Gönderen Konu: türban yasağı kalkmalı mı?  (Okunma sayısı 8162 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrecan

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
Ynt: türban yasağı kalkmalı mı?
« Yanıtla #13 : Şubat 01, 2011, 02:20:38 ÖS »
Bakın Olaya tek yönlü bakıyorsunuz.... tamam türbanlı arkadaşlar zorluk çekiyor ama bunun siyasi bir rant olarak kullanıldığında unutmayın.... ben ne başı bağlı insanlar görüyorum başları kapalı başka yereri açık.... eğer dini yaşıyacaksan usulune göre yaşamak lazım... başları bağlı başka yerlerini açan arkadaşların gösteriş ve çalımdan başka düşüncesi yoktur...  Kimse bana gazel okumasın!!!!

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #14 : Şubat 01, 2011, 07:06:39 ÖS »
bu konunun farklı yerlere kaymaması adına 1-2 şey söylemek istiyorum;

üniversiteler için türban kalkabilir ama bunu şu anda kimse istemiyor bence de siyasi olarak. aksi halde yüksek mahkemelerin yapısını birkaç haftada değiştiren siyasi irade için 1 hafta almaz üniversitelere türbanla girilmesi...
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #15 : Şubat 06, 2011, 12:43:47 ÖS »
Bakın Olaya tek yönlü bakıyorsunuz.... tamam türbanlı arkadaşlar zorluk çekiyor ama bunun siyasi bir rant olarak kullanıldığında unutmayın.... ben ne başı bağlı insanlar görüyorum başları kapalı başka yereri açık.... eğer dini yaşıyacaksan usulune göre yaşamak lazım... başları bağlı başka yerlerini açan arkadaşların gösteriş ve çalımdan başka düşüncesi yoktur...  Kimse bana gazel okumasın!!!!

olaya tek yönlü bakıyorsunuz cümlesini yazının devamı tam anlamıyla açıklığa kavuşturmamış yada yeterli değil, bu konudaki birçok kişinin yada örgütlerin burdan siyasi rant çıkarmaya çalıştıklarını hepimiz biliyoruz bunun artık birçok kişi farkında, hatta bu aşamada küçücük çocukları bile bir kalıba sokmaya çalışanlar oluyor bunlar dar  beyinli insanlar. Ama kimin dini ne kadar yaşadığı bizi ilgilendirmezki az müslüman çok müslüman olmaz neyi nasıl yada ne kadar yaşayacağına kendi karar verir kişilerin, bunların sıkıntısını yaşayan insanlar olarak bu durum ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkıyor, hayati bir durum ya madem olaya tek yönlü bakmıyoruz empati yapalım başın kapalı diye gidemiyorsun alternatifi yok giremiyorsun, eğitim hakkın elinden alınıyor birde olaya bu yönlü baksak zaten konunun esası bu..

Zaman lazım fazla yorum kaldırmayan bir konu hayırlısı..

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
« Yanıtla #16 : Mart 25, 2011, 06:08:57 ÖS »

Bunun nasıl bir rant olduğunu anlayamadım.18 yaşımı geçtiğimden beri kanunlar bana siyasi anlamda her türlü hakkı veriyor. Keza ben okulumda başörtülü kızların neler çektiğini biliyorum.( Şunu da söyliyeyim türbanlı değilim.) Yaşın kaç bilmiyorum ama sana, benim okuluma gelip nelerin siyasete rant olarak kullanıldığını görmeni tavsiye ederim.Onların yanında başörtüsü nedir ki... ;)
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı emrecan

• Premium Üye
« Yanıtla #17 : Mart 26, 2011, 09:41:10 ÖÖ »

Bunun nasıl bir rant olduğunu anlayamadım.18 yaşımı geçtiğimden beri kanunlar bana siyasi anlamda her türlü hakkı veriyor. Keza ben okulumda başörtülü kızların neler çektiğini biliyorum.( Şunu da söyliyeyim türbanlı değilim.) Yaşın kaç bilmiyorum ama sana, benim okuluma gelip nelerin siyasete rant olarak kullanıldığını görmeni tavsiye ederim.Onların yanında başörtüsü nedir ki... ;)

bak güzel kardeşim.. sen siyasi oturum yada haber izlemiyorsun.... sana tavsiyem bi izle hele şu seçim arifesinde meydanlar türbanla alakalı ne konular çıkaçak... o zaman nasıl bir rantta kullanıldığını anlarsın...

