor'lu Kim  (Okunma sayısı 1175 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ASK61

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +20/-0
Valiye Kızan Trabzonspor'lu Kim
« : Mart 05, 2010, 02:14:48 ÖS »
Trabzonspor tarihinin yaşayan ve kıymeti yeni nesillerce pek bilinmeyen bir prensip adamıdır o... Gözünü budaktan sakınmayan, sistem ve disiplin adamı… Trabzonspor tarihinde futbolculuktan başkanlığa kadar tüm basamaklarda emeği geçmiş bir Trabzonspor sevdalısıdır Özkan Sümer…

1967-68’den itibaren arka arkaya 3 sezon Trabzonspor formasını terleten ender futbolculardan biri olan Sümer, Nisan 1973’de antrenörlük basamağına Genç Takım ile çıkmıştır Trabzonspor’da…

Özkan Sümer’in Trabzonspor tarihine, 1978–79 ve 1980–81 sezonlarında camiaya şampiyonluk sevinci yaşatan efsanelerin hocası sıfatıyla geçmesi, başlı başına bir dev olmasına yetmiştir aslında… Dönemindeki disiplini ve motivasyonu o kadar üst düzeydedir ki, soyunma odasına girip, takımına başarılar dileyecek olan bir Valiye:

“Orası bizim özelimiz, giremezsiniz. Ben sizin vilayetteki odanıza geliyor muyum da siz benim odama geliyorsunuz” diyecek sertliktedir…

Özkan Sümer Trabzonspor tarihine,Altın harflerle adını yazdırdığı o tarihte inanılmaz olanı başarmış ve ilklere damga vurmuştur İstanbul saltanatını yıkan lider Özkan Sümer 1978–79 sezonunda Fenerbahçe ile olaylı bir maç başlamıştı ve Trabzonspor mağlup durumdaydı Taraftar tepkili ortam iyice gerilmişti Fenerbahçe'li Taraftarlarla Trabzonspor'lu taraftarlar arasında büyük bir kavga çıkmıştı hakem Trabzonspor aleyhine bir çok pozisyonda yanlış kararlar veriyor ve iyice ortamı geriyordu devre arası olmuştu ve soyunma odasına Trabzonspor'un efsanesi giriyordu veee

-Neden istediğimiz gibi oynamıyorsunuz
-Hocam hakem hataları taraftar baskısı ve çıkan kavgalar motivasyonumuzu bozdu futbola odaklanamıyoruz
-Sizler gol attınız da hakem hayır mı? dedi ben anlamam taraftardan anlamam hakemden beni hiç biri ilgilendirmez saha içinde olanlar sizlersiniz sahayı yönetende benim taraftar yada hakemler değil,Ya adam gibi çıkıp bu maçı alıcaksınız yada sizi o sahaya taraftar değil ben taraftarın gözleri önünde sizi gömeceğim maçtan sonra iyi oynadık ama kaybettik diye hiç kimse yanıma gelmesin bu maçı kaybedersek hiç bir oyuncum bir daha tesislere gelmesin gerekirse ben çıkar oynarım ama sizi oynatmam eğer takımınızı seviyorsanız bunu ispatlayın bana leyla mecnun aşkını anlattırmayın   

Özkan Sümer, futbol hayatında Milli takım antrenörlüğü de yapmış, hazmedemeyen İstanbul basını başını yemiş, ama o prensiplerinden yine de taviz vermemiştir.

2000 yılında aynı prensip adamı, ateşten bir gömlek giyerek Trabzonspor başkanı olmuştur. “Paralı Başkan” sevdalıları, parası olmayan Özkan Sümer’i hakir görmüş, kulüp tarihine altın harflerle ismi yazılacak bu insanın, geçmiş dönemlerdeki emeğini hiçe sayma acizliğine düşmüştür. Parası olmadığı için eleştirenlere: “Peki parası olanlar nerede?” haklı sorusunu sormayacak kadar da erdem sahibidir Sümer… Uçan kuşa borcu olan, gelirleri temlik edilmiş bir kulübe başkan adayı olma cesaretini gösteremeyen sözüm ona zengin Trabzon sevdalıları! köşe bucak sorumluluktan kaçarken, o taşın altına elini koyma cesaretini gösterecektir..

Popülerliğini yitirmek ve taraftar desteğini kaybetmek pahasına, Trabzonspor’un geleceğini düşünerek 2001–2002 yılında kulübün bütçelerini denkleştirmiş, mahkeme kapılarında Trabzonspor’un parasının peşine düşmüş, harcamaları kısmış ve bir anlamda Trabzonspor’un bugünlerini kurtarmış olan Özkan Sümer, puan sıralamasındaki 14.lük nedeniyle insafsızca eleştirilmiştir.

Siyasetin ve bir başbakanın bile futbolun içine direk katıldığı, çifte standartlı Federasyon kararlarının cirit attığı bir ortamda “Camia başkanı olarak, camiayı en haklı meselede koruyamamanın üzüntüsü içindeyim. Buna vereceğim tek yanıt Trabzonspor Kulübü Başkanlığı’ndan istifa etmektir” diyerek, tüm Türkiye’ye mesaj vermek istemiş, ancak bunu anlayabilecek insanların az olduğu ve Türk futboluna yön verenlerin pislik içinde yaşamayı onursuzluk saymadığını unutmuştur şüphesiz…

4 büyükler içinde stadyumda tel örgülerin kaldırılmasına karar veren, Trabzonspor taraftarının centilmenliğine güvenen ilk futbol adamıdır o. Türk futboluna armağan ettiği sayısız yıldız oyuncu ile alt yapının önderlerinden biridir. Bu nedenle, Başkanlık görevinden sonra Alt Yapı Koordinatörlüğü görevini küçümsemeden kabul edecek kadar makam ve mevki hırsı olmayan Trabzonspor sevdalısıdır Özkan Sümer.

Kıymetini bilenlere selam olsun…

Çevrimdışı ASK61

• Süper Üye
Ynt: Valiye Kızan Trabzonspor'lu Kim
« Yanıtla #1 : Mart 05, 2010, 02:20:53 ÖS »
özkan başkan seni anlaatacak kelimeler bulamıyorum  :ts: takımınızı seviyorsanız ispatlayın bana leyla mecnun aşkını anlattırmayın şu sözleri duyupta fenerbahçeyi en az üç atmayan aşık değildir zaten ve onlarda bunu yaptı  :cem:) parasız diye dalga geçtiler çıkıp o zaman paralı olanlar nerde diye süper bir açıklama yapmıştın valiye hopp valim nereye diyecek kadar da kara sevdalısın sen  :ts: senin için tek bir yorumum var
EN büyük TRABZONSPORLU sensin  :ts: :oley: :traftr: :bm0: :hron:

Çevrimdışı $ıMarık

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +3/-0
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2010, 06:53:36 ÖS »
Muhteşem bişe bu yhaaa

eğer takımınızı seviyorsanız bunu ispatlayın.... bana leyla mecnun aşkını anlattırmayın... bu sözüne bayıldım     

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #3 : Mart 05, 2010, 06:59:52 ÖS »
4 büyükler içinde stadyumda tel örgülerin kaldırılmasına karar veren, Trabzonspor taraftarının centilmenliğine güvenen ilk futbol adamıdır o.

ben bile çok tırsmıştım, ilk maçı tvden korkarak izlemiştim. taraftarını çok iyi tanıyor ve dün de dedim, iyi bir spor adamı...
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı ASK61

• Süper Üye
« Yanıtla #4 : Mart 07, 2010, 12:45:00 ÖÖ »
Onursal başkan olamadı ama ne yaptıysa onuruyla yaptı ihanet içinde olmadı adam gibi adam