Gönderen Konu: Sevgi nasıl yaşasın?  (Okunma sayısı 2428 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
Sevgi nasıl yaşasın?
« : Aralık 17, 2010, 09:08:13 ÖÖ »
Bir çok insan sever, ama sevgileri zehirlerle çok fazla kirlenmiştir. Nefretle, kinle, öfkeyle,tahakkümle… sevgisini bin bir zehir çevreler. Sevgi narin bir şeydir. Öfkeyi,nefreti,,kıskançlığı, tahakkümü bir düşün . Sevgi nasıl yaşasın?
İlk olarak insanlar kafaya taşınır ve kalbi unuturlar- bunlar çoğunluktadır. Sonra hala biraz...cık kalpte yaşayan bir azınlık vardır. Fakat o azınlık başka bir hata yapar:Sevginin küçük ışığı kıskançlık,nefret, öfke ve bin zehirle çevrelenmiştir O zaman bütün yolculuk acılaşır. Sana söyledim,sevgi cennet ve cehennem arasındaki merdivendir, fakat merdiven daima iki yönlü bir şeydir; yukarı da çıkabilirsin, aşağı da inebilirsin. Zehirler varsa, merdiven seni aşağı indirir.- cehenneme girersin, cennete değil. Bir melodiye erişmek yerine, yaşamın tiksindirici bir gürültüye- çekişmeli, trafik gürültüsü ; sadece çıldırtıcı bir gürültü- hiçbir uyumun olmadığı bir gürültü kalabalığına dönüşür. Deliliğin sınırında duracaksın.
O zaman hatırlanması gereken şey; Zehirlerini bala dönüştürmeyi öğren. Bunlar nasıl dönüştürülür? Çok basit bir işlem vardır. Aslında , buna dönüşüm demek doğru değildir, çünkü bir şey yapılmaz; sadece sabır gerekir. Bu sana söylediğim en büyük sırlardan bir tanesi. Dene: Öfke geldiğinde, hiçbir şey yapman gerekmiyor, sadece sessizce otur ve onu izle. Ona karşı gelme, onun tarafında olma. Onunla işbirliği yapma, onu bastırma. Sadece izle, sabırlı ol, neler olduğunu gör…. bırak yükselsin.
Bir şey hatırla: Öfke anında hiçbir şey yapma- bekle. Sadece biraz zaman ver ve bekle… şaşıracaksın. Bir gün yeterince bekleyebilirsen, öfkenin kendiliğinden merhamete dönüştüğünü anlayacaksın. Bu bir tekerlektir; kendi kendine döner – sen acele ediyorsun. Tıpkı, biraz bekleyebilirsen gecenin gündüze dönmesi gibi, aynı şekilde biraz bekleyebilirsen, öfke de merhamete dönüşür. Aynı enerji .. – sadece ona sabır eklenmesi gerekir, başka bir şey değil. Bunu dene.
Bir şey hatırla: Zehir sana hükmetmeye başladığında, ruh halinde asla bir değişiklik yapma; sadece bekle. Zehir ötekine dönüşmeye başladığı zaman… Bu yaşamın kanunlarından bir tanesidir: Her şey sürekli ötekine dönüşür.
(*_*)"Insanda yoksa edep,neylesin medrese mektep.Okusa,alim olsa,yine merkep,yine merkep!"

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
Ynt: Sevgi nasıl yaşasın?
« Yanıtla #1 : Aralık 17, 2010, 10:31:21 ÖÖ »
Zehir sana hükmetmeye başladığında, ruh halinde asla bir değişiklik yapma; sadece bekle. Zehir ötekine dönüşmeye başladığı zaman… Bu yaşamın kanunlarından bir tanesidir: Her şey sürekli ötekine dönüşür.

tşkler, çok hoş bir yazı...
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
« Yanıtla #2 : Aralık 17, 2010, 10:37:20 ÖÖ »
   :bayrak:  SABIR  İNSANI  HUZURA  KAVUŞTURUR  !.. SABIRLI  OLALIM....  :!:

Çok  güzel  bir  yazı. Keşke  herkes  okuyabilse... Teşekkürler !!..

"Sevginin küçük ışığı kıskançlık,nefret, öfke ve bin zehirle çevrelenmiştir O zaman bütün yolculuk acılaşır. Sana söyledim,sevgi cennet ve cehennem arasındaki merdivendir, fakat merdiven daima iki yönlü bir şeydir; yukarı da çıkabilirsin, aşağı da inebilirsin. Zehirler varsa, merdiven seni aşağı indirir.- cehenneme girersin, cennete değil. Bir melodiye erişmek yerine, yaşamın tiksindirici bir gürültüye- çekişmeli, trafik gürültüsü ; sadece çıldırtıcı bir gürültü- hiçbir uyumun olmadığı bir gürültü kalabalığına dönüşür. Deliliğin sınırında duracaksın.
O zaman hatırlanması gereken şey; Zehirlerini bala dönüştürmeyi öğren. Bunlar nasıl dönüştürülür? Çok basit bir işlem vardır. Aslında , buna dönüşüm demek doğru değildir, çünkü bir şey yapılmaz; sadece sabır gerekir. Bu sana söylediğim en büyük sırlardan bir tanesi. Dene: Öfke geldiğinde, hiçbir şey yapman gerekmiyor, sadece sessizce otur ve onu izle. Ona karşı gelme, onun tarafında olma. Onunla işbirliği yapma, onu bastırma. Sadece izle, sabırlı ol, neler olduğunu gör…. "
« Son Düzenleme: Aralık 17, 2010, 10:39:14 ÖÖ Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
« Yanıtla #3 : Aralık 17, 2010, 11:10:39 ÖÖ »
rica ederimm ben teşekkür ederim beğendiğiniz  :çiçk:için
(*_*)"Insanda yoksa edep,neylesin medrese mektep.Okusa,alim olsa,yine merkep,yine merkep!"

