Gönderen Konu: Ağabey "Sağlam"dan şampiyonluk yorumu  (Okunma sayısı 1045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lazrail_67

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +23/-0
Ağabey "Sağlam"dan şampiyonluk yorumu
« : Mayıs 17, 2010, 05:29:33 ÖS »

Turkcell Süper Lig'i şampiyon tamamlayan Bursaspor'un teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın ağabeyi Hasan Hüseyin Sağlam, ''Kardeşim gecesini gündüzüne katarak, kısıtlı imkanlara rağmen yüksek bütçeli takımlara karşı parasız da bu işin olabileceğini gösterdi'' dedi.

Ağabey Sağlam, Turkcell Süper Lig'de 2009-2010 sezonunun son maçında Beşiktaş'ı sahasında 2-1 yenerek tarihinde ilk kez şampiyon olan Bursaspor ve kardeşinin başarısını kutladı.

Kardeşinin Bursaspor ile 3,5 yıllık sözleşmesi bulunduğunu, Anadolu'dan yeni şampiyon çıkardığı için kendisini gözlerinden öptüğünü belirten ağabey Sağlam, şunları söyledi:
''Bursaspor-Beşiktaş ile Fenerbahçe-Trabzonspor maçlarını televizyondan aynı anda izlemeye çalıştım. Bursaspor 2-0 öne geçince tamamen diğer karşılaşmaya odaklandım. Fenerbahçe de rakibine karşı çok iyi mücadele ediyordu, gol pozisyonları da yakaladı. Karşılaşmanın son 45 dakikası bitene kadar epey eziyet çektim. Maçın bitiminde ise sevincim görülmeye değerdi. Kardeşim, yaklaşık bir buçuk yıldır gecesini gündüzüne katarak, kısıtlı imkanlara rağmen yüksek bütçeli takımlara karşı parasız da bu işin olabileceğini gösterdi. Anadolu'dan yeni bir şampiyon çıkardığı için de kardeşimi kutluyorum.''

Ağabey Sağlam, kardeşinin Beşiktaş'tan ayrıldığı dönemde verdiği demecin hatırlatılması üzerine, ''Kardeşim, Beşiktaş'tan ayrılırken ileride tekrar dönebileceğini düşünerek kırgın ayrılmadı. Orada bazı hatıralarını bırakarak yeniden dönebileceğinin sinyallerini verdi. Şu anda Bursaspor'un başarısı için uğraşıyor, elinden geleni yapmaya çalışıyor'' diye konuştu.

-ŞAMPİYONLAR LİG'İ HEDEFİ-
Bursaspor'un mücadele edeceği Şampiyonlar Lig'inde de dev bütçeli takımların yer aldığını anımsatan Sağlam, şöyle konuştu:
''Sanayi şehri olan Bursa'da da dinamikler harekete geçmeli. Takıma yapılacak 3-4 iyi futbolcu takviyesiyle Bursaspor'un Şampiyonlar Lig'inde de yoluna devam edeceğini zannediyorum. Bursaspor ve Bursa bu harekete öncülük edip, kulübe sahip çıkmalı. Kardeşim Türkiye'de olmayacak bir şeyi başardı. Önceki yıllar düşmeye oynayan Bursaspor'u yeniden yapılandırarak 26 yıl aradan sonra bir Anadolu takımını şampiyon yaptı. Bu açıdan bakıldığında Bursaspor, Şampiyonlar Lig'inde oynayarak kendini Avrupa piyasasına da göstermiş olacak.''

Bursaspor'un şampiyonluğuna Ereğli'deki Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Beşiktaş'ın yanı sıra diğer takım taraftarlarının kutlamalara katılarak destek verdiğini ifade eden Sağlam, şunları kaydetti:
''Bursaspor'u, sadece şehir takımı olarak görmemek lazım. Zaten Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı ve diğer takımlarca Bursaspor gönüllerin şampiyonu ilan edilmişti. Onun için Türkiye'nin hem Bursaspor'a, hem de Ertuğrul Sağlam'a bakışı sempatiyle karşılandı. Sezon başından itibaren istikrarlı ilerlemeleri de az bütçeyle futbolcuları iyi harmanlayıp, amatör ruhla oynatarak elde edilen başarı Türkiye'nin sempatisini kazandı.''

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Ynt: Ağabey "Sağlam"dan şampiyonluk yorumu
« Yanıtla #1 : Mayıs 17, 2010, 05:38:29 ÖS »
"Turkcell Süper Lig'i şampiyon tamamlayan Bursaspor'un teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın ağabeyi Hasan Hüseyin Sağlam, ''Kardeşim gecesini gündüzüne katarak, kısıtlı imkanlara rağmen yüksek bütçeli takımlara karşı parasız da bu işin olabileceğini gösterdi'' dedi."

daha önce ki konurda uslanmaz'ın dediği gibi "bazı şeyler parayla değil yürekle oluyor" :D en güzel örneklerden biri işte...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH