Gönderen Konu: Sizce Karadeniz Müziğini En İyi Kim Tanıtıyor ?  (Okunma sayısı 18119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blackseastorm

• Banned
  • *
  • Rep Puanı: +50/-1
  • Ne Mutlu Türküm Diyene
Sizce Karadeniz Müziğini En İyi Kim Tanıtıyor ?
« : Mart 03, 2007, 10:36:26 ÖS »
BENCE KARADENİZ MÜZİĞİNİ EN İYİ TANITAN BİR ÇOĞU VAR AMA BEN SADECE İÇLERİNDEN 3 TANESİNİ SİZE YANSITTIM ,KAZIM KOYUNCU (HER ZAMAN KALBİMİZDE OLUCAK) VOLKAN KONAK , FUAT SAKA

« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2007, 06:50:29 ÖÖ Gönderen: blackseastorm »
Biz Karadeniz ' in asi çocuğunu kaybetmedik . Biz Kazım ' ı , yani Karadeniz ' in hırçın çocuğunu notaların sonsuzluğuna uğurladık . Ve Köroğlu , Dadaloğlu , Aşık Veysel gibi kuşaktan kuşağa yaşayacak , yaşatacağız . Sen Bizimlesin Kazım....

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +270/-7
Ynt: Sizce Karadeniz Müziğini En İyi Kim Tanıtıyor ?
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2007, 01:06:43 ÖÖ »
evet zafer haklısın.mesela altan civelekı cok begenırım..burda önemli olan ayrım yapmadan müzigimize sahıp cıkmak..gerçi bunu ülkemızde en iyi yapan yöre de biziz..ama müzigimizi pop disko havasına sokanlara sinir oluyorum
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı tsira

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +2/-0
  • DÜnyada Bir Yerdeyim..
« Yanıtla #2 : Mart 07, 2007, 08:37:35 ÖS »
SOn yıllarda Karadeniz Müziğinin yerini artık yavaş yavaş pop müziği almaya başladı..Kemençe artık figür olarak gösterilir oldu..Ama buna karşı olan sanatçılarımız da var..Kazım KOyuncu yaşadığıu süre içinde hep yok olmaya yüz tutmuş kültürümüzü yaşatmaya çalıştı ve başarılı oldu da bence.Yaşasaydı daha yapacağı çok şey wardı ama :( :(..En ii Kazım Abi temsil etti kesinlikle..sonra Volkan Konak - Birol Topaloğlu - Fuat Saka Ve Gökhan Bİrben gelir benim için..Tabiki bu cvbım gerçek karadeniz müziği için..Ayrıca Sait uçar da eskisi gibi olsa onuda bu gruba eklerdim ama o da malesef kemençenin figüran olarak kullanıldığı akımın savunucularından oldu..dostlukla...

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #3 : Mart 07, 2007, 10:20:31 ÖS »
özünü unutmadan herzaman sanat yapmaya çalışan gerçek sanatçılarımız bunlar..bu isimler arasında seçim yapmak kendi adıma imkansız..ortak noktaları Trabzonspor aşkı ve sevdası..Kazım Koyuncu'nun tulum sesinden, Volkan Konak'ın asi yapısına kadar gerçek sanatçılarımız..arkadaşlarımında değindiği gibi arka planlarda kalan emekçileride unutmamak gerekir.. .,.P .,.P .,.P
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı lazcaptan

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +14/-0
  • t4A1'lİ mAnyAxs
« Yanıtla #4 : Mart 08, 2007, 12:34:30 ÖÖ »
zafer abiye katiyen katılıyorum çünkü çok büyük isimlerdir... seçim yapılamaz

Çevrimdışı lazcaptan

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +14/-0
  • t4A1'lİ mAnyAxs
« Yanıtla #5 : Mart 08, 2007, 12:42:07 ÖÖ »
 #F :-* :sr: \mr

Çevrimdışı genç_lazkopat

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
« Yanıtla #6 : Nisan 22, 2007, 06:11:29 ÖS »
 .,.P #F \> <> \mr \up \)

Çevrimdışı anderolsun_61

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 30, 2007, 06:25:24 ÖS »
Bu söyleyen kişilerin okadar da bizim müziğimizi tanıttığını düşünmüyorum bunu önümüze bakarak anlamak kolay
daha çok batının etkisi altında kalan pop içeriğiyle, batı enstrumanlarıyla temel oluşturan çok kişiye ulaşma sevdasından ibaret oysa en güzel eserleri ise eski türkülerimizi alıp derlemeleri olarak kalabilecek... Eski diye bildiğimiz yan son 50 yılın kemençecileri ise arabeskte kalmış kemençeyi arabeskleştirmiş bir haldeler...
Oysa nerde Maçkalı Hasan Tunçlar ah nerde bizim Hüseyin Dilaver lerimiz ahlar benim olsun nerde Halik Kodalak lar nerde kemençeyi hem doğru çalan hemde Türk Müziği temelinden koparmayıp türkülerimizin sahipleri nerde.. Üzülerek söylemeliyim ki rahmetle anıyoruz hala onları...
Yenilerede başarılar ama özümüzden kopmadıkları sürece birşeyler yapabilceklerini düşünüyorum...
Bunları okuyan siz arkdaşlarada saygılarla....

Çevrimdışı servet-61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +2/-0
« Yanıtla #8 : Ağustos 01, 2007, 04:25:42 ÖS »
dogru burdan kımı sececeksın
cogunlukla tanınmayan bır karatas var mesela ama neyse

Çevrimdışı sevgi12

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 10, 2008, 01:01:48 ÖS »
bence mehmet yılmaz   volkan konak

Çevrimdışı Sibel__61

• Aktif Üye
  • **
« Yanıtla #10 : Mart 23, 2008, 12:42:28 ÖS »
1.-Volkan Konak
2.-Kazim Koyuncu(Allah gani gani Rahmet eglesin)
3.-Fuat Saka
4.-Erkan Ocakli
5.-Ismail Türüt
6.-Mehmet Akyildiz
7.-Recebum
8.-Cimilli Ibo
9.-Hüseyin Bicak
.... daha desem`mi :P                                 
                    saka maka bi yana hepsinin yeri ayri ama bencede ilk 3ü(VOLKAN KONAK;KAZIM KOYUNCU;FUAT SAKA)cok baska :svm: :999:
Farkimiz Tarzimiz TRABZON`lu olmamiz . . .

Çevrimdışı tiki_cocuk

• Yeni Üye
  • *
Sizce Karadeniz Müziğini En İyi Kim Tanıtıyor ?
« Yanıtla #11 : Nisan 21, 2008, 04:59:06 ÖS »
merhaba arkadaşlar;

ben kazım koyuncuyu vefatından sonra tanıdım ve ondan sonra ismini duymaya başladım.volkan konak da iyi bir sanatçı ama tam anlamıyla karadeniz müziği yapmıyor bence batı müziğiyle karıştırıyor.Fuat saka özgün takılmayı çok seviyor ama parçalarıda fena sayılmaz.ZAFER arkadaşımızında dediği gibi arka planda çok daha iyileri var bence mesela ismail türütte sözde karadeniz müziği yapıyor ama ondada batı müziği hakim olmuş.bir adnan yılmaz,mustafa topaloğlu,sait uçar,ismail türüt bunların eski kasetlerinde dikkat edin herzaman kemençe hakim.ama şimdi hepsi değişti.ben mesela hayri yaşar karagülle hayranıyım kimi zaman oda aralara sıkıştırıyor ancak yine çok süper ahmet akyüz var ismail cumhur var sade bir kemençe kullanıyorlar.tabi herkesin görüşü ayrı saygı duyarız.hayırlı günler :ts:

Çevrimdışı karadeniz61

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +75/-2
  • TRABZ10..VAKFIKE1..
« Yanıtla #12 : Nisan 21, 2008, 05:07:24 ÖS »
hepsini çok severim ama volkan konak kazım koyuncu recebim basta gelir