Gönderen Konu: Örtünme Cagrisi - Mehmet Göktas  (Okunma sayısı 1565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tarbizan

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +14/-1
Örtünme Cagrisi - Mehmet Göktas
« : Şubat 16, 2010, 10:58:23 ÖS »
"Vallahi terazinin bir kefesine Güneş'i, Ay'ı, Dünya'yı, Dünya'daki bütün diplomaları, sertifikaları, madalyaları, alkışları, paraları ve makamlarn hepsini koysalar, diğer kefesine de örtüyü koysalar, valahi benim yanımda örtü daha ağır basar!"

Evet, o bir kaç yüz gram ağırlığındaki örtü, mü'min bir bayanın yüreğinde böyle bir makama sahip olmalıdır! Daha sonra bu inancını başta örtü düşmanları olmak üzere bir dünyaya ilan etmelidir!

Hatırlarsanız, dün Allah'ın Rasulu (s.a.v.) Mekke müşriklerinin kendisine yaptıkları teklife böyle cevap vermişti. Davasından vazgeçmesi karşılığında kendisinin Mekke'nin en zengisi yapacaklarını, başlarına reis yapacaklarını, en güzel kadınla evlendireceklerini söylemişlerdi.
Rasulullah: "Bir elime Güneş'i, bir elime Ay'ı koysanız, vallahi bu davadan vazgeçmem!" buyurmuştu. Bugün de bizlerden vazgeçmemizi istediklri dava, inanınız aynı davadır. Fakat ne ilginçtir ki, karşılığında Rasullullah'a (s.a.v.) teklif edilen şeyler bile teklif edilmiyor.

Evet, bir müminin yanında örtünmenin değeri böylesine ölçülemez olmalıdır, kimse pazarlığa yeltenmemelidir! Abarttığımızı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz.

Dünya hayatı, ahiretle kıyaslandığında kelimenin tam anlamıyla gülünçtür, basittir, az bir faydalanmadır, küçücük bir menfaatten ibarettir!

Muhammedi ölçüye göre: "Eğer Allah katında şu dünyanın sivrisineğin kanadı kadar değeri olsaydı, ondan kafirlere bir yudum su bile içirmezdi!"

Mehmet Göktaş ve Örtünme Cagrisi

Özellikle bayan kardeslerime tavsiye ederim. Okudum ve cok begendim.
:a92:

Çevrimdışı Canözüm

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +147/-1
  • Hayat İMAN ve CİHAD'dır...
Ynt: Örtünme Cagrisi - Mehmet Göktas
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2010, 06:54:34 ÖS »
Bundan bir kaç arkadasa hediye etsem güzel olucak tesekkürler tarbizan paylasım süper   :alkş: :alkş:
Hasret ötüşleri bitmeyen
kuşlar
Yitiksevdamızı
getirin artık..!

Çevrimdışı tarbizan

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +14/-1
Ynt: Örtünme Cagrisi - Mehmet Göktas
« Yanıtla #2 : Şubat 17, 2010, 09:43:56 ÖS »
Ben tesekkür ederim. Okunmaya deger bi kitap diye düsünüyorum.