Gönderen Konu: türban yasağı kalkmalı mı?  (Okunma sayısı 8171 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
Ynt: türban yasağı kalkmalı mı?
« Yanıtla #26 : Mart 26, 2011, 04:03:16 ÖS »
Konunun tam anlamıyla dışında yorumlar konunun esası üniversitedeki yasak kalkmalımı değilmi ne kamusal alanımız ne meclismiz kaldı tartşmadığımız emre şu cümlelerini anlayamadım..

kullanılan başörtünün sürekli olarak siyasi bir amaç güderek dini sömürme haline getirildiğini vurgulamışsın baş örtü üzerinden sömürü yapanların çoğu erkek bunuda bilelim artı siyasi bir obje ne demek türbanlı siyasetçi olamazmı başı kapalı ise mutlaka siyasi bir eylemçimidir, bunun yanı sıra üni. gitmek isteyen sadece inançının gereksinimi olarak başını kapatan insanlara bu sözler ciddi bir haksızlık olur nasıl bir bakışa sahibiz bizki üni. başı kapalımı tamm bu eylem işte dimeye hazırız sanki empati yapmıyoruz insan yaşamadığını bilemez anlayamaz sadece anladığını zanneder..

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı emrecan

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
« Yanıtla #27 : Mart 26, 2011, 04:38:20 ÖS »
Benim yazdıklarımı ya anlamıyorsunuz yada anlamak istemek işinize gelmiyor... ben türbanın hem siyasi hemde dini yönden belli kesimler tarafından kullanılarak, menfaat elde edilmek istendiğini bi türlü anlatamadım...

Çevrimdışı emrecan

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
« Yanıtla #28 : Mart 26, 2011, 04:46:31 ÖS »
Konunun tam anlamıyla dışında yorumlar konunun esası üniversitedeki yasak kalkmalımı değilmi ne kamusal alanımız ne meclismiz kaldı tartşmadığımız emre şu cümlelerini anlayamadım..

Türban Sorunu sadece üniversitede yasağın kalkması değildir..... böle bi sorun varsaki var... her alanda sorunun çözülmesi gerekmektedir...
« Son Düzenleme: Mart 26, 2011, 04:48:10 ÖS Gönderen: emrecan »

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #29 : Mart 26, 2011, 09:02:12 ÖS »
aradaki konuları kim sildi ve neden?
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***