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #18 : Mart 26, 2011, 02:01:05 ÖS »
Meydanlarda kullananlar başörtüsü takan bayanlar değil. Bunu da yapan siyasetçi erkeklerdir. Burda bayanların suçu ne? Sen de bak güzel kardeşim ben nete girip face'de takılanlardan değilim.Hem izliyorum, hem de takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi gibi siyasetin hiç eksik olmadığı bir okulda 4 yıldır okuyorum. ;)
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı emrecan

• Premium Üye
« Yanıtla #19 : Mart 26, 2011, 02:23:58 ÖS »
Meydanlarda kullananlar başörtüsü takan bayanlar değil. Bunu da yapan siyasetçi erkeklerdir. Burda bayanların suçu ne? Sen de bak güzel kardeşim ben nete girip face'de takılanlardan değilim.Hem izliyorum, hem de takip ediyorum. İstanbul Üniversitesi gibi siyasetin hiç eksik olmadığı bir okulda 4 yıldır okuyorum. ;)

Nerede Okuduğunun bir önemi yok... iyi gözlem yapamamışsın.... Hiçbir siyasi oluşum turban olayının bitmesini istemez bu partide olur başka bir kuruluşta... türkiyeninin %75 i müslüman ve bu çoğunluğudu dini istismar ederek kullanıyorlar... Bak güzel kardeşim herkes giyiminde özgüt olmalıdır... ama burda kullanılan türban hem siyasi obje olaeak hemde din ismarı olarak kullanılmaktadır bilmem anlatabildim mi!!!!

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #20 : Mart 26, 2011, 02:29:36 ÖS »
Anlatamadın  ;) Anlatamazsın da... Çünkü sen hiç başörtüsü takmadın; takmak zorunda kalmadın. Bunun getirdiği sıkıntıları hiç yaşamadın. Tek katıldığım cümlen: "herkes giyiminde özgür olmalıdır... Bence de... ;) Bu arada gözlem konusuna gelince; beni hiç tanımıyorsun. Tanısaydın yanıldığını anlardın. :)

Çevrimdışı emrecan

• Premium Üye
« Yanıtla #21 : Mart 26, 2011, 02:35:36 ÖS »
Anlatamadın  ;) Anlatamazsın da... Çünkü sen hiç başörtüsü takmadın; takmak zorunda kalmadın. Bunun getirdiği sıkıntıları hiç yaşamadın. Tek katıldığım cümlen: "herkes giyiminde özgür olmalıdır... Bence de... ;) Bu arada gözlem konusuna gelince; beni hiç tanımıyorsun. Tanısaydın yanıldığını anlardın. :)

Başörtüsü takan insanların içinde yaşıyorum... belki ben anlatamadım belki sen anlamadım ama benim anlatmak istediğim şeyi tekrar vurgulayım.. ben başörtüsü yada türban ın siyasi bir eylem yada dini sömürme yolunda kullanılan araç olduğu vurgulamak istedim.. bilmem şimdi anlatabildim mi!

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #22 : Mart 26, 2011, 02:47:10 ÖS »
Söylemek istediğini anladım; lakin sen de bunu kullananların başörtüsü takanlar olmadığını anla. ;)

Çevrimdışı emrecan

• Premium Üye
« Yanıtla #23 : Mart 26, 2011, 02:52:11 ÖS »
Söylemek istediğini anladım; lakin sen de bunu kullananların başörtüsü takanlar olmadığını anla. ;)

afedersin ama onu kullananda kulllanmayanda kullanıyor... yanlış tespit yapmışsın.... Türbandan menfaaati olan herkes kullanıyor...

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
« Yanıtla #24 : Mart 26, 2011, 02:59:03 ÖS »
Bu konuda seninle anlaşamayacağız.  ;)

Çevrimdışı emrecan

• Premium Üye
« Yanıtla #25 : Mart 26, 2011, 03:01:43 ÖS »
çok yüzeysel düşünüyorsun kanımça... birazdaha sahaya insen sıkıntının kalaçağını sanmıyorum :))