Gönderen Konu: "3 yıl önce benle alay etmişlerdi"  (Okunma sayısı 938 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lazrail_67

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +23/-0
"3 yıl önce benle alay etmişlerdi"
« : Mayıs 20, 2010, 05:34:13 ÖS »

Gaziantepspor'un yeni teknik adamı Bülent Uygun, hedeflerini ve projelşerini açıkladı, transfer hakkında önemli bilgiler verdi, Bursaspor'un şampiyonluğu hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı..

Uygun NTVSPOR'da yayınlanan bir programa canlı yayında bağlanıp açıklamalar yaparken, konuşmalarını Ajansspor.com derledi.

“HEDEFLERİ BAŞARMA ARZUSUYLA..”
Anlaşmanın iki tarafa da hayırlı olmasını dileyen Uygun, başkanla konuşulması gerekenleri konuştuklarını belirterek; “Gaziantepspor camiası ekonomi anlamında bir marka olan ve takım olarak da herkesin gözdesidir. Bundan dolayı da hedefleri olan, her zaman yukarılara oynayan, en iyisini başarmak isteyen bir takımdır. Başkanla konuşmamızda her iki tarafın da hedeflerinin aynı olması ve bu hedefleri başarma arzusuyla bu anlaşmayı sağladık” dedi.

Başarının destekle geleceğini ifade eden Uygun, “Bundan sonraki süreçte, başta başkanımız ve yönetimimiz olmak üzere, şehrin ileri gelenleri ve taraftarla birlikte hareket ederek, başarı adına inanan, arzulu ve coşkulu bir takım yaratmak istiyoruz. Bundan sonra da Gaziantepliler’i mutlu edecek, herkes tarafından alkışlanan bir takım olmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÖNEMLİ BİR FORVET ALACAĞIZ”
Oyuncularıyla yarın (Cuma) konuşacağını söyleyen ve kalan isimlere antrenman programı vereceğini ifade eden Uygun, “Pazartesi imzadan sonra da transfer startını vereceğiz. Takıma lazım olan 3-4 yabancı oyuncu, 3-4 yerli oyuncu ve 5-6 genç oyuncu alacağız. Bundan sonraki süreci en iyi şekilde değerlendirip, Gaziantep’i mutlu edecek transferlerle hedefe yürüyecek bir takım oluşturmak istiyoruz” dedi. Uygun, defansa ve orta sahaya takviye yapılacağını belirtirken, bunlarla birlikte önemli bir forvet transferi yapmak istediklerini kaydetti.

Gaziantep’in genelde ligi forse eden bir takım olduğunu ancak bu sezonki üzüntü yarattığını ifade eden Uygun, “Başkanla görüşmemizde, önce plan ve sistem yapıp, sonra da projeleri hayata geçireceğimizi belirledik.. Ardından Gaziantepor’u yukarılara oynayan, herkesi mutlu eden, savaşan ve faip play’den ödün vermeyen bir takım haline getirmek istiyoruz” dedi.

“ÖNCE SİSTEM..”
Hedefler hakkında iddialı konuşmaktan kaçınan Uygun; “Gaziantepspor’da bir sistem değişimi olacak. Belli isimler gidecek, yeni transferler olacak. Tabii ki yukarılara oynamak istiyoruz ama önce sistemi kurmayı amaçlıyoruz. Sonra da sistem üzerinden emin adımlarla hedefe gitmeyi amaçlıyoruz” dedi.

-YENİ PROJELER-
Gaziantep’te Futbol akademisi kurmak istediklerini de ifade eden Uygun, bu konuda ise “Eski önde gelen futbolcuların başında olacağı iyi bir altyapı kurarak hem gençleri yetiştirmek, hem de A takımın yeni yapılanmasını sağlamak istiyoruz. Başkanımız da stat ve tesis anlamında bazı projeler çizdiriyor. İnşallah başkanımızın bu hayallerini, şehrin önde gelenleriyle birlikte başarıp, Gaziantepspor’u özlediği arzulara ulaştıracağız” şeklinde konuştu.

"HERKES ALAY ETMİŞTİ"
Bursaspor’un şampiyonluğunu da değerlendiren Uygun bu konu hakkında ise şu çarpıcı ifadeleri kullandı;
“3 sene önce Sivasspor olarak şampiyonluğa oynuyoruz dediğimde herkes bana alaycı yaklaşmıştı. Ben o zaman ‘5 yıl içinde Anadolu’dan bir takım şampiyon olacak, bu da bir Türk teknik adama nasip olacak, Allah umarım bana da nasip eder’ demiştim. Allah, Ertuğrul Sağlam gibi çok değerli bir arkadaşımıza nasip etti. Bursaspor camiası, İbrahim Yazıcı başkan ve Ertuğrul Sağlam hocamı tebrik ediyorum. Ben de sezon başında Bursaspor ve Kayserispor’u şampiyonluk adayım olarak söylemiştim. Nitekim Bursaspor camiası bunu başardı, kendilerini tebrik ederim. Ben de Bursa’da oturmuş biri olarak ayrıca çok sevindim”..

“HEDEF ŞAMPİYONLUK, AMA ÖNCE PLAN..”
Gaziantepsor’un da şampiyonluk hedefi olduğunu ifade eden Uygun, “Süper Lig’de 30 yıldır zirveyi forse eden bir takımın hedefi her zaman için devrim yapmaktır. Ancak bunda planı iyi yapmak lazım, bir anda her şey değişmiyor. Sivas’ta 6 sene içinde bunu yaparken futbolcumuz, yöneticimiz, taraftarımızla hepimiz bütünleşmiştik ve 2 sezon arka arkaya şampiyonluğu kaçırmıştık. Ancak bu şekilde Anadolu’dan bir şampiyon çıkabileceğini göstermiştik. Bursaspor bunu başardı. Türkiye’de bunu başaracak potansiyelde 7-8 tane daha takım var. İnşallah Gaziantepsor da bunu başarır ve Türkiye’de yeni başlayan bu akımda şampiyon olarak yerini alır. Bunun için dua ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Çevrimdışı oflum_ts

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +33/-0
  • KAĞITTAN SİLMEK GİBİ DEĞİLDİR KALPTEN SİLMEK
Ynt: "3 yıl önce benle alay etmişlerdi"
« Yanıtla #1 : Mayıs 20, 2010, 05:42:41 ÖS »
bu adam buraya mı geldi vayy e hayırlı olsun diyelim ama bize karşı hayırlı olmasın...
Bitmeyen tükenmeyen hatıran,
hergün varlığını hissettiren acın ve gidemediğim
terkedemediğim içimdeki sen..
Tarifin olmuyor..
Dilimde takılı bir hece ve artık anlatmaya,
tekrar konuşmaya değermi değmez mi bilmiyecek kadar ince bir düş..