Gönderen Konu: vazgeçmeyeceğiz!!  (Okunma sayısı 5613 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +270/-7
vazgeçmeyeceğiz!!
« : Mart 05, 2007, 07:53:32 ÖS »
O zamanlar çok ufağım,Trabzonluluk yada Trabzonsporluluk kavramlarının tam olarak ne olduğunu ya da ne anlama geldiğini fazlada bilmiyorum,ilkokul 2.sınıftayım sorarlarsa Trabzonsporluyum diyorum,diğer çocuklarda fazla bilinçli olmadıkları için onlarda benim Trabzonsporu tutmama fazla içerlemiyorlar,bende onların diğer takımları tutmasına,ancak seneler ilerledikçe,3. sınıf,4.sınıf,5.sınıfta Trabzonsporluyum dediğim zaman çıkmayan sesler,farklı şekillerde çıkıyor...Mesela
-Hahahaha,hamsi,temel,demek Trabzonspor hee,hahahaha
Allah Allah,diyorum kendi kendime,elalem fb,gs,bjk diyo ses yok,biz Trabzon deyince öğretmen dahil herkesde farklı bir bakış,kemençeden tutunda hamsiye kadar elli tane şey sayıyorlar,acaba diyorum bendemi bir anormallik var,yıllar yılları kovalıyor,bazı şeylerin artık daha iyi fakına varıyorum,neden farklı olduğumun mesela,meğerse bu bizim Trabzonspor bunların tekelini 6 kez yıkmış,apoletlerini sökmüş,onların olan bir şeyi 1040 km. öteye taşımış,hal böyle oluncada onlardada Trabzonspora karşı bir anti durum söz konusu olmuş,13 yaşlarındayken bunalımlı bir günümde amcama gidip:

-Yaaa,amca ben bu Trabzonsporun hiç şampiyonluğunu görmedim,artık tutmasammı diyorum,amcam hemen cevabı yapıştırıyor

-Ula oğlum,Türkiyeyi seviymisun
-Evet diyorum
-Peki Atatürk ü seviymusun
-Evet diyorum
-Çanakkale harbuni gördunmi
-Yookkk diyorum
-Peki şimdi ne demek isteduğumi anladunmi
-Hemde çok iyi diyorum

Lise yılları ise bambaşka oluyor,lise 1.sınıftayken şampiyonluğa gidiyoruz,artık bu iş olucak diyorum,herkes bizi destekliyo diyorum,safça ve çocukça,ancak fb maçını kaybettiğimizde gerçekleri anlıyorum,bize sadece fb,gs,bjk düşman değilmiş,basın,medya,devlet vs. ali şen in dahi yıllar sonra itirafta bulunduğu şaibeli bir maçın ardından şampiyonluğumuz gidiyor,o yıl bizimde hatalarımız oluyor tabii ama,yinede bazı gerçekleri artık daha iyi görebiliyorum,bizi kimse sevmiyor...

Günlerden birgün radyoda maçımızı dinliyorum,golu yiyoruz,yanımda 11-12 yaşlarında gsli bir çocuk oturuyor,goooolllll diye bağırıyor,hayrola diyorum,Trabzon gol yedi diyor,eeee sen niye sevindinki siz şampiyonluğa gidiyorsunuz bizlen bi işiniz yok diyorum,o ise bana yok abi ben ondan değil,başka bir şey için sevindim diyor,neymiş mesele diyorum,siz bizi küme düşürmüşsünüz diyor,Allah Allah yahu biz gs yi ne zaman düşürdük diyorum,yok abi diyor Rizeyi düşürmüşsünüz,dahada şaşırıyorum,peki oğlum sen hiç Rizeye gittinmi diyorum,yok diyor,Rize ile Trabzonun birbirine yakınmı peki diyorum,onuda bilmiyor,yani çocuğa Trabzonluların kendi hemşerileri olduğu öğretilmemiş ama Trabzonsporlu olmaması için bir takım bilgiler yerleştirilmiş kafasına...