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #4 : Aralık 17, 2010, 01:42:07 ÖS »
teşekkürler berceste gayet guzel ve bir o kadar manidar bir paylaşım...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
« Yanıtla #5 : Aralık 17, 2010, 02:27:28 ÖS »
 :)Yaşamımda ilerlememe engel olan, yaşam amacıma hizmet etmeyen, tüm duygularımı düşüncelerimi, inançlarımı, kalıplarımı, korkularımı, endişelerimi, tutunmalarımı, dirençlerimi, beklentilerimi, sınırlamalarımı ve kurallarımı, geçmişimi şimdi sevgi ve saygıyla bırakmaya niyet ediyorum, bırakmak için kendime izin veriyorum... Şimdi bırakıyorum....

Ben sevgide kalmayı seçiyorum, sevgi dolu insanlarla sevgi dolu deneyimler yaşamayı seçiyorum... Yeniyi hayatıma sevgiyle kabule ediyorum deyin ve yeni güne böyle başlayın...

Seçim yapın... Her gününüzü yeni baştan sevgiyle yaratırken sorun kendinize:

Bugün neyi bırakmalıyım?

Bıraktığınız her duygunuzla tekrar yüzleşirseniz, karşınıza tekrar gelirse sadece sevgiyle bakın o duyguya... Ben seni bıraktım... Sen geçmişte kaldın... deyin..

Gerçek potansiyelinizle kim olduğunuzun farkındalığıyla yaşamınızı keyifle mutlulukla yaşamak istiyorsanız inancınızı koruyun... Kendinize, yaşama, akışa güvenin... Değişimlere güvenin... Cesaretle adım atın... Bırakın, her şeyi bırakın... Siz sadece bir adım atacaksınız evren sizi on adımla destekleyecek...

Gerçek şu ki... Sizden başka kimse sizin hayatınızı iyileştiremez...

Sevgi olun, güven olun,huzur olun, mutluluk olun... Bıraktıkça, özgürleştikçe özünüzde var olan bütün bu güzel duygular gerçek anlamlarıyla yaşamınızda var olacak... Akışta olmanın keyfine bir kere vardınız mı bir daha asla vazgeçemeyeceksiniz... Her şey tüm mükemmelliğiyle size akmaya başlayacak... Özgürleşecek... Mutluluğu bulacaksınız...

Bugüne kadar hep dışarıda aramış olduğunuz mutluluk içinizde ve sizinle akmak için sizden izin bekliyor... İzin verin yeniye... Yeni, sevgiyle girsin hayatınıza... Direnç göstererek yaşamanız gereken mutluluğu geciktirmeyin... Uzatmayın zamanı...

Hayatımız kıyısından köşesinden tutularak yaşanacak bir hayat değil... Korkmayın dolu dolu hayatın tam içinde var olarak mutlulukla yaşayın... Neşeyle bu yaşamın keyfini çıkarın...

Şimdi kışın getirmiş olduğu tüm güzelliğin ve değişimlerin keyfini çıkarın... Işığınızın ve sevginizin tüm yaşamınızı aydınlatması dileklerimle...

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #6 : Aralık 17, 2010, 02:29:54 ÖS »
güzel dileklerınız ve bu guzel paylaşımınız için teşekkürler...

"Gerçek şu ki... Sizden başka kimse sizin hayatınızı iyileştiremez..."  :hıhı:  \up
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
« Yanıtla #7 : Aralık 17, 2010, 02:39:38 ÖS »
Yaşam bize vermiş olduğu mesajları duymamazlıktan geliyor, görmüyor ve ret ediyoruz...

Gibi yaparak yaşıyoruz... Mutlu gibi, zengin gibi, sorun yok gibi, her şey yolunda gibi, inançlı gibi, güçlü gibi... Sorun olarak görülen hiçbir şeyi çözmüyor üstünü örtüyoruz... Ama zaman geliyor üstü örtülen her şey tek tek ortaya çıkıyor... Yaşamı, insanları, olayları kontrol etmek her şeyi kendi istediğimiz şekle sokmak için o kadar çok mesai harcıyoruz ki yaşamın neresinde olduğumuzu ne istediğimizi yaşamımızda hangi noktayı iyileştirmemiz gerektiğini göremiyoruz... Gerçeklerle yüzleşmek, kim olduğumuzu bilmek ağır ve zor geliyor... Şikayet edilen hayata devam etmek daha kolay geliyor...

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #8 : Aralık 23, 2010, 07:46:13 ÖS »
çok güzel bir paylaşım emeğine sağlık..  :-*

Tıpkı gecenin gündüze dönmesi gibi herşey sürekli ötekine dönüşür..

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı berceste

• Süper Üye
« Yanıtla #9 : Şubat 08, 2011, 12:20:00 ÖÖ »
 :)

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #10 : Şubat 12, 2011, 08:03:04 ÖS »
evet herşey dönüşüyor ötekini sevgide zaman zaman..

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...