Gönderen Konu: Sera Gölü Resimleri  (Okunma sayısı 7469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gül-can

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +85/-1
Sera Gölü Resimleri
« : Aralık 27, 2008, 05:51:24 ÖS »

Trabzon'un batısındaki Sera deresi üzerinde,Yıldızlı Beldesi sınırları içerisinde kıyıdan 1 km içerde bulunmaktadır.Dağ yamacının,20 şubat 1950'de kayması ile oluşan baraj gölüdür.Göl Akçaabat'ın Sera bucağında ve Akçaabat yolundan 4-5 km içeridedir.Barajın arkasında vadi boyunca 4 km.lik bir uzunluk gösterir.Genişliği 150-200 m arasında değişir.Gölü oluşturan toprak baraj,oluştuğu tarihten bu yana aşındığı için su yüzeyi yavaş yavaş azalmaktadır.

Akçaabat merkezinden 5 kilometre uzaklıkta bulunan Sera  Gölünün genişliği 150-200 metre, uzunluğu ise yaklaşık 4  kilometredir.

1950'  yılında oluşan ve bir set gölü  olan Sera  Gölü; Trabzon'dan ilçeye girişte Yıldızlı Beldesi sınırları içerisinde bulunan ve  Akçaabat'ın doğal güzelliği ile bilinen turizm yerlerinden biridir

Trabzon Sera gölü:Heyelan sonucu oluşmuş minik bir göl

Trabzon'un Akçaabat ilçesi sınırlarında bulunan Sera Gölü, 1950li yıllarda, toprak kayması sonucu oluşmuş doğa harikası bir göl ... Etraf öylesine yeşil ki, göl, mavi olmaya fırsat bulamamış ve zümrüt rengini almış.

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
Ynt: Sera Gölü Resimleri
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2008, 05:52:37 ÖS »
çok güzel bir paylaşım ve tanıtım olmuş. elinize sağlık. hiç gitmemiştim buraya. güzel bir yermiş.
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +434/-11
  • Denizin en nadide armağanı!..
Ynt: Sera Gölü Resimleri
« Yanıtla #2 : Aralık 27, 2008, 08:06:57 ÖS »
Heyt be yeşiline vurulduğum.. Hastayım bu göle :D ama sadece resimlerden :( daha gitmek nasip olmadı :S inş. giderim bende burayı kendi çektiklerimi eklerim.. Teşekkürler.. bazıları hatalı ama olanlar bile yetti..
Eskiden yeterdim kendime,
Artardım bile..
Şimdi ne yapsam nafile! ...
Ve
Kim demiş 'can eskimez' diye
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Çevrimdışı 61karagoz

• Banned
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0