Bunlanda bitmiyor bize olan nefret,Türkiye maçından sonra neler neler deniyor,Gürcistanın başkenti olmamızdan tutunda,komşularımızın bize aslında pontus demelerine kadar iddaalarda bulunuyor erman efendi ve saz heyeti,ama biz gururlu insanlarız,üç beş çapulcuyla muhattap olmuyoruz,Türkiye avrupa şampiyonasına aday olacak Trabzondan stad konulmuyor,fb ceza alıyor 'başbakan' itiraz ediyor,böyle bir ülkede bizim 6 şampiyonluk almamız sizce mucize değilmi,ancak ne yaparlarsa yapsınlar,kulturumuzle,folklorumuzle,futbol takımımızla ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar,bizler VAZGEÇMEYECEĞİZ

(alıntıdır)
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
Ynt: vazgeçmeyeceğiz!!
« Yanıtla #1 : Mart 05, 2007, 07:58:34 ÖS »
eyvallah toprak ben teşekkür ederim..daha var ama hepsini ard arda koymayayım:)
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı AnGeL

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +181/-3
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2007, 08:12:02 ÖS »
teşekkürler sancakbeyi_61  .,.P .,.P .,.P :-*

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
« Yanıtla #3 : Mart 05, 2007, 08:12:53 ÖS »
ben teşekkür ederim..bir bayanın begenmesi ayrı bir güzellik

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #4 : Mart 05, 2007, 08:19:59 ÖS »
biz gururlu insanlarız,üç beş çapulcuyla muhattap olmuyoruz

kesinlikle doğru kardeş..tşkler..+ rep.. .,.P
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
« Yanıtla #5 : Mart 05, 2007, 08:21:24 ÖS »
teşekkürler kardeş..küllerimizden doğacagız az kaldı..

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #6 : Mart 05, 2007, 08:29:28 ÖS »
biz hiçbirzaman kül olmadık kardeş..sert iklimin mert insanları olarak devam edeceğiz herzaman..bırak isteyen istediğini yapsın..biz sıkı sarılalım gerisi vız gelir tırıs gider :)
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
« Yanıtla #7 : Mart 05, 2007, 08:36:22 ÖS »
çok güzel bir yazı..Paylaştığın için tşkkrler sancakbeyi_61 ellerine sağlık ;)
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..

Çevrimdışı CilginlarAvrupa

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +2/-0
« Yanıtla #8 : Kasım 14, 2009, 02:53:04 ÖS »
amca ile gecen muhabbette yasanilanlari bende yasadim...da bendeki degisikli suydu ki,ben herseyi kendi gözlerimle gördüm...soalsun babam beni öyle bir yetistirmis ki,her alanda bana karsi koyanlara gider yapiyordum...kimsenin altinda kalmiyordum...babam bir cok sey bana ince noktasina kadar anlatmamasina ragmen,babam neleri kast ettigini iyi anliyordum ve bu durumda icimdeki o hinc ile daha cok seyleri kesf ettim...her karsita inat daha cok güclendim ve gercekleri daha iyi anladim...ilk hatirladigim maclardan birisi 96 sezonundaki TS-fb maci,maci evde show tv den naklen izliyordum,yasim henüz 7 ama o heyecani evde tüm ailemle yasiyordum,abdullahin attigi o gol hala gözümün önünde ve uLan diyordum sampiyon olacazmi???cünkü büyük bir heyecan ve büyük bir korku vardi icimde,abdullahin bizim abilerin yanina kosup ölürcesine sevinci,güclerime güc katiyordu adeta...olmadi cok agladim o gece...niye agladimigi ozaman sorsalar,yenildik ondan agliyorum diyecektim,sampiyonluk gitmis falan takmazdim,nede olsa ilk sorunum yenildik,hemde gicik oldugum renklere...bu zamanlar bu gencin icinde gidere giderlik yapmak atara atarlik yapma huyu basladi...

diger cocugun gol sevincine gelirsek...öncelikle sunu belitim...her gün ugradigim teskilatta bir kücük cocuk var ve o cocugun yas 14 ve bu cocuk GaySenin 90li yillarda baslayip günümüze kadar süren bütün sampiyonluklarini gördü...ona bakip acikcasi gülüyorum...
bu konunun icersindede RIZE olayina yada TRABZONUMUN cevresinde bulunan diger komsu sehirlere bakarsak...yazik diyorum...ultrAslan (GaySe Taraftar Grubunun) en güclü kollarindan birisi GÜMÜSHANEdedir...RIZE desen bizlere ZIT...yok küme düsürülme olaylari falan...millet agzina sakiz almis cigniyor...nerede üretildigini ve amacinin ne oldugunu arastiran yok...bunlarda bilinmis uzun ve bos hikayeler,yine bunlar inat devam diyoruz...

GELELIM son deginilen konuya...
Biz gurbet elde ALMANYAda yasayan türkler olarak,AVRUPALI TÜRKLER olarak,her alanda bir cok kardesimle birlikte TÜRKÜN TÜRKTEN BASKA DOSTU YOKTUR deriz...yasadiklarimiz bizi bunu söylemeye zorluyor...ve buradaki yasamimiz bu yani...
ama VATANimda bunu söylemek mümkün olmuyor...evet is oraya gelince TRABZONLULAR gibisi yoktur...VATANinini korurlar...falan...dogru altina imzamida atarim ama is futbola gelince,birakin Futbolu ondan önce bagzi yurt icini karistirmaya calisanlar TRABZONUMU sevmez...bu durumdada TRABZONLUNUN TRABZONLUDAN BASKA DOSTU YOKMUS yurdumda diyoruz...

HERSEY KARSIN

TTT=Türküm,Trabzonluyum,Trabzonsporluyum

bizim yapimiz,bizimi gücümüz,bizim birligimiz

var oldukca alayi gelse bize birsey yapamaz

bizim durusumuz o güzel yurduma laik oldugu sürece ve pes etmeme ruhu var oldukca icimizde

elalem istedigini desin,yazsin,cizsin bize islemez...

;) atara atar,gidere gider,burasi TRABZON bize CIL61NLAR derler ;)

saygilar
« Son Düzenleme: Kasım 14, 2009, 02:56:53 ÖS Gönderen: CilginlarAvrupa »
CILGINLAR AVRUPA
Bize Her Yer Trabzon

Çevrimdışı sondurak61

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
« Yanıtla #9 : Kasım 14, 2009, 03:03:59 ÖS »
SANCAK BEY BEN SENI NERDEN TANIYORUM

Çevrimdışı oflu enes

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +65/-0
  • الله اكبر
« Yanıtla #10 : Ocak 25, 2010, 08:36:08 ÖS »
biz pontus isek sizler Bizans sınız!!!
لَا إِلٰهَ إِلَّا الله مُحَمَّدٌ رَسُولُ الله

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #11 : Nisan 26, 2010, 07:01:02 ÖS »
vay ne yaz imiş hep düşünüpde sıralayamadıklarımızı dile getirmiş güzel yurdum da birçok insanın ts ye sempati duyduğunu biliyorz fakat tepki ve hor görülmekten çekiniyrlar fakat bilmiyrlarki tsli olmak bir onurdur işte herkes bu güzellıkle onurlanamıyorr  :)

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #12 : Nisan 26, 2010, 11:12:44 ÖS »
vay ne yaz imiş hep düşünüpde sıralayamadıklarımızı dile getirmiş güzel yurdum da birçok insanın ts ye sempati duyduğunu biliyorz fakat tepki ve hor görülmekten çekiniyrlar fakat bilmiyrlarki tsli olmak bir onurdur işte herkes bu güzellıkle onurlanamıyorr  :)

güzeliz ve özeliz bunuda kimseye anlatma gereği duymayız, farkımız da tarzımız